Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha egy hónapban többször van...

Ha egy hónapban többször van peteérés, akkor az ilyenkor érezhető hasfájást érezhetjük többször is?

Figyelt kérdés
2011. okt. 10. 14:58
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez jó kérdés, pont ma akartam kiírni, mert nekem múlt héten volt pé-m. Volt tompa fájás a bal petefészeknél meg felment a hőm. Ma egy tizedet visszaesett (ennyinek nem szokott jelentősége lenni), de ma megint volt tompa hasfájás. Baba nem lehet, mert a kettő között nem telt el 6 nap, és nem nagyon kaptuk el az időpontot sem szex terén.
2011. okt. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Bocsánat hogy ezt írom, de szerintem sokan nem tudják megkülönböztetni a szélgörcsöt és az ovulációs fájdalmat. Saját tapasztalatom, hogy a kettő nagyon hasonlít.

Már legalább 3-4 olyan görbét nézegettem itt, ahol egy cikluson belül akár 8x is tüntettek fel ovulációs fájdalmat, ebből mondjuk 5-6x egymást követő napon. Ez biztosan nem létezik.

Ha két petesejt érik meg egy ciklusban, akkor annak viszonylag gyors egymásutánban kell történnie, ugyanis az ovuláció megtörténtekor felszabaduló progeszteron azonnal gátolja további petesejt érését, és az egész ciklus végéig magasan is marad a hormon szintje. Tehát vagy rövid egymásutánban szabadulnak ki, vagy csak egy érik meg (ez a jellemző amúgy).

2011. okt. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Azért a szélgörcsnek lenne produktuma egy bizonyos idő után, nálam meg nem volt.

Nemrég egy hölgy írta, h UH-on követte az orvos a ciklusát és pár nap letéréssel volt neki kettő is.

A hormonok tudnak fura dolgokat is művelni, pl ezért van az, h mensi alatt vki teherbe esik v még az első trimeszterben van rendszeres mensije valakinek. (nem fenyegető vetélés, hanem a ciklusnak megfelelő pár napos vérzés) Sőt, tavaly Angliában szült egy nő két babát egy napon, de köztük 8 hét különbség volt és nem azért, mert a placenta nem táplálta őket egyformán.

Én is tanultam szülészet-nőgyógyászatot és váltig állítottam az iskolapadban ülve, h ilyenek nem történnek meg, de mikor valaki a gyakorlatban tapasztalja, akkor rájön, h mégsem minden úgy van mint a takönyvben. Elvégre nem vagyunk automatizáltak.

2011. okt. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!