Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogy is van ez a hőemelkedés...

Hogy is van ez a hőemelkedés dolog terhesen? Kérlek, magyarázzátok már el! :-)

Figyelt kérdés
Nem értem, miért emelkedik meg a hő, ha valaki terhes lesz. Nekem mensi előtt az előző hónapban és most is megemelkedett egészen 37,1-ig. Éreztem, mert meleg volt a bőröm, szájüregem, stb ... de megjött és lesett a hőm. Ezt korábban nem tapasztaltam. A mostani mensim előtt is napokig magas volt a hőm, de ma úgy tűnik, megjött és a hőm most 36,8. Mitől vannak ezek a változások? És ha valaki terhes, akkor meddig marad meg a hőemelkedés? Előre is köszi a válaszokat! Egy babára vágyó sorstárs :-)
2009. máj. 1. 10:33
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem a terhességtől emelkedik a hő. A hőemelkedésért a ciklus második felében termelődő progeszteron a felelős, tehát annak is emelkedik a hője aki nem terhes. Ha nem jön létre terhesség akkor nincs tovább szükség a progeszteronra, ezért megjön a vérzés a hő pedig leesik. Terhesség alatt nem esik a progeszteron szint, így a hő is fenn marad.


[link]

2009. máj. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!