Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Van esélyem így az ikerterhess...

Van esélyem így az ikerterhességre?

Figyelt kérdés

Még csak 20 éves vagyok, nem is szeretnék még jó pár évig gyerekeket, csak érdeklődnék, foglalkoztat a kérdés egy ideje.

Anyai ágon több ikerterhesség is előfordult, pl az édesanyámnak is van egy ikerhúga (egypetéjű ikrek), és az unokatestvéreik között is van egy fiú ikerpár, akik szintén egypetéjűek. Nagymamám mesélte, hogy az édesanyja rokonságában is volt 1 ikerpár, de hogy ők fiúk-e vagy lányok, és hogy hány petéjűek voltak, azt nem tudom.

A fő kérdésem az lenne, hogy ilyen 'múlttal' nekem is van- e esélyem az ikrekre?

A másik kérdésem pedig az lenne, hogy számít-e, ha eddig mindig egypetéjű ikrek voltak a családban és akkor nekem is nagyobb esélyem van az egypetéjűekre, mint a kétpetéjűekre? (Egy kisfiúnak és egy kislánynak jobban örülnék.)



2012. febr. 14. 13:35
 1/7 anonim ***** válasza:
42%
Bocsi az off-ért, de ez a kérdés engem is foglalkoztat, mert a mi családunkban is volt több ikerterhesség, én én elkalandoztam a gondolattal, hogy milyen jó lenne! :-) Én 21 vagyok, van már egy 10hónapos kislányom, és nem bánnám, ha akár 2 fiam lenne egyszerre :))))
2012. febr. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

Kétpetéjü ikrei mindenkinek lehet az nem genetika. Akkor csak 2 pete érik egyszerre és termékenyül meg egyszerre. ez leggyakoribb azoknál van akik gyógyszert szedtek közvetlen a teherbe esés elött mert ekkor "rendelenesen" mindkét petefészek egyszerre termel.


egypetéjüek bizony genetika nagyrészt. vagy is örökletes. De én úgy tudom hogy a férfi adja tovább a második generációnak. vagy is ha testvéred van aki fiu annak lehetnek majd iker unokái lányától.

vagy ha nagyapád lett volna iker akkor most nagyon nagy a valószinüség lenne te részedre is.

habár nem tudom anyai ágon mennyire öröklödik, de úgy is biztosan több esélyed van mint akinél nem volt.

2012. febr. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Én meg azt olvastam, hogy anyai ágon öröklődik és egy generációt általában átugrik.
2012. febr. 14. 13:54
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Esélyed van rá persze.Az én férjem családjában is vannak ikrek,és az enyémben is de "szerencsére"nekünk nem lettek ikreink.Én nem szerettem volna ikreket,tudom milyen mikor egyszerre sír a két gyerek.Az egyik rokonomnak is vannak ikreik,neki elég sokat segítettem mikor picik voltak.
2012. febr. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen,jó esélyeid vannak ikrekre és jól olvastad kedves kérdező,csak anyai ágon örökölhető a kétpetéjű ikerterhességre való hajlam,az egypetéjűek csak a véletlen folytán sikerülnek!Nálunk a dédmamámnak volt ikertestvére,nagyim ikreket szült(kétpetéjűeket)Nekem 6 évesek lesznek az ikreim!Egy fiú és egy lány:)Pont tegnap voltam nőgyógyásznál vizsgálaton mert szeretnénk kistesót és mondta a doki,hogy akkor hajrá mert van egy20és egy 22mm-es tüszőm is!De most csak egy babát szeretnénk,így ezt kihagyjuk!Jövő hónapban megyek UH-ra,hátha akkor csak egy várja a megtermékenyítést:)
2012. febr. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is jók az esélyeid!:)Sőt!Nagyon is!!A második válaszolóra ne hallgass(már ne haragudjon meg)mert mindennek pont az ellenkezőjét írja de azt nagyon határozottan!Egypetéjűek:genetika? Apai ágon öröklődik??Jesszusom!!!!
2012. febr. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Anyai ágon öröklődik és csak a kétpetéjűségre való hajlam!És én is úgy tudom,hogy a 2. generációnál!Az egypetéjű ikrek csupán a véletlennek köszönhetőek! És tényleg pont fordítva írt mindent a 2.válaszoló:)Szeretnél majd ikreket?
2012. febr. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!