Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ma reggel csináltam egymás...

Ma reggel csináltam egymás után két terhességi tesztet, és mindkettő negatív lett.10 napja voltam együtt a párommal. Pár nap múlva újra csináljak tesztet vagy biztos lehetek az eredményben?

Figyelt kérdés
2012. márc. 14. 07:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szerintem még nagyon korai volt! Várj még pár napot és ha nem jön meg a mensid akkor tesztelj mindenképp!
2012. márc. 14. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
a menzeszemnek még másfél hét múlva kell megjönnie...
2012. márc. 14. 07:43
 3/13 anonim ***** válasza:
Ha késik a menstruációd, akkor tesztelj újra, ez még nagyon korai volt. Még kb. a beágyazódási folyamat zajlik, ha "sikeres" volt az együttlét.
2012. márc. 14. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Hacsak nem tudod teljesen biztosra (UH követés), hogy volt egy korai peteérésed, akkor nagyon korán teszteltél, ez az eredmény nem jelent semmit. Másfél hét múlva kéne újra tesztelned, ha addig nem jön meg.
2012. márc. 14. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nagyon korán teszteltél, ez az eredmény nem sokat jelent. A menstruáció viszonyítva kellene tesztelni, tehát ha már késik, vagy legalábbis már esedékes, akkor, nem 1,5 héttel előtte. Ha pedig együttléttől számolsz, mert az volt az egyetlen eset, amiből egy esetleges fogantatás jöhet létre, akkor pedig jó 2 hetet kell várni, és nem 10 napot. Mert ha tegyük fel az aktus után 2 nap múlva volt peteérés, akkor simán megfoganhat a baba, akkor viszont még csak 8 nap telt el a fogantatás óta, akkor pedig a teszt még nem tudja kimutatni, mert még épp csak a beágyazódásnál tart a folyamat. Szóval a mai tesztelgetés teljességgel felesleges volt.

Amúgy ha még 1,5 heted hátra van, és 10 nap telt el az együttlét óta, akkor kb. még a mensi ideje alatt lehetettetek együtt, vagy közvetlen utána, ilyenkor pedig még nagyon kicsi az esély teherbeesésre. Szerintem ne tesztelj csak akkor, ha nem jön meg.

2012. márc. 14. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
És az nem számít hogy a terhességi tesztre az volt ráírva hogy már 10 nap múlva kimutatja?
2012. márc. 14. 08:01
 7/13 Twilight1980 ***** válasza:
Nem aktus után 10 nap múlva......."már 3 napos terhességet kimutat"....az nem az aktustól 3 nap,hanem a beágyazódástól....Ha figyelmesen elolvasod a használati utasítást akkor mindegyiken rajta van,hogy az elmaradt menstruáció napján már biztos eredményt mutat...Még másfél heted van a menstruációig...Várd meg!És olvasd el a használati utasítást.....
2012. márc. 14. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"És az nem számít hogy a terhességi tesztre az volt ráírva hogy már 10 nap múlva kimutatja?"


Igen, de azt a 10 napos terhességet a fogantatástól számítják, és nem az együttléttől. Pont ezt magyaráztam az előbb, hogy a fogantatás történhetett akár 8 napja is.

2012. márc. 14. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. márc. 14. 08:24
 10/13 anonim ***** válasza:
66%
Ha másfél heted van a mensesig, akkor 3-5 napja lehetett a peteérésed, ti pedig jóval előtte sexeltetek. Nem sok esély van a babára!
2012. márc. 14. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!