Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogyan okozhat cisztát a...

Hogyan okozhat cisztát a Choragon (tüszőrepi) injekció? . Ha egyszer arra való, hogy repedjenek és ne hízzanak azok a tüszők.

Figyelt kérdés

Inszemem volt tegnap, bal oldalon 3 db 17-23mm-es, jobb oldalon egy db 25mm-es tüszőt mutatott az UH inszem előtt 2 nappal. (Clostis vagyok) Aznap megkaptam a tüszőrepit, azzal, hogy ha nem rólam lenne szó (nincs sok időnk próbálkozni) NEM adná be a szurit a dokim, mert 1) kicsit túlstimulált, bocsi: 3(!) tüsző van az egyik oldalon (ezt sokallta)

2) nem biztos, de lehet, hogy lesznek cisztáim a szuritól. Hozzátette, hogy a négyből egy tüszőben biztosan van petesejt. (nem értem ezt sem: látszik melyikben mi lapul..?)

Szeretném megérteni, mi történik ilyenkor a testünkben, ill. miért mondta azt, amit. Annál is inkább, mert most nem éreztem semmiféle ovus fájdalmat, amit tüszőrepi után szoktam, de azt igen, hogy Closty óta enyhén fájdogálnak a petefészkeim. Előre is köszi a válaszokat.


2009. máj. 8. 09:21
 1/8 anonim ***** válasza:

egy kicsit tényleg túl-stimuláltak. de nem a choragon okozza a cisztát, hanem a closti. azt nem írtad, hogy hány szemet szedtél egy nap.

én 1 szemet szedtem naponta és nekem is 2-2 pete ért meg. nekem azt mondta a dokim, hogy a choragon után kicsit görcsölnöm kellene, mert az a jó. én nem görcsöltem, nem is sikerült.

neked szurkolok!!

2009. máj. 8. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

HÁT ez az!

:((

Én sem görcsölök, pedig az előző havi Choragon után görcsöltem.

2X1 clostyt szedtem.

Tulképp mit jelent a túlstimulálás?

2009. máj. 8. 09:37
 3/8 anonim ***** válasza:
valoszínuleg azért mondhatta, mert a ciszták kialakulását, novekedését befolyásolják a nemi hormonok (leginkább a gesztagének). a tuszorepeszto injekcio nagy-nagy adag hormon, ezért lehet elvileg ilyen mellékhatása. nem kell hogy legyen, az orvos csupán minden eshetoséggel számol. sok sikert:)
2009. máj. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

A Choragonról annyit mondott, hogy szíve szerint nem adná be, mert az lehet az uccsó löket.. De MIHEZ? :)

jaj, olyan nagyon nem értem ezt, pedig szoktam...

2009. máj. 8. 09:39
 5/8 anonim ***** válasza:
Szia!Én előző hónapban kaptam szurit négy tüszővel és amiért az orvosom kicsit hezitált az nem a cisztásodás volt hanem,hogy a négy tüszőből lehetnek négyesikrer is ami ugye már sok!Ebben a hónapban uh-n talált egy 30mm-es tüszőt ami előzőből maradt és nem repedt meg na abból lehet ciszta!Majd kiderül de remélem eltűnik!A cisztát elsősorban tehát nem a szuri okozza,hanem a closti amiől sok tüsző érik és nem biztos,hogy mind meg tud repedni de persze befolyásol az is mert ami nem érett azt nem repeszti meg így a szervezet elfelejtkezhet róla és átalakul cisztává!Sok sikert kívánok neked a babásodáshoz!!!
2009. máj. 8. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a drukkot. Én is szorítok Neketek- tudom, mennyi de mennyi minden vezet el addig, hogy Clostyt kapunk, és/vagy inszem lesz a vége. Node mindent

a babáért.:)


Eszerint elképzelhető, hogy a doki színtisztán a többes terhességtől féltett? Ezt alátámasztaná, hoyg a lehetséges cisztákra legyintve közölte, hogy az sem lenne gáz, mert elmúlik (ő majd megoldja), nade hááááárom tüsző az egyik oldalon!

A 11. napi UH mutatta a fent jelzett eredményeket, az inszem a 13. napon volt.

De semmi szokásos Choragon-feszkót nem érzek. Kicsit sem.

HSG a 10. napon volt, önmagában nem fájt, de utána erős hasgörcseim lettek, (kontrasztanyagot nem szerette a testem) és a petefészkeim is fájtak- ők még most is. Más egyebet nem érzek, pedig a Choragontól kéne...

2009. máj. 8. 09:45
 7/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok!A löketet nem értem én sem azt kérdezd meg a dokitól hogy értette a túl stimulálás az amikor túl sok tüsző érik!Ez könnyen előfordul mert nem egyformán reagál a szervezetünk van akinek napi egy szem elég és van akinek a kettőnél is kell pár hónap,hogy hasson!!!Ja és szuri után én is görcsöltem de ne gondolj mindjárt rosszra!!!Gondolkodtam a löket talán a nagy hormon tartalom de erre tényleg az orvosnál kérdezz rá végülis ő mondta ki tudja hogyan értette!!!
2009. máj. 8. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Gondolkoztam és kutattam kicsit...

Úgy érthette, hogy ha van némi túlstimulálás, akkor a Choragon, mint hcg ezt tovább fokozhatja, és folyadék keletkezhet a petefészkekben, ami már veszélyes folyamat.

De én jól vagyok, akkor ez nem történt meg minden bizonnyal.

Már csak azt nem értem, miért nem érzek feszülést,amit pedig a Choragontól mindig szoktam... Arra számítottam, hogy ennyi tüszővel sokkal kifejezettebb lesz a szuri utáni ovu-görcs, de semmi...

2009. máj. 8. 09:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!