Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 72 órás tablettát lehet...

72 órás tablettát lehet bevenni ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Éjszaka történt egy kis baleset, és félek, nehogy terhes legyek. Lehet bevenni 72 órás tablettát akkor is, ha szoptatok?
2011. okt. 14. 09:30
 1/10 anonim ***** válasza:
Hívd föl a nőgyógyászodat, kérdezd meg tőle. Ehhez kell valaki aki ért hozzá. /Bár azt mondják, hogy szoptatás alatt nem lehet teherbeesni, na de dehogynem /
2011. okt. 14. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Tényleg telefonálj egyet, de szerintem nem lehet bevenni. Amúgy meg szoptatás alatt simán teherbe lehet esni. Nekem sikerült.
2011. okt. 14. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha Ön szoptat

A Rigesoft tabletta hatóanyaga nagyon kis mennyiségben kiválasztódik az anyatejbe. Ez feltehetően nem jelent veszélyt a gyermekre, de ha Ön szoptat, akkor a tablettákat mindkét esetben közvetlenül szoptatás után vegye be. Ebben az esetben még marad idő a következő szoptatásig arra, hogy csökkenjen az anyatejbe kerülő hatóanyag mennyisége.

Ezt találtam neked!

2011. okt. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Az a problémám, hogy igazából nincs orvosom, mert nyugdíjba ment miután megszültem. Mivel még csak 4 hónapos múlt a lányom, nem volt nagyon aktuális új orvost keresni, ezért nem is erőltettem a témát.

A babám kizárólag anyatejes, ezért szerintem előbb vagy utóbb kiválasztódna a tejben a hormon.

Nincs más választásunk, megvárjuk mi lesz. Addig pedig görcsölünk.

2011. okt. 14. 09:56
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne görcsölj! Menj el az SZTK-ba, ott is adnak tanácsot az ottani nőgyógyászok. Nem kell hozzá saját magánorvos.
2011. okt. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
hasonlóan jártam én is, 3 hónapos volt a kislányom, amikor kellett a 72 órás tabi. Megijedtem én is, mivel én nem akartam még egy gyerkőcöt akkor. Bementem a kórházba a nőgyógyászatra és ott az ügyeletes orvossal beszéltem, megmondtam neki, hogy szoptatok. Ő ezt figyelembe vette és felírta a gyógyszert, elmondta, hogy mit csináljak. A tabi bevétele előtt megetettem a kislányomat, majd 1-2 szoptatást ki kellett hagynom, (addig fejtem és sajtnos kiburogattam) aztán ment utána minden ugyanúgy. Szerintem menj be a kórházba és beszélj egy orvossal, majd ő elmondja, hogy mit tudsz tenni.
2011. okt. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Csendben jegyzem meg, hogy a 72 órás tabletta abortív eszköz.
2011. okt. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

Nem értem a megjegyzésedet.

2011. okt. 14. 14:38
 9/10 anonim ***** válasza:
Az azt jelenti, hogy a már egyesült petesejtet és hímivarsejtet veti ki magából a tested a tabletta hatására - tehát már létrejött a kisbaba.
2011. okt. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Az Escapelle (72 órás) hatóanyagából nagyon kevés választódik ki az anyatejbe. Feltehetően ez nem károsítja a kisbabát, de ha Ön aggódik emiatt, úgy a tablettát közvetlenül a szoptatás után vegye be és ezt követően legalább 8 órán keresztül ne szoptasson, ezáltal csökken az anyatejen keresztül a kisbaba szervezetébe kerülő hatóanyag mennyisége.


Ellaone (120 órás)

Ha a gyógyszer bevételekor szoptatja gyermekét, a gyógyszer bevételét követően egy hétig ne szoptasson. Ebben az időszakban mellszívó használata ajánlott a tejelválasztás fenntartása érdekében,de a tejet ki kell dobni. A szoptatás gyermekekre kifejtett hatása a gyógyszer bevétele utáni első héten nem ismert.

2021. jún. 4. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!