Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mikor kér az orvos inzulin...

Mikor kér az orvos inzulin rezisztencia vizsgálatot?

Figyelt kérdés
És tulajdonképpen mi történik ezen a vizsgálaton? hogy zajlik stb...
2012. febr. 22. 22:27
 1/8 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Endokrinológus kérheti. Az IR-nek sokféle tünete van, bármelyik alapján kérheti. De már önmagában az is elég, ha régóta nem sikerül a baba. Mivel ez a betegség sokakat érint, szerintem fel kellene venni az alapvizsgálatok közé. Elsőre mondjuk egy 3 pontos vizsgálat :


1 vérvétel éhgyomorra, majd 5 percen belül meg kell inni egy cukoroldatot.

2 egy óra múlva újabb vérvétel

3 újabb egy óra elteltével megint vérvétel.

Közben nyugodtan kell csücsülni, nem szabad elmenni mondjuk bevásárolni, mert a mozgás meghamisítja az eredményt.


Mindegyiknél a cukrot és az inzulint nézik. Az eredményből kiderül, hogy fennáll-e az inzulin rezisztencia.

Ha igen, akkor cukorgyógyszer, diéta és mozgás a kezelés.

2012. febr. 23. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az én háziorvosom olyan, hogy ha kérném, beutalna endokrinológushoz, nem tudom a tied meg teszi-e, de ha nem, akkor a Mens Mentis (ha így kell írni) rendelőbe tudsz bejelentkezni, ők profik ebben.
2012. febr. 23. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A nőgyóygászok nem biztos, hogy kérnek. Én saját magamtól fordultam endokrinológushoz és inzulin vérvétel nélkül a tüneteim és leleteim alapján diagnosztizálta a PCOS-t, egyből kaptam is gyógyszert.
2012. febr. 23. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én pont most vagyok ebbe benne. Én kértem a másik nőgyógyászt (nem az aki a PCOS-t diagnosztizálta)hogy irjon beutalót terhelésesre. Meg is tette egyből.Tegnap voltam a vérvételen, igy zajlott: 1)levettek éhgyomi vért, 2) meg kellett innom 75 gr glükózt 2,5 deci citromos,cukor nélküli teában oldva (én vittem a citromos teát, lehet vizben is oldani,de az állítólag nagyon rossz) majd 120 perc elteltével ismét levettek egy adag vért. Kérdeztema nővért,hogy el lehet e menni, azt mondta felöle nyugodtan,csak 2 óra múlva itt legyek. Nem mentem el, leültem,olvastam, mert egy ismerősöm aki most végez az orvosin azt mondta, hogy ne menjek sehova, ne mozogjak sokat, mert befolyásolja az eredményt... Ja és nekem keleltt megvenni a patikában a 75gr glükózt, 320 FT volt. Ma megyek az eredményért. Remélem tudtam segiteni.
2012. febr. 23. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én magamnak intéztem magán laborban, mert bár kétszer lombikoztam, egyik doki sem kérte. Persze kiderült, hogy van, és ezekkel az értékekkel esélyem se volt teherbe esni. Na, ennyit erről.

Elsőre érdemes hárompontos terheléses inzulin ÉS cukor vizsgálatot csináltatni. Megszúrnak éhgyomorra, utána megiszol 75 g cukrot vízben feloldva, majd megszúrnak 60 perckor és utána 120 perckor.

2012. febr. 23. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Akkor ez olyan végülis mint a cukorterhelés.Az már volt nekem és rendben is volt.
2012. febr. 23. 21:10
 7/8 Manka68 ***** válasza:
Olyan, de többet mond. Lehet, hogy a cukrod rendben volt, de az inzulinod nem, és ez is elég ahhoz, hogy ne sikerüljön a baba.
2012. febr. 24. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A cukrom nekem is rendben van, sőt még az éhgyomri is, csak a terheltem gáz. Szóval mindenképp érdemes megnézetni, mert a jó cukor önmagában semmit nem jelent.
2012. febr. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!