Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lányok, nők akik már többet...

Lányok, nők akik már többet nem szándékoztok teherbe esni? (a többi lent)

Figyelt kérdés

Hogy élítek meg a gondolatot,hogy többet nem lesz nagy pocak,orvoshoz járkálás,izgulás?Mindezek után pedig a gyönyörűséges picibaba?

2 gyerkőm van,nem lesz több,császárosak,meg utánna még egy nagy hasi műtétem volt,meg az anyagiak...

Néha viszont úgy megkívánom,hogy bár csak még egyszer terhes lehetnék,hogy átéljem azokat a gyönyörű perceket amikor megpillanthatom a babám!Ti is így vagytok ezzel?


2011. dec. 8. 23:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nekem csak egy van, de hálistennek én nem vágyom több terhességre... Bár babát lehet, "elfogadnék" ha adnának egyet ajándékba, de nekem se a terhesség, se az orvoshoz járás, izgulás egyáltalán nem hiányzik :)) Milyen érdekes, hogy van akinek igen.. Persze a babát a végén értem! :)
2011. dec. 8. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Jah, a szülés pedig egyenesen rémálom volt, én nem éreztem eufóriát, mikor megláttam a babámat, csak kb. 3-4 órával utána éreztem valami nagyon forró melegséget. :) Szóval a szülés meg pláne nem hiányzik.
2011. dec. 8. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
94%

A terhesség nekem sem fog hiányozni szerintem... Csupa kényelmetlenség az egész. A babáimat imádom, de valahogy nem jár át az eufória a szülés gondolatától sem :).

Jobban szeretem, ha én uralom a saját testem.

Lehet, hogy másképp fogom gondolni, ha már meglesz a babám (2.), de így most néha szívesen "leraknám", hogy tudjak hason aludni, ne zárja el az epevezetékem, és igyak egy jó házi pálinkát. Voltak ugyanilyen gondolataim az első bébivel is. Ez talán önzőség vagy kényelmesség, de azt bárki előtt vállalom, hogy ez az "áldott állapot" nagyon "terhes" tud lenni.

2011. dec. 9. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Én nagyon megértelek. Már kétszer is éreztem így. a 3. baba után gondoltam azt, hogy már soha többé nem fogom átélni ezt a számomra gyönyörű időszakot, és nagyon rossz érzés volt. Aztán meggondoltuk magunkat, és született még két kicsink, de ez már tényleg a vége. A szívemben lenne hely még egynek, de a lehetőségeim már ne engedik. Még ennyi gyerek után is elszomorít, hogy vége. Nekem a terhesség, a babavárás is hiányzik, de az is, hogy nagyon pici babám legyen. A legkisebb most 5,5hónapos, és legszívesebben lelassítanám az idő múlását.
2011. dec. 9. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Én egyedül maradtam a fiammal. Ezért nem valószínű, hogy lesz még egy...pedig mennyire imádtam a terhesség és a babázás minden percét.

Csak az a baj, hogy ez a paradicsomi állapot múlandó és utána a babából kisgyerek, a kisgyerekből nagy gyerek, kamasz majd felnőtt lesz...

Úgyhogy ilyenkor (ha rámtör a babázás utáni vágy) sóhajtok egy nagyot és megyek a hűtőhöz, hogy teletömjem magam :(

2011. dec. 9. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Első terhességem ikrekkel végződött, két csodálatos fiúval. Természetesen császármetszéssel, mert miért is ne ... :/

Felépülésem több, mint fél év volt. Nem tunyultam el, de két gyerkőc mellett nem minden rózsás! Főleg akkor nem, ha nem egyszerre csinálnak mindent. Végül is nem gépek, hogy ezt tegyék, de néha jól esett volna, ha azok lettek volna :DD

Ezeket félretéve imádjuk őket. Belegondolva az összes éjszakai kelésre. Arra, hogy 30 perccel később üvöltöttek mindenért, hogy össze-vissza aludtak, hogy a tejem vagy spriccelt orrba-szájba, vagy éppen apadt, a hozzátáplálás dupla örömére, amikor ne csak te leszel tiszta cékla, hanem körülötted minden.. és még a gyerek háta mögött a frissen festett fal is... húúú nem hiányzott!!!

DE! védekezés mellett terhes lettem megint. közel 5 éve születtek meg fiúk. Eszemben nem volt, hogy én még egyszer szike alá feküdjek és pedig fogok. Még 4 hónap.. és ami a legviccesebb, hála a genetikának és a rokonságnak: 2 leányzónk lesz.


Mondhatnám félvárról, hogy mi már rutinosak vagyunk, de egy gyermekre, akárhányadik is: nem lehet felkészülni!

Azért reménykedem, hogy a leányzók nyugisabbak lesznek, vagy legalább egymásra hangolódnak!


Amúgy imádtam/imádok anno is és most is terhes lenni.. főleg, mikor 5 hónaposan megkérdezik, hogy a napokban szülök?! :]]]]

2011. dec. 9. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Nkem is két gyerkőcőm van, és én is rettentően vágyom még egy babára, de az anyagi helyzetünk sajnos nem engedi. Engem is mindig elszomorít, hogy nem lehetek többé terhes, nem szülhetek többé babát. :-S
2011. dec. 9. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok mint te 3 gyerkőcöm van, lehet hogy még majd egyszer ha jobban mennek a dolgok (ez egy 5-6 év múlva azért ki fog derülni számunkra) még egy utolsót bevállalunk, de az eszem nagyon azt mondatja hogy valószínű akkor már nem fogunk még egyszer belevágni a szülés-szoptatás-nem alvás-állandó készenlét stb. körbe.

Még úgy utoljára 38 évesen lehet hogy szülnék egyet de egyre többször jut eszembe hogy már nem fogok valószínű.

A legkisebbem 5 hónapos és REPÜL az idő egyszerüen olyan gyorsan felnő és annyira kevés ideig csecsemő:)

Szülést utáltam amúgy nekem szinte mindig halálfélelmem volt közben, de a terhességet nagyon szerettem, a vizsgálatokat is, panaszom pedig az első terhességet leszámítva alig volt!!

Szóval én megértelek:)

2011. dec. 9. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Kedves 6.-dik válaszoló,hallod nem semmi,két kisfiú után most két kislány:)) Gondolom annyira meg sem lepődtél,hogy jééé ikrek lesznek megint:) De szép lesz,hidd el,gyönyörű 4 gyerkőccel,öröl lesz az élet:)
2011. dec. 9. 11:39
 10/15 A kérdező kommentje:

Látom,vannak még nők,akik szint úgy éreznek mint én,bár nekem sem a szülés része hijányzik(főképp az elsővel,amikor 10óra szenvedés után szike)amúgy a műtétek után elég gyorsan regenerálódtam!

Kívéve a vakbeleset,azzal nagyon rácsesztem,senkinek sem kívánom!

Köszönöm a válaszokat!

2011. dec. 9. 11:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!