Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Pánikbetegként és depressziosk...

Pánikbetegként és depressziosként ajánlatos terheségetvűlalni?

Figyelt kérdés
ha semiyen gyogyszert nem szed az illető, de folyton parázik valami miatt és elég komolyan stresszel ilyenkor,ajánatos neki terherbe esni? mármint tu vn a 30on de szédül mikor mozogni kell, ájulás érzete van és egyébknt orvosilag semmi baja.
2009. máj. 8. 12:20
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha pánikbeteg vagy depressziós, akkor "van baja" orvosilag is, ugyanis mindkét betegség biológiai okokra vezethető vissza: egy agyi anyagcserefolyamat zavarainak következtében.

Ebből az következik, hogy mindkét betegség gyógyítható. Vannak olyan célgyógyszerek is, amelyeknél nem bizonyított, hogy ártalmas a magzat számára.

Gyermeket vállalni rizikó ezekkel a tünetekkel, ugyanakkor az is igaz, hogy a terhesség során változó hormonháztartás javíthatja, vagy éppen súlyosbíthatja is alapkórképet.

2009. máj. 8. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
milyen rizikói lehetnek?
2009. máj. 8. 12:37
 3/7 anonim ***** válasza:

Ahogy írtam az, hogy a terhességben bekövetkező, törvényszerű hormonális változások esetleg súlyosbítják a kórképet.

Gondolj pl a terhesség utáni depresszióra, amely egy átmeneti állapot, de sokakat érint.

HOZZÁÉRTŐ orvos konkrétan beazonosítja a depresszió típusát, így abban is tud segíteni, hogy erre milyen hatással lehet a terhesség.

Azt javaslom, hogy egy 6-8 hónapos gyógyszeres kúra és terápia után- immár gyógyultan, azaz tünetmentesen- érdemes belevágni a babaprojektbe.

Személyes megjegyzés: én is ezt tettem, és nem bántam meg.:)

2009. máj. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Tudok olyanról, akit még kezeltek is bentfekvéssel kórházban, nagyon komoly depressziós lett, teljesen kifordult önmagából, elvált X nap után... azóta eltelt néhány év és most babát vár...

Pánikbetegről is tudok, aki nehezen járt dolgozni az ezzel járó kellemetlenségek miatt, az ő példája attól jó, mert állítólag a szülés után nem voltak pánikrohamai. Azóta nem hallottam róla.

A babáik nagyon nagy hajlammal születtek ebben biztos vagyok. Idő kérdése, hogy mi váltja ki náluk ugyanezt!

2009. máj. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ne legyél ebben biztos, kedves utolsó, mert ezek a betegségek nem öröklődnek, a hajlam is csak kevéssé...
2009. máj. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
13:53 vagyok: sajnos tapasztalatból írom, sőt az én gyermekem is örökölte apja betegségét, amire szinte nem is gondoltunk. Időre ki is jött nála...
2009. máj. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem, nem örökölte, és nem tapasztalhattál ilyesmit.:) Nincsen öröklődő depresszió gén, és ezen nem vitatkoznék, csak közlöm a tényt. A hajlamot lehet örökölni, amely a szocializáció, a nevelés kapcsán elő-vagy háttérbe kerülhet, és nem törvényszerűen betegíti meg az illetőt. A családi mintákat azonban egy gyerek hajlamos öntudatlanul másolni. De ezt nem öröklésnek hívják...
2009. máj. 8. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!