Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Be tud ágyazódni a megterméken...

Be tud ágyazódni a megtermékenyített petesejt, ha lázas vagyok? Lehet baja a babának? Volt így valaki?

Figyelt kérdés
2012. febr. 2. 07:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Én sajnos voltam..Beágyazódott, de pont lázas voltam akkor. 9 hetesen missed ab lett a vége. De azt mondta a doki, hogy fele-fele volt az esély arra, hogy megmarad. Sőt, ha megmarad, akkor tuti egészséges, mert ilyenkor a mindent vagy semmit elv érvényesül.
2012. febr. 2. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szia. Köszi a választ! Sajnálom a babád elvesztését! Tavaly mi is átmentünk ezen, úgyhogy tudom, milyen fájdalmas. :( Mondta esetleg a doki, hogy a láznak köze lehetett-e a vetéléshez? Szóval, hogy attól lehetett beteg a baba és attól ment el?
2012. febr. 2. 07:37
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A nődoki azt mondta, hogy semmit sem lehet ilyenkor biztosra mondani, de a háziorvos már akkor mondta, mikor láz(torokgyulladás) miatt mentem hozzá.Mondtam neki, hogy esetleg terhes lehetek, de még nem tudom. Mondta, hogy nem a gyógyszerek okoznak bajt, amit beszedtem, hanem a betegség maga. Nem részletezte, hogy a láz vagy a gyulladás.

Te hanyadik napon vagy a ciklusban? És mennyire vagy beteg?

Én felkelni sem bírtam, a lázam viszont nem volt nagyon magas..

2012. febr. 2. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ez leginkább nagyon magas láznál jellemző, hiszen annak vannak sejtkárosító hatásai. És leginkább a beágyazódás után várható ennek esetlegesen negatív következménye. Egyébként valóban, mindent vagy semmit elv érvényesül, és korai vetélésnél hitelesen sajnos nem lehet okot meghatározni, amit tudunk, az az, hogy a láz egy 4-5-6 hetes embriónak nem igazán tesz jót. De szerintem ezen előre ne aggodalmaskodj, előbb várd ki, hogy ott-e a babó, aztán majd lépsz. Mennyire vagy lázas? Próbáld csillapítani panadollal vagy algopyrinnel.
2012. febr. 2. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
7. dpo-n vagyok, és már 4 napja beteg. Köhögök és hőemelkedésem van. Reménykedem, hogy most még talán nincs olyan kapcsolat a petesejt meg az én szervezetem között, hogy ártson neki a betegség. :(
2012. febr. 2. 07:46
 6/8 A kérdező kommentje:
37 és 37.6 között mozog a testhőmérsékletem. Hüvelyben persze magasabb, amikor reggelente mérem.
2012. febr. 2. 07:47
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Semmiképpen nincsen, és ez csak hőemelkedés. Ne aggódj, ha nagyon aggaszt a helyzet, akkor ilyen mértékű hőemelkedést a Panadol is lerendez egy perc alatt, és akkor nincs is miről beszélni. :) Sok siker a babához! :)


(Hogy itt legyen az én történetem, hátha megnyugtat: begyulladt a fogam augusztusban, mondtam a páromnak, hogy most inkább hagyjuk a próbálkozást, mert rengeteg gyógyszert szedtem, mindenem görcsben volt a fájdalomtól, rosszul voltam, már a csonthártya is gyulladt volt - 2 hétig szedtem antibiotikumot, és emellett vesekövem is lett, amire pedig olyan gyógyszert kaptam, amely nem ajánlott a terhesség első 12 hetében. Ő azt mondta, hogy szerinte ennek semmilyen hatása nem lesz, a hatodik hétig nem is vagyok kapcsolatba a babával, a lepény is később fejlődik ki (doktor bácsi a férjem), de azért kihagytuk a saccolt peteérés idejét. Olyan 37.3 körüli hőemelkedésem nekem is volt, a rengeteg fájdalomcsillapító mellett, tehát vsz. ez magasabb is lett volna, ha nem eszem zacskószámra gyógyszereket, amelyek a fájdalom mellett lázat is csillapítanak. Épphogy kilábaltam ezekből, jött a pozitív teszt, kiderült, hogy jön a baba. Most 25 hetesek vagyunk, Istennek hála itt mocorog a pocakban, szép nagy, és fejlett. Igazából már azután, hogy kiderült: babánk lesz, eszembe sem jutottak ezek az előzmények.)


Igaz ez a mindent vagy semmit elv, bár borzasztóan kegyetlenül hangzik, de ilyenkor még vagy be sem ágyazódik, vagy ha igen, akkor kutya baja sem lesz. Próbálj erre gondolni, és nem aggodalmaskodni.


Mindenkinek mihamarabbi babásodást kívánok, aki erre vágyódik! :)

2012. febr. 2. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi! :)
2012. febr. 2. 08:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!