Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Tele vagyok cisztákkal (azt...

Tele vagyok cisztákkal (azt hiszem csokoládéciszta), de babát szeretnénk! Mi ilyenkor a teendő?

Figyelt kérdés
Március óta nem szedek gyógyszert, eleinte megjött, már 3 hónapja semmi! A doki azt mondta, várjuk meg az 1 évet, változtassak az étrendemen, ne egyek édességet stb. Kellett vennem egy termékenységi tesztet, amivel minden nap tesztelhetem, hogy van-e peteérésem! Ezt ma kezdem. Szerintetek mennyi esélyem van a teherbeesésre? A doki azt mondta h nehezen leszek terhes.
2011. nov. 16. 18:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Sajnos tényleg lehet hosszadalmas míg teherbe esel már csak abbol hogy a baratnom pontosan ebben a cipoben jar.Neki nem kellett étrendet változtatni.
2011. nov. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha sok kis cisztád van, akkor az inkább PCOS.Arról nem tudok írni, de a csokoládécisztáról igen.

Nekem egy 3cm-essel kezdődött, majd növögetett, és mikor szóba került a babatéma, akkor mondta a dokim, hogy ezt előbb kiveszi, és ne is próbálkozzunk. 8cm-es volt, mikor műtöttek,rá 3 hónapra már voltak poz. tesztjeim, de megjött, majd 2 hónapra rá megfogant a kisfiam. Nem volt nehéz teherbeesni, szerencsére.

Én nem tudom, hogy miért mondta a dokit, hogy várj egy évet. Biztos, hogy csokoládéciszta? Nekem ez így furcsa.

2011. nov. 17. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerinem is inkább PCOS! Azért mondhatta a dokid, hogy ne egyél édességet, mert a magas inzulinszint a vérben megakadályozza a peteérést. Erre utal, hogy nincs menzeszed és sok cisztád is van. Ne várj egy évet!!! Kérj vérvételt és inzulinrezisztencia vizsgálatot, endokrinológushoz is jelentkezz be! Ne hagyd magad lerázni, mert akkor évekig várhatsz a babára!

Nekem a metformin gyógyszer segített (1 hónap után!), miután 6 évig kezelgettek össze-vissza. Azért az ovu teszteket megcsinálhatod és a szénhidrátbevitelt is csökkentheted, ezzel nem mondott rosszat a dokid.

2011. nov. 17. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
a csokicisztával nem mondta,hogy műtét?csak az a baj,hogy nekem is hónapról-hónapra csak nőtt a menszeszek alkalmával.egyik barátnőmnek 1,5 hónap alatt 3 cm-ert.és azzal gyakorlatilag alig lehet teherbeesni.
2011. nov. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Tényleg PCO-s jellegű a ciszta, a leleten rajta van! Utánaolvastam, szó szerint azt találtam, mint amit a doki leírt. Azóta csinálom minden nap a tesztet, eddig egy nap volt peteérés... Na majd kiderül:-)

2011. nov. 27. 22:04
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Most már 7 hónapos várandós vagyok:-) Amúgy egy másik doki azt mondta, h nem kell izgulnom, ilyen cisztákkal is teherbe lehet esni, egy kis mozgás és fogyókúra segíthet. A tesztet nem csináltam, együtt voltunk amikor úgy éreztük, és tessék, februárban már megjelentek a tünetek:-) Az is igaz, hogy nem görcsöltem rá, elkezdtem tornázni és fogyózni. Talán ez is segített. Sok sikert azoknak, akiknek ugyanilyen cisztájuk van!
2012. júl. 20. 18:43

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!