Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Elég régóta nem esek teherbe....

Elég régóta nem esek teherbe. Kiderült hogy pco-m van kaptam metformint és clostit is de igy sem sikerült. A petevezeték-átjárhatóság a következő lépés a dokim ezt mondta. Hogyan csinálják ezt a 'műtétet? és sikerült utána nektek a baba?

Figyelt kérdés
2011. okt. 10. 10:58
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy csinálják, de állítólag nagyon szar. Viszont több ismerősnek azonnal összejött a baba. Igaz, ott nem volt PCOS.

PCOS-val voltál endokrinológusnál? Mert igazából ott tudnák kezelni, és ott kellene. Diétát csinálod?

2011. okt. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Jól írja az első. PCO-t metforminnal+diétával+sporttal kell kezelni és hosszabb idő, mire hat. Mióta szeded? A dokid endokrinológus? Mert ez valójában az ő szakterületük, és nem nőgyógyászhoz tartozik.
2011. okt. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
nem voltam endokrinológusnál......most az orvosom azt mondta hogy eltüntek a kis apró tüszők amik régen ott voltak a petefészkembe..... diétáznom nem kellett mert igazából mert a metformin miatt igyis fogytam 10kg és most pont jó vagyok....de nem értek valamit....most egyik nap ultranhangoztak meg a menzeszemtől számitva 14.napon és a legnagyobb tüszőm 13mm-es volt és a doki azt mondta hogy még ez is kicsi mert minimum 20mm-esnek kell lennie....de ezek szerint nekem nincs is peteérésem?
2011. okt. 10. 17:08
 4/6 anonim ***** válasza:
valóban a 13-14mm nem elég a babóhoz.Van,de nem elég intenzív,nekem is ez volt de a closty nekem segített.
2011. okt. 10. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
nekem closti előtt 8mm volt csak :((( de hogy szedtem igy is csak 13mm-re nőtt meg :(
2011. okt. 10. 17:18
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia!Ez nem műtét,inkább nagyon kellemetlen,mint fájdalmas.Röntgengép alatt egy nagyon vékony csövet vezetnek fel a méhüregbe,ezen keresztül nyomja bele az orvos a kontrasztanyagot,és a röntgenen szépen láthatóvá válnak a petevezetékek(ha átjárható vagy). Nekem az egyik oldalon kicsit nehezebben ment át,talán azért is fájt annyira.Kisebb összetapadásokat is meg tudnak vele oldani,ha nem,jön a laparaszkopia.Max 10 perc az egész.Szoktak adni előtte valami bódítószert.Ezt a beavatozást viszont célszerűbb lett volna a closty szedése előtt megcsinálnia a dokidnak,mert hiába van peteérésed,ha nem vagy átjárható.Sajna nekem sem sikerül a baba,már több,mint 2 éve.....Megy a drukk!!!
2011. okt. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!