Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Igaz az, h ha valakinek...

Igaz az, h ha valakinek rendszertelen a menstruációja, nehezebben esik teherbe? Ha igen, miért? (20\L)

Figyelt kérdés
Eszemben sincs védekezés nélkül csinálni, csak olvastam valahol és érdekel.Nekem még mindig nagyon rendszertelen
2012. márc. 4. 14:16
 1/6 anonim válasza:
Ez egy komoly kérdés?
2012. márc. 4. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

igen az..és azért kérdezem, mert az internet tele van marhasággal..de valahol nagyon állították, h emiatt nehezebb teherbe esni..

igazság szerint én ezt úgy értettem, h nem tudni, mikor van peteérés...de feltettem ide, hátha valaki ad rá választ..csak kíváncsiságból kérdezem

2012. márc. 4. 14:21
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia.

Igen valószínűleg a peteérés miatt nehezebb a teherbe esés.:)

Kívánom a legjobbakat!

2012. márc. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen,mert akinek rendeszertelen a peteérés kis késhet vagy hamarább lehet pár nappal.
2012. márc. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az igaz, hogy nehezebb teherbe esni, de erre ne alapozz, ha te nem szeretnél terhes lenni! Éppen azért ne, mert az össze-vissza ciklusok kiszámíthatatlanok peteérés szempontjából, mert néha azért van! Egyébként azért nehezebb, mert legtöbbször ilyen ciklusban nincs peteérés vagy a hormonok nem megfelelően működnek a fogantatáshoz. Remélem tudtam segíteni! :)
2012. márc. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A rendszertelen menstruáció egy felnőtt(!!) nő esetében azt jelzi, hogy valami zavar van a szervezetében. Ennek számos oka lehet. A női ciklus elég bonyolult és összetett hormonális, idegrendszeri, fizikai tényezők alapján működik normálisan, vagyis rendszeresen.

A nehezebb teherbeesést tehát nem az okozza/okozhatja, hogy nehezebb "célbatalálni" a megfelelő alkalommal. Sokkal inkább az, hogy azok a zavarok, amelyek a rendszertelen vérzést okozzák, együttjárhatnak azzal, hogy nincs peteérés. Vagy ha van is, az esetleg megtermékenyült petesejt nem tud beágyazódni, illetve elhal a terhesség, mert a hormonális háttér nem megfelelő a megmaradásához.

Ha nem akarsz gyereket, védekezz a teherbeesés ellen megfelelő módon. A rendszertelen vérzésed okát viszont vizsgáltasd ki mindenképpen. Igaz, hogy ez nem olyan, mint egy fogfájás, amivel az ember kénytelen elmenni orvoshoz. De a tested azt jelzi, hogy valami nincs rendben nálad, és ezen szakember tud segíteni.

2012. márc. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!