Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha a fogamzásgátló mellett...

Ha a fogamzásgátló mellett teherbe esek akkor a kisbabának lesz baja vagy nem is engedi az orvos h megtartsam?

Figyelt kérdés
2009. jún. 3. 22:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Hogyne engedné!!! Nagyon sokan estek már bogyó mellett teherbe...azt hallhattad gondolom, hogy amint kiderült, hogy teherbe esett az illető, abba kellett hagynia a gyógyszert, mert az árt a babának és egyébként is felesleges ugye! :D Amúgy amíg nem tudod biztosan, hogy terhes vagy, addig szedheted a gyógyszert! :)
2009. jún. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
20-30 éve volt még kockázata, de a mai bogyeszok mellett semmi baja nem lesz a babának, ha mégis becsúszik.
2009. jún. 3. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget igazából nem jó h teherbe eshetek de az viszont igen h ha igen akk nem lesz baja ...bár mind1 nem tarthatok meg meg nem is szeretnék most azért szedek bogyeszt ....de ha szedem akk az lenne a lényege h ne essek teherbe .

Mennyi rá az esély? Mert ha sok akk feleslegesen szedem...:S

2009. jún. 3. 22:46
 4/11 anonim ***** válasza:
45%
1%
2009. jún. 3. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha rendesen szedi az ember akkor nagyon kicsi az esélye, én már évek ota szedem és még soha nem volt semmi baj.
2009. jún. 3. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Bőven 1% alatti. A Pearl index ezt mondja róla:

[link]


Azaz ha van 1000 nő, akik rendszeres szexuális életet élnek egy éven keresztül, akkor közülük 1-5 eshet ez alatt teherbe. Százalékosan tehát az esélyed arra, hogy egy év alatt teherbe essél így 0,1-0,5%. És tudtommal ebben már az is benne van, ha valaki véletlen elfelejtett egy-egy tablettát, vagy mondjuk kihányta. Szóval meglehetősen biztonságos. Az óvszernek 3-4%-os a hiba aránya, szóval ez alapján tízszer jobb a tabi... pedig már az óvszert is tuti védekezésnek tartják a világon mindenütt. Szóval ne aggódj :)

2009. jún. 4. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm nektek :) De még írhattok nyugodtan :D
2009. jún. 4. 07:30
 8/11 anonim ***** válasza:
Szia! Az én esetem épp ebbe az 1%-ba tartozik. 10 évig minden gond nélkül szedtem a gyógyszert és már nem is terveztünk a 3 nagy gyerek mellé másik babát. Aztán egy betegség beleszólt. Terhes lettem, de mivel tovább szedtem a bogyókat, hiszen nem volt semmiféle tünetem, így az 1. 2 hónapban meg is jött. Aztán egészen más miatt mentem el nőgyógyászhoz - spirált akartam feltetetni. Képzelheted, hogy majdnem leestem a vizsgálószékről, amikor mondta, hogy valószínű, hogy terhes vagyok, úgy 10-12 hetes... Elküldött uh-ra és valóban 11 hetes voltam. A lényeg, hogy a doki szerint, ha így is sikerült teherbe esni és be is tudott ágyazódni és kibírta az első 11 hetet, akkor nagyon erős és egészséges lehetett... ilyenkor még a mindent vagy semmit elv érvényesül. Ha valami baja lenne, nem is maradna meg. Persze azért izgultam, hogy nem lesz-e baja, a korom miatt végzett genetikai vizs. azért valamennyire megnyugtatott, mégis csak akkor nyugodtam meg teljesen, amikor megszületett a kislányunk egészségesen és tökéletesen.
2009. jún. 4. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én is gyógyszer mellett estem teherbe, és már 5 éves a lányom aki makk egészséges.
2009. jún. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Akk ezek szerint nem is csak 1%. :S

Ennek nagyon nem örülök ,hogy lehet baba. nem azért szedem a gyógyszert mert nincs jobb dolgom ...

2009. jún. 4. 15:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!