Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ebben a helyzetben mi a...

Ebben a helyzetben mi a teendő? Igen furcsa helyzet számomra?

Figyelt kérdés

2009.-ben született egy gyermekem. Alkalmazásban voltam egy multinál, vezető beosztásban. Közben 2011.-ben ebben a multiban strukturális átszervezés volt. A vezető beosztásból ami akkor 5 fő volt 2 maradt. Mivel én gyesen vagyok így kaptam egy olyan levelet, hogy az én munkaköröm megszűnt ebben az áruházban ( az áruház nevát,címét zárójelbe tették). De gyakorlatilag 2012. szeptemberéig gyesen vagyok.

Természetesen van több áruháza is, arra gondoltam, hogy másik áruházban elhelyezkedem.

Viszont most úgy áll a helyzet, hogy terhes vagyok újra.

Ebben az esetben az áruházzal vegyem fel a kapcsolatot, vagy ennek a multinak a központi munkaügyével.

nagyon tanácstalan vagyok. Ha valaki tud segítsen merre induljak el. Köszönöm


2012. jan. 25. 12:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Ne az áruházzal, inkább a multi központi munkaügyével vedd fel a kapcsolatot. Talán ők tudnak neked hasznosat mondani.
2012. jan. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Annyi még lemaradt, hogy én felhívtam az itteni illetékes HR vezetőt, és azt mondta amikor letelik a gyes akkor felajánlanak valamilyen másik munkakört, ha nem fogadom el akkor végkielégítést kapok.
2012. jan. 25. 12:45
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia.Ne haragudj,de nem értem pontosan mi a kérdésed?

Csak annyit szeretnék kérdezni,hogy a terhes vagy újra miért nem mész táppénzre gyes helyett?Az többet fizet és szerintem,ha élő munkaszerződésed van,akkor jogosult is vagy rá.

Egyébként szerintem munkáltatód (az az áruház,ahol dolgoztál) Hr munkatársai tudnak mindenben segíteni.

2012. jan. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

előző vagyok.

bocs még annyit,hogy a leírtak alapján határozatlan szerződésed van a cégnél,ugye?

Így gyed-re jogosult leszel a 2.babáddal is,csak kevesebbet fogsz kapni,mint az elsővel.Viszont a kifizető a munkáltatód lesz,tehát mindenképpen a Hr.rel (béresekkel) beszéljél,mert ők fognak intézni mindent.Nálunk a cégnél legalábbis így ment.

2012. jan. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Mert a Terhességem csak egyenlőre egy teszt alapján biztos. ma derült ki, orvosnál még nem voltam.

Határozattlan a munkaszerődésem.

2012. jan. 25. 13:48
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ha szeptembertől esedékes a visszatérésed, akkor még várhatsz a bejelentéssel a 12. hétig, akkor viszont a központi HR lehet az illetékes...
2012. jan. 26. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!