Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Babát szeretnénk, beoltathatom...

Babát szeretnénk, beoltathatom magamat influenza ellen a ciklusom első napjaiban, vagy káros az oltás az érlelődő petesejtre nézve?

Figyelt kérdés
2011. okt. 17. 22:46
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem hinném. De az orvos biztos válaszolni az aggodalmadra. Egyik rokonom tavaly télen volt terhes. Megkapta a védőoltást influenza ellen, és nem is lett semmi baja a picinek, aki most nyáron született. Szóval, ne aggódj annyit.
2011. okt. 17. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Oltasd be magad nyugodtan, ha mindenképp szeretnél oltást.


Mert akkor inkább még most, hisz terehsen nem lehet.

2011. okt. 17. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Egy munkatársam felesége allergiás az influenza elleni oltóanyagra, az oltás következtében súlyos beteg lett, most vár májátültetésre.

Az influenza elleni oltóanyagot nem mindenki bírja, nem tudom mi az összetevője, de ha ebben is van higany, akkor meg is halhatsz, ha fémérzékeny vagy.

2011. okt. 17. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Miért kell hülyeségeket terjeszteni? Minden oltásnak lehetnek szövődményei. ezek közül a komoly szövődmények nagyon-nagyon ritkák. Nyugodtan beoltathatod magad (amúgy terhesen is lehet, sőt a H1N1 mizéria óta javasolt, én is oltattam anno) Ha árt a petesejtnek akkor egyszerűen nem fog megtermékenyülni abban a hónapban. Itt a mindent vagy semmit elve működik még.
2011. okt. 17. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Az előző terhességem 4. hónapjában beoltattam magamat, a háziorvos, meg a nőgyógyász javaslatára, nem lett semmi baj. Csak ebben nem voltam biztos, mert az 1. trimeszterben nem lehet oltatni. De azt hiszem, az utolsó válaszolónak van igaza.
2011. okt. 18. 08:02
 6/10 A kérdező kommentje:
Meg az elsőnek és a másodiknak. :)
2011. okt. 18. 08:04
 7/10 anonim ***** válasza:
Szia! Én terhesen oltattam be magamat, és semmi bajunk nem lett. Nem hiszem, hogy a 21. században még higanyt tennének az oltóanyagba, nem is értem, miért kell itt az embereket ilyesztegetni. Ha valakinek van gyógyszer allergiája, azt közölni kell az orvossal, aki megmondja, hogy akkor megkaphatja e az oltást, vagy sem. Ha ezt nem tette meg, arról nem már tehet. Egyébként sajnálom ami az ismerősöddel történt, de ez nagyon ritka, ne terjeszd itt a rémhíreket!
2011. okt. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
23:04-esnek üzentem, előző voltam.
2011. okt. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mi is babát tervezünk és még nem tudom, hogy beoltassam-e magam vagy sem. Szerintem nem fogom. Az valóban igaz, hogy a higany tartalmú oltást kivonták a forgalomból, de még így is sok az olyan összetevő, amik allergizálnak, és bizony oltások előtt nem nézik meg a gyerkőcöknél sem, hogy minden összetevőre allergiás avagy sem. Nem utolsó sorban az influenza elleni oltás hatásossága NINCS bizonyítva. Egyelőre még nem bizonyított, hogy valóban véd-e.
2012. nov. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

előző vagyok

[link]

2012. nov. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!