Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mit jelent ez az Uh diagnózis?...

Nini24 kérdése:

Mit jelent ez az Uh diagnózis? 26. Napon voltam, és kistesóra gyúrunk!

Figyelt kérdés

9em jön össze a 2. Baba, az első is nehezen, mert a fogogátló után 60-70 naponta jött meg. Most majdnem ugyanez a helyzet, csak 35-45 napra csökkent. Elkezdtük a kivizsgálást, 20. napi vérvétel szerint proogeszteron 0-39 ng/m. A 26. napi Uh szerint: normális, nagy méretű ovárium, mindkét oldalon közepes folliculusok, 12 mm méhnyálkahártya, folyadék nincs. Szerintetek van esély rá, hogy most hamarabb megjöjjön mint 45 nap? Doki szerint a méhnyálka vastagsága arra utal! Azt mondta, ebből nem derül ki, volt-e ovuláció, a vérpapírt nem látta, mert azt másik doki kérte, őhozzá erős hasfájás miatt szaladtam be tegnap. Arról se derült ki semmi, de az el is múlt magától legalább.:-)

szóval a lényeg, ezek szerint valószinű nem volt ovu, de akkor mik a közepes méretű folliculusok? Megmaradt tüszők? Vagy ciszták? Vagy azt azért mondta volna? Köszi előre is!



2012. febr. 21. 15:58
 1/8 Manka68 ***** válasza:

Szia!

A folliculus tüszőt jelent. Ha neked 26-ik napon több közepes méretű van, az nem annyira jó. Azt hiszem, a progeszteron értéknél a határértéket írtad le, nem a saját eredményedet. :-)

Ha ilyen hosszú a ciklus, az sajnos semmi jót nem jelent, szerintem keress fel endokrinológust, ő a hormonszakértő. Nődokik nem igazán értenek hozzá sajnos, és gyakran félrekezelik a betegeket. :-(

2012. febr. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

szia

köszi a választ. az érték sajna jó, csak rosszul írtam: 0,39 :(((((

2012. febr. 21. 19:09
 3/8 Manka68 ***** válasza:
Hát ez sajnos azt jelenti, hogy nem volt peteérésed. :-( Nagyon PCOS-nak tűnik. :-( Endokrinológus...
2012. febr. 22. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Már sajnos nekem is eszembe jutott... :( Tudtok esetleg ajánlani jót?
2012. febr. 22. 11:26
 5/8 Manka68 ***** válasza:
Én a mens mentisbe járok, Tüű dokihoz. Szerintem ő a legjobb. :-)
2012. febr. 23. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Írnátok nekem árakat? nem egyértelmű a honlapjuk számomra... :(
2012. febr. 23. 17:22
 7/8 Manka68 ***** válasza:
Ha jól emléxem, dokilátogatás 9ezer, terheléses vérvétel 5-10ezer között van. Pár havonta ennyit szerintem ki lehet bírni egy rendes kezelésért. :-) A hormonok azt hiszem, darabonként vannak meghatározva, és amíg nem tudod, miket kér a doki, addig nem tudok konkrét árat mondani. De mindig megmondják előre, hogy mennyi lesz, amikor időpontot kérsz. :-)
2012. febr. 24. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Csak gondoltam, néha legyen visszajelzés is: az akkori tüszők szerencsére megértek, és rá két hétre pozitívat teszteltem! :D Használt a Mastodynon csepp meg az E vitamin :)) Most már 10 hetes kismama vagyok! :)

Minden jót nektek! :)

Üdv: Niki

2012. ápr. 17. 14:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!