Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Normális egy kis kezdeti...

Normális egy kis kezdeti pánik a 2. baba vállalása előtt?

Figyelt kérdés

Van egy 3,5 éves kislányunk, mindenféleképpen terveztünk egy másodikat is. Nemrég leültünk beszélgetni párommal erről a témáról és annyiban maradtunk még kb 2 évet várunk, addigra rendeződne az anyagi helyzetünk nagyjából.

Tegnap azt mondta, mi lenne, ha még egy adag fogamzásgátlót szednék, aztán abbahagynám.

Nagyon szeretnék mégegy babát, de mióta tegnap ezt mondta bepánikoltam. Még egy 9 hónap (az első szörnyű volt), még egy szülés, megint otthon lenni fizetés nélkül, szűkösen élve. Jó vagyok e 2 gyereknek, meg tudom e adni ami elvárható egy anyától, stb. 1000 kérdés cikázik azóta a fejemben.


Normális ez???


2012. jan. 17. 15:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Biztos van, aki nem gondolkozik és nem agyal ennyit. De én is ilyen vagyok. Viszont tudom, hogy akarok második babát, és nem a semmire szülök. Ha nem lenne hol laknom, ha nem tudnám etetni és öltöztetni sem, akkor jogos lenne, hogy szétaggódom magam.

Szóval nyugi, akarod a babát? Ha igen, és megvannak azért a normál körülmények, akkor nincs miért aggódnod. Tökéletes leszel 2 gyereknek is.


Ha pedig nagyon aggódsz, akkor várjatok még a kistesóval. Úgy sem dől össze a világ.

2012. jan. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hasonló helyzetben vagyok: 27 hónapos a kisfiam és terveznénk a 2. gyermeket, de bennem is sok kérdés és félelem kavarog. Pl. nem lesz-e elhanyagolva a nagyobbik, a terhesség vége egy mozgáskorlátozott állapot volt számomra: hogyan rendezném a másikat, és jajjj, a szülés!, össze tudom-e hozni a kettejük napi rendszerét, képes vagyok-e két gyermeket nevelni, .....

Aztán gyorsan elhessegetem a félelmemet, mert arra gondolok, mégiscsak kéne egy kis testvér, akit annyira szeretnénk, mint ezt a kisfiút és a fiam is imádná.

2012. jan. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
62%

Hát nem tudom... Ha ennyire tartasz a terhességtől, szüléstől és ennyire aggódsz, hogy mi lesz, akkor szerintem várjatok még.

Nekem sem volt egy leányálom terhességem, a szülés sem volt az (de kinek volt az...), mégis alig de alig vártam, hogy jöjjön a kistesó, ráadásul nálunk a korkülönbség is nagyon kicsi lesz, de egy percig sem merült fel benne, hogy jaj, hogy fogom én ezt megoldani?

Persze nem mindenki egyforma, de ha így félsz már a tervezés szakaszában, akkor szerintem várjatok még, egy aggódó, stresszelő anya sem a kislányodnak, sem a magzatnak nem lesz jó.


Beszéljétek át még egyszer a férjeddel azért...


Üdv

11 hós kismanó anyukája+ 5 heteske

2012. jan. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én nem agyaltam ennyit rajta. Szerintem ha ennyi minden felmerül akkor mégiscsak várni kellene mert (mondanom sem kell) ha már megvan akkor megvan azon már változtatni nem tudsz később viszont lehet még akár több gyereked is ha úgy gondolod. Ha bizonytalan vagy akkor várjatok, abból baj nem lehet!

3 éves anyuka és 41hetes kismama :p (a szülést én is kihagynám!)

2012. jan. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ugylatszik mindenkit mas "riaszt" el. Nekem a terhesseggel semmi gondom, a szulessel sem, egyelore dolgozom a kisfiam mellett aki 2 eves de nagyon jo a fizetesem es masodik gyerek utan is visszavarnanak. Tudunk is felretenni tehat anyagi helyzetunk kozepszintu. Tehat ez sem lenne gond de engem elriaszt az elso ev ami szules utan jon. Oszinten bevallom, hogy en alig birtam ki. En nem szerettem a baba korszakot. Sajnalom, hogy ezt kell irnom de orulok, hogy vegre 2 eves a fiam. Egyetelen percet sem sirom vissza. En emiatt orlodom. Egy szinten panikolo anyuka vagyok aki nem tudja, hogy mit tegyen. Az ido meg sajnos csak telik.
2012. jan. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!