Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Beágyazódás alatt vagy kicsive...

Beágyazódás alatt vagy kicsivel utána okozhat bajt egy kisebb ütés a hasra? Megakadályozhatja a terhességet?

Figyelt kérdés
2012. febr. 15. 20:07
 1/9 anonim ***** válasza:
54%
Semmi képpen sem szerencsés. Talán igen.
2012. febr. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Akkor is, ha hóra estem és eléggé ki voltam párnázva (ruhával)? Azóta olyan fura érzés van a hasamban... :/
2012. febr. 15. 20:15
 3/9 anonim ***** válasza:
93%
Nem, szinte biztos, hogy semmi bajt se okozhatott. Icipici még a baba, mindenfélével körül van véve, és ilyenkor még szinte sérthetetlen. Gondolj bele, ilyenkor még azt se tudni biztosan, hogy van baba, a nők nagy része változatlanul sportol, stb.
2012. febr. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
54%

igen, és az 50% vetéléssel végződik!

Sokszor nem is tudjuk, hogy terhesek voltunk, és a baba kiesik.

De ha hóra estél, és rajtad volt a bélelt kabát, akkor valószínű, hogy inkább a hasizmaid feszültek meg. Azt érezheted. A babának talán semmi baja.


1.válaszoló

2012. febr. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
85%
Nem hinném, hogy bajt okozna egy kissebb utés. Elsö terhességem elején, amikor talán csak sejtettem, hogy valami nem stimmel többször is estem lorol (egymás után történt, szitén február és csuszos talaj). És mégis itt a 3 és fél éves fiam, akivel uszni járok, és véletlenul hasba szokott rugni uszás közben (én vagyok a béna, rosszul tartom). És már 33 hetes kismama vagyok.
2012. febr. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Még miliméternyi sincs ekkor a baba.

Neki közvetlenül nem lehet baja ,csak a te belső szerveidnek...ha azok károsulnak.De nem hinném h annyira megütötted volna.

Tehát ne aggódj!

2012. febr. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem, ha ezen múlna, akkor ritka lenne a második, vagy többedik baba kis korkülönbséggel. Hiszen egy igazán jól nevelt kicsi is van, hogy csíp, rug, harap, és ők hová érnek; láb, has... Ma a kislányom mellettem aludt, felkelt, vidáman felült, majd kedélyesen beletenyerelt az alhasamba. Ha most babás lennék, akkor valószínüleg azt a kis embriót kicsit odébb szuszakolta volna, de más baja nem hiszem, hogy lenne. Ahogy előttem is írták, őket még nagyon sok minden védi. Ha esetleg mégsem lenne baba, én nem ennek tudnám be.
2012. febr. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Jajj, dehogy okoz gondot! Képzeld, vannak anyák, akik komoly autóbalesetet éltek át, úgy, hogy a baba megmaradt. Tudok egy esetről, mikor a lány nem tudta még, hogy terhes, csak próbálkoztak ugye és cikluson belül volt. Olyan baleset érte, hogy gyakorlatilag majdnem minden csontja eltört és a kórházi vérvételkor derült ki, hogy terhes, mikor a traumára bekerült. Semmi baja nem lett a babának. No, persze ez elég szélsőséges és ritka eset, de a Te esésed a babára nem volt káros:)
2012. febr. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Bettybaby2010 ***** válasza:
erre csak azt tudom mondani, hogy nekem anno 8 hetesen volt egy kisebb autóbalesetem,amikor hátulról belénkjöttek.Akkoriban még nem használtam kismamaövet.Nyilván kicsit meghúzódott a hasam, amikor volt az ütközés, de utána azonnal beszéltem az orvosommal.Ő azt mondta, hogy olyan védett helyen van a kicsi, hogy még ez sem árthat neki. Másnap UH-on néztük meg és volt rendesen szívhang.Azóta 14 hónapos a kislányom.Szóval Don't worry!
2012. febr. 16. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!