Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mindenképpen a ciklus első...

Mindenképpen a ciklus első napjától kell mérni a hőt?

Figyelt kérdés
Ma van a menzeszem 1. napja, és elfelejtettem ébredés után megmérni a hőmet. Még csak most kezdem mérni. Muszáj a ciklus első napjától vagy akár holnap is elkezdhetem?
2012. febr. 23. 08:23
 1/8 A kérdező kommentje:

Ja, és hogyan a legjobb? Szájban vagy hónaljban? Régi típusú higanyos lázmérőm van, azzal is jó lesz?

Ha szájban mérem, akkor nyelv alatt kell mindig ugyanazon az oldalon, ugye? Hány percig mérjem?

2012. febr. 23. 08:25
 2/8 anonim ***** válasza:

Mérheted holnaptól, semmi gond.

A higanyos hőmérő a legeslegjobb erre a célra, a digitális pontatlan.

A hónaljat felejts el.

Mérheted: hüvelyben (5p), végbélben (3p) vagy szájban (5p). Nyelv alá középre kell behelyezni a végét. Eleinte ez furcsa, de meg lehet szokni.

Ha fél tized fokra esik az eredmény, mindig lefelé kerekíts. Minden nap ugyanakkor mérd, ágyból ne kelj ki, csak utána.

2012. febr. 23. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a gyors választ, nagyon kedves vagy! :)

Még egy kérdés. Ha jól láthatóan leseik a testhőmérséklet, akkor az azt jelenti, hogy azon a napon van peteérés, ugye? De ezt csak akkor utólag látom majd, nem? Tehát 3-4 ciklus után fogom majd látni, hogy nekem mikorra esik a peteérés.

Az a helyzet, hogy soha nincsenek tüneteim, sem mellfeszülés, sem tojásfehérje állagú vagy másmilyen folyás. Ezért gondoltam, hogy mérném a hőmet, hogy tudjam, egyáltalán van-e peteérésem.

2012. febr. 23. 08:34
 4/8 anonim ***** válasza:

6,5 éve hőmérőzöm, nekem peteérés előtt csak az esetek 10%-ban "esik" le a hőm. ami számít, az az, hogy utána megemelkedik. Tehát leesés vagy van, vagy nincs, és az is lehet, hogy csak fél tized fok lesz, ami nem látványos.

Megemelkedettnek az számít, amikor olyan hőt mérsz, ami az őt megelőző 6 napon mért mindegyikénél magasabb.

Baba szempontból aznap érdemes akciózni. Ha reggel méritek, és hétvége van (és elő baba lenne, és nem ugrál a nyakatokon a többi), akkor még reggel vagy napközben, de aznap este is még ok.

2012. febr. 23. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Tehát ha jól értelmezem, amikor a legmagasabb a hőm, akkor érdemes akciózni. Abszolút nincs tapasztalatom ezzel kapcsolatban, első baba lenne, és nemrég hagytam abba a fogamzásgátló szedését. Ez az első gyógyszermentes menstruációm. Ami kicsit megnyugtató, hogy 31 napra jött meg, tabletta előtt is 29-31 naposak voltak a ciklusaim. Remélem, ezután is rendszeres lesz, és hamar összejön a baba.

Köszönöm szépen a segítségedet, nagyon hasznos volt, amit írtál.

2012. febr. 23. 08:49
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy a "legmagasabb", hanem amikor az előzőekhez képest megemelkedik. Hiszen utána mehet még magasabbra is majd a rákövetkező napokban.


Amúgy minden kotnyeleskedés nélkül, ha még csak most vágtatok bele, akkor lehet, hogy érdemes egy fél évig/évig is "szabadon szerelmeskedni", mert ha minden rendben, akkor azért esélyes a baba ilyen "hókuszpókusz" nélkül is! :o)

Szóval ha nem kerget a tatár, akár le is lazulhattok :o)

2012. febr. 23. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Dehogy, nem kerget a tatár! :)

Nem is akarok rágörcsölni a témára, csak egyszerűen szeretném tudni, hogy van-e egyáltalán a peteérésem 5 év fogamzásgátló szedés után. Ezért gondoltam a hőmérőzésre, abból valami csak kiderül. Nem akarok megszállottan mindenféle hókuszpókuszt bevetni, majd ha fél év után sem jön a baba, talán akkor majd jobban utána nézek a témának, addig pedig nem görcsölünk, hanem szabadon szerelmeskedünk. :)

2012. febr. 23. 09:14
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha a fent elírt módon vezeted a hődet, abból szépen ki fog derülni, hogy van-e peteérés. :o)
2012. febr. 23. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!