Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Teherbeesés előtt elég ha...

Teherbeesés előtt elég ha naponta Elevitet szedek vagy szedjek még mellé mást is?

Figyelt kérdés
2009. máj. 20. 10:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem elég. Én is csak terhesvitamint szedtem előtte két hónapig, igaz, nem Elevitet, hanem más fajtát.

Ha teherbe esel, akkor az első trimeszterben az a legfontosabb, hogy a folsav elég legyen. Max akkor megnézed, hogy az elevitben mennyi van, vagy megkérdezed a dokitól, hogy szerinte kell-e az eleviten kívül pluszban még folsav is, vagy sem.

Én nem szedtem pluszban, végig vitamint szedtem terhesség alatt, előtt és még utána is, amíg el nem fogyott és mindig tökéletes volt a vérképem.

2009. máj. 20. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én femibiont 800-at szednék,a kórházban is ezt ajánlották.Több benne a folsav mint bármelyikben.Olvass utánna a neten.
2009. máj. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A több folsav nem jobb. Amikor még a megfelelő mennyiséget kutatták (ebben magyar kutatók és magyar anyák is részt vettek), azt tapasztalták, hogy a legoptimálisabb a 0,8 mg folsav, ennél a mennyiségnél fordult elő a legkevesebb fejlődési rendellenesség. Az Elevitben is ennyi folsav van. (Nem vagyok gyógyszerügynök. :-)
2009. máj. 20. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Csak az elevitet szedd vagy a gravidát,nekem ezeket ajánlotta a doki.A túlzott vitamin-,ásványianyag bevitel se jó.Az első 3 hónap a napi szedés a jó,aztán én is csak két naponta szedtem,mert beköszöntött a tavasz rengeteg zöldséggel,gyümivel.:):)
2009. máj. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!