Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Pcos vagyok! Tudtok-e győrben...

Pcos vagyok! Tudtok-e győrben olyan nőgyógyászt, aki ismeri ezt a betegséget? Sok orvosnál megfordultam, de nem tudnak segíteni. A többi lent.

Figyelt kérdés
Egyik rögtön lapart akart, a másik meddőségibe küldött. Vizsgálatok csak ultrahang és hormonlabor volt. Olyat keresnék, aki javasolja a metformin szedését. Babát szeretnénk már 8 hónapja, de nem jön össze. Próbálkoztam már gynex-el, premenssel, de semmi hatása. Kaptam clostyt, de nem lett tőle peteérésem, és meg se jött tőle. Évi 3-4 menzim szokott csak lenni. Vagy ha tudtok olyat ami még segíthet?
2012. ápr. 3. 14:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Igen. NE nőgyógyászt keress, hanem endokrinológust.
2012. ápr. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm! A válaszod! Igen keresek,de győrben csak 1 van,és kaptam is időpontot,de 4 hónapot várni kell.Azért gondoltam,hogy addig valamit.Nagyon nehéz várni :(
2012. ápr. 3. 14:52
 3/16 anonim ***** válasza:
Szia! Én is dr.Horváth Katalinhoz jártam,akinek elmondtam a panaszaimat és egyből tudta,hogy Pcos vagyok.Én csak jót tudok mondani róla.De elköltöztem Pestre és itt írtak fel nekem metformint.Tavaly augusztusban kezdtem el szedni és szeptemberben már terhes is lettem.Előtte én is sok mindent kipróbáltam,de semmi nem segített igazán.Inzulinrezisztencia vizsgálatot csináltattál már?Mi lett az eredménye?
2012. ápr. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Addig is, míg eljutsz az endodokihoz : cukorbeteg diéta és rendszeres mozgás javít a dolgon, ezt később a gyógyszer mellett is tartani kell majd. És valaki itt írta a kecskeruta teát.

Magán endodoki sincs a környékeden? Hátha ahhoz előbb bejutnál.

2012. ápr. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszönöm mindenkinek a válaszokat. Nem voltam még cukorterhelésen,mert senki nem akar beutalót adni. :( Mennék én magándokihoz is,de sajnos csak ez az 1 endokrinológus van itt Győrbe. Minden nap tornázok mostanába,hátha segít. De nekem a súlyommal semmi gond nincs,az egyik doki azt mondta,hogy nem lehet pco-m mert sovány vagyok.Pedig a leleteim szerint az vagyok. :( Semmi gyógyszert nem kapok,csak e vitamint és folsavat kell szednem.Pedig magas a tesztoszteronom is.
2012. ápr. 3. 19:58
 6/16 Manka68 ***** válasza:

A túlsúly csak az egyik tünet lehet a sok közül, de nem kötelező. Sok PCOS-s, IR-es nem túlsúlyos.

A mozgás jó, de kitartónak kell lenni, és fontos a diéta is. Nem fogyókúra, hanem cukorbetegeknek való diéta. Találsz mintaétrendeket a neten. Esetleg még megpróbálhatod, hogy kicsit messzebbre mész, olyan városba, ahol előbb tudnak fogadni. És ha már megvan a szakorvosi ajánlás, a házidoki is kiírhatja a gyógyszert, és mondjuk 3 havonta talán belefér egy kis utazás, ha felülvizsgálatra kell menni.

2012. ápr. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod! Talán tényleg az lesz a megoldás,hogy elmegyek Pestre,ott jóval több helyen foglalkoznak vele.Elkezdem a diétát is,találtam is neten párat.Inzulinos cukorterheléses vizsgálatot írhat ki háziorvos? Hallottam a barátcserje kapszuláról is,szedte valaki? Attól félek,ha ilyeneket szedek,hogy bár összejön a baba,de ugye akkor abba kell hagyni ezeket,és utána meg elmegy. :(
2012. ápr. 3. 21:19
 8/16 Manka68 ***** válasza:
Háziorvos nem kérhet inzulin terhelést, csak cukorterhelést, de PCOS-nál ez nem elég. Ha kipróbálnál homeós dolgokat, akkor a kecskerutát próbáld meg, a többi nem nagyon segít PCOS-ban. Elvileg ugyanúgy metformint tartalmaz, mint a gyógyszer. Csak éppen nem tudni milyen mennyiségben.
2012. ápr. 4. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Olvastam a kecskerutáról,sok jót írnak róla,ma el is mentem venni. Remélem használni fog. Ezt ugye lehet inni akkor is ha teherbe esnék?
2012. ápr. 4. 09:40
 10/16 anonim ***** válasza:
Szia!éN is Győri vagyok, PCOS, és én dr.Busznyák Csabához járok. (és felírta a metet, azóta pedig már babás vagyok :)...igaz még korai 5hetes,de végre...)
2012. ápr. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!