Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Tudom, hogy én vagyok a buta,...

Tudom, hogy én vagyok a buta, és sokan kérdezték már, de most valaki magyarázza el végre nekem is könyörgöm, hogy a pozitív ovulációs teszt produkálásakor vagy közvetlen utána (amikor a teszt már negatív) kell-e időzteni az együttlétet?

Figyelt kérdés
Mert ugye, az ovulációs teszt két napig pozitív (nekem legalábbis- digitálisat használok, ergo nem tudom félreértelmezni). Nos, ez annyit jelent, hogy akkor van a luteinizáló hormonom maximuma, ugye? Tehát UTÁNA 24-36 órával következik be a tüszőrepedés, ami azt jelenti, hogy a petesejt megkezdi a vándorlását (és 12-24órás életét) a méhüreg felé. Továbbá, köztudott tény az is, hogy a hímivarsejtek odabenn átlagosan 72 óráig életképesek(a legjobb esetben, de ez inkább csak 48-60 óra), és a férjemnek legalább 48 órára van szüksége, hogy kitermelje azt a milliliterenkénti minimum 20millió kiskatonát. MIKOR LEGYÜNK EGYÜTT??? Az első pozitív ovulációs vagy a második pozitív ovulációs napomon??? Esetleg közvetlen UTÁNA, az első negatív tesztkor??? "Kórelőzményként" annyit elárulok, hogy bizony már egy éve próbálkozunk bebabásodni, zéró sikerrel. Mindketten átestünk mindenféle vizsgálaton, és vicces eredményre jutottak az orvosok: a hiba az időzítésben van! (mindkettőnknél mindent rendben találtak)Tehát: az alatt az egy év alatt naponta kétszer voltunk együtt (elnézést, de nagyon szeretjük egymást:-)), amivel elértük azt, hogy a páromat tökéletesen meddővé tettük...Lemérték háromszor: 3napos önmegtartóztatás után kiváló mennyiségú spermaszám(satöbbi), másnap ZÉRÓ spermaszám, két napjára rá megint tökéletes mennyiség...Vagyis fontos lenne, hogy most azt a 48 önmegtartóztató órát pontosan időztsük!!!!! Valaki matekozza ki nekünk, légyszi, mert esküszöm, én már rágörcsöltem!!!(most, első alkalommal hőmérsékleti görbét is vezetek, de abból állítólag csak utólag lehet látni, hogy mikor KELLETT VOLNA...nah, azzal meg nem megyek sokra...) Köszönöm Nektek, hogy segítetek nekünk összehozni a babónkat!!!!!!!!!!!!!!!!!:-)
2012. márc. 5. 17:24
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem az első + napon és aztán 48 óra után megint. Így arra is van esély, hogy egy túlélő hímivarsejt várja a kilökődő petesejtet, és arra is, hogy a gyorsúszók odaérnek.
2012. márc. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%
Első pozitív nap, és első negatív napon legyetek együtt.
2012. márc. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Manka68 ***** válasza:
45%

Szia!

Csatlakozom az előttem szólóhoz, és hozzátennék annyit, hogy ha ennyire pontosan kell belőnötök, akkor talán érdemes volna megpróbálnotok az inszeminációt. Ott megoldják a pontos időzítést, és a felturbózott kiskatonákat bejuttatják a méhedbe. Sok párnak nem találják meg a probléma okát, mégis sikerül nekik az inszem.

Mielőbbi babásodást kívánok.

2012. márc. 5. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Manka68 ***** válasza:
59%
Bocsánat, az első válaszolóval értek egyet. :-)
2012. márc. 5. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
És még az is fontos, hogy amikor az első pozitív tesztes napon együtt vagytok, akkor előtte is meglegyen a 2 nap szünet. Szóval a lényeg az, hogy a peteéréses időszakodban 2 naponta legyetek együtt, úgy mindig lesz érett spermium, és elkerülni sem tudjátok az ovut.
2012. márc. 6. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, mindenkinek röpült a kis zöld kezecske!:-) Tehát akkor 48 órás "pihenő" után az első pozitív napon, majd 48 órával utána megint.Kár, hogy nem lehet otthon mindenkinek egy Czeizel Endréje stikában:-))))Az ovum 12.-13.-a környékére várható(van még bőven időm), és a hónap végén majd hozom a fejleményeket. Nem lenne nálam boldogabb ember a világon, ha végre pozitívat tesztelnék!!!:-)
2012. márc. 6. 13:14
 7/10 anonim ***** válasza:
Így már csak sikerülni fog. Aztán majd ne felejtsd el a beszámolót. :)
2012. márc. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
nos mik a fejlemények??
2012. márc. 24. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Sajnos sikertelen hónap volt ez is, éppen ma jött meg a nem várt:-((( Kezdem feladni, ráadásul most egy külföldi munka végett találkozni sem fogunk egy hónapig a férjemmel. De ha egyszer sikerül, esküszöm megírom!!!!!!!!!!!!!!!!!!:-)
2012. márc. 25. 18:11
 10/10 anonim ***** válasza:
szia , tudom sok ido eltelt de azota lett valami szeretnem ha jelentkeznel....
2016. jún. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!