Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Meddőséget okoz az abortusz?

Meddőséget okoz az abortusz?

Figyelt kérdés
Mindenhol azt olvasom, hogy az abortusz nagy százalékban csökkenti a teherbe esés esélyét? Személyes tapasztalatokra lennék kíváncsi, példákra, ellenpéldákra, lehetőleg olyan nőktől, akik átélték ezt és hajlandóak megosztani.
2012. márc. 13. 17:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem éltem át, nem is szeretném soha, de egy biztos.

Meddőséget okozHAT. Tehát nem törvényszerű, sokaknak sikerül utána a baba, hiszen minden negyedik terhességet megszakítják ma Magyarországon művileg, és ennyi meddő nő azért messze nincs. Ha tényleg okoz, annak lehet fizikai oka (valami megsérül a beavatkozásnál), vagy lelki oka, mert megterheli a nő lelkét annyira, hogy pszichésen gát alakul ki benne.

2012. márc. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Átéltem, sajnos. Sokaknak leírom, hogy amikor a férjemmel gyermeket kezdtünk tervezni, mindig kérdezgettem szegénykét, hogy ettől lehet-e még babánk, és mindig azt válaszolta, hogy csak rettenetesen elrontott abortusz okozhat meddőséget. Hála Istennek, mikor elkezdtünk próbálkozni, a 3. hónapban sikerült a pici, most 31 hetes vagyok.


Az ok, amiért leírom, az az, hogy ezek a rémhírek, bár leginkább a terhességmegszakítástól való elrettentésül szolgálnának, nagyon gyakran olyan nőkhöz jutnak, akiknek spontán vetélésük volt, majd utána technikailag ugyanezt a műtét kellett átélniük. Nekik (és egyébként a művi abortuszon átesetteknek is) borzasztó lehet olvasni, hogy esetleg soha nem tudnak már teherbe esni. Ez ténybeli tévedés, egy helyesen végzett műtét, és utókezelés után ennek a veszélye nem áll fenn.


Még mielőtt lepontoznak: rettenetes dolog a legtöbb nő életében az abortusz, és borzasztó nehéz döntés, a súlya sem kevésbé nagy, mint ahogyan a bűntudat sem, amely legtöbb esetben társul hozzá. Ettől függetlenül vannak vészhelyzetek, vannak nehéz helyzetek - ilyenkor a már amúgy is földön fekvőt butaságokkal riogatni semmilyen erkölcs szerint nem helyes.

2012. márc. 13. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Nekem missed ab-om volt. Betartottam minden orvosi utasítást, ennek ellenére begyulladt a méhem utána. Elzáródott az egyik petevezetékem. Ha nem is 100%-ban, de nekem csökkentette az esélyeimet.

2012. márc. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Annyit még, hogy ezekkel a dolgokkal mindig az a probléma, hogy bár nagyon kicsi százalék valóban az, akinél bajt okoz, de ha épp Te vagy az, akkor Neked 100%. Ezért is hangsúlyozzák, hogy erre is gondoljon az, aki saját döntése alapján kezdeményezi a dolgot. (Nyilván nem a missed ab-ra gondolok)

első


Kedves 3!

Nagyon sajnálom! Biztatásként annyit, hogy egyik barátnőmnek el kellett távolítani művi úton az egyik petefészkét mindenestül, és a másik teljesen átvette a szerepét, 4 gyereke lett spontán.

Úgyhogy hajrá!

2012. márc. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Manka68 ***** válasza:

Köszönöm a biztatást, de sajnos nálam az a gond, hogy pont az az aktívabb oldalam, ahol el vagyok záródva. Ahányszor csak nézték, mindig azon az oldalon érett tüsző. :-( Az a petefészkem szépen működik, míg a másik szinte alszik. :-(

Már évek óta küzdünk a babáért, épp most várjuk a negyedik lombik eredményét, és minden stimuláció alkalmával a rossz oldalamon érnek a tüszők. Pedig a stimu elvileg mindkét oldalt megdolgoztatja, de nálam még így is szinte csak az egyik oldal működik. Pl míg azon az oldalon, ahol el van záródva, 5 tüsző indult növekedésnek, a másikon 1. :-(Szóval nekem még az az 50% sem annyi, hanem szinte 0.

2012. márc. 14. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!