Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Folytassam a cickafarkot,...

Folytassam a cickafarkot, vagy váltsak málnalevél teára? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Amióta abbahagytam a fogamzásgátlót nem rendszeres a mensim. Van hogy megjön normálisan peteérés nélkül, de ha meg van pé, akkor olyan későn, hogy kitolja a mensim 45. napra.

Elkezdtem inni a cickafarkfüvet, most vagyok a 17. napomon és még nem pozi az ovuteszt. :( Meddig folytassam így a cickát, amíg meg nem jön?

És jövő hónaptól váltsak málnalevél teára? Mert sokan azt írták, hogy hosszú ciklus esetén előrébb hozza a peteérést és segíti a hüvelyi nyálka termelődését. Mit gondoltok? Kinek segített már a málnalevél tea a teherbeesésben?


2012. ápr. 3. 08:58
 1/4 anonim ***** válasza:

A cickafark kitolja a peteérést, és ez által a ciklusodat is. Peteérésig nyugodtan ihatod a cickafarkot, de válthatsz is málnalevélre, ami viszon rövidíti a peteést.

De azt is csinálhatod, hogy 2-3 hónapig cickázol, majd (amúgy is csak eddig lehet inni) váltasz a málnalevélre, és a palástfűre. (az a peteérés utántól a ciklus végéig ihatod napi 1x)

2012. ápr. 3. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. És ha esetleg ebben a hónapban valamiért nem lesz peteérésem? Most valahogy úgy tűnik nekem. Akkor addig igyam a cickát, amig meg nem jön? Vagy hagyjam abba?
2012. ápr. 3. 10:38
 3/4 anonim ***** válasza:

A málnalevél teát szülés előtt méhösszehúzódásra is használják, szóval azzal szerintem óvatosan, mert kora terhességnél okozhat vetélést. A cickafark tea segít tisztulni, azt szokták javasolni, hogy érdemes egy min. 6 hetes kúrát tartani, segíthet helyrehozni a ciklusokat.

Nem tudom kikor hagytad abba a fogamzás gátlót, ha már több mint fél éve, akkor javaslom, hogy nézz utána az Aviva tornának, ami segíthet a ciklus rendezésében.

2012. ápr. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Júliusban hagytam abba a gyógyszert. Megpróbálom ezt az Aviva tornát :) Köszönöm a válaszod! De ha esetleg nem lesz peteérés ebben a hónapban, akkor végig igyam a cickát? Megjön tőle a mensi? vagy hagyjam abba?
2012. ápr. 3. 18:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!