Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha iszik az apa, kisfiú lesz?

Ha iszik az apa, kisfiú lesz?

Figyelt kérdés

Persze tudom, ez is leginkább babona, de azért ezeknek szokott lenni némi alapja. (Mármint a nem szerinti étkezés, vagy a cigi befolyását már igazolták). Tudja vki, hogy ennek van-e alapja? Esetleg személyes tapasztalat?

Nekem két fiam van, mindkettő fogantatásakor ivott az apuka. (Nem, nem csak ittasan szeretkezünk, és nem is ivott minden nap. :D ) Viszont azóta a párom egyáltalán nem iszik alkoholt, tehát biztos nem volt ittas. Kíváncsi leszek, mi lesz így a 3. babánk neme. :D


2012. ápr. 17. 20:29
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Szia! :)

Nekem apukám sajnos eléggé szereti az alkoholt :) Még a mai napig is, és folyamatosan napi szinten ivott valamennyit, kivéve munkanapjain. Mégis, 3 lánya van :)))))

2012. ápr. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
89%

se a ciginek, se az alkoholnak semmi köze a gyerek neméhez. Sőt még az étkezésnek sincs.

(orvos)

2012. ápr. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Én mióta az eszemet tudom alkoholista volt az apám(már nem él). 1lány(én) és 2fia van.

Nem hiszem hogy akkor nem ivott mikor én születtem!

2012. ápr. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
az én férjem egy korty alkoholt sem ivott soha, és fiunk lett.
2012. ápr. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
92%

Ideje lenne már biológiát tanulni.


Agyam eldobom már ezektől a kérdésektől, hogy "ha sok citromlevet iszom, milyen nemű lesz" "ha iszik az apuka, kisfiú lesz?" "ha hátrafelé ülök rá a vécére és négyet figok, miközben almatorta van a sütőben, akkor lány lesz?"


Fogja már fel az összes hormontúltengéses bioszból bukott: A gyermek nemét a két kromoszóma egyesülése határozza meg a fogantatás pillanatában. Apukán múlik minden, mert csak apuka tud Y kromoszómát adni. Ha egy Y kromoszóma találkozik a nő X kromoszómájával, lehet tapsolni, kisfiú lesz. Ha apa is X kromoszómát ad, akkor lány lesz.


Így már érthető, vagy a következő kérdés az lesz, hogy


"fiam születik- e, ha lila nadrágot veszek nagypénteken, és fejen állva a seggemmel fütyülöm Beethoven ötödikjét a Trafalgar tér közepén délelőtt tizenegy órakor pontosan 102 turistával körülöttem, miközben fátyolfelhős az ég és pontosan három galamb repül el felettem?"

2012. ápr. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

csak megerősítésnek: sem az étkezés, sem a kívánt ételek-italok fajtája, sem a hasforma, sem a csillagok állása, sem a napszak, sem a gyomorégés, sem semmi nem hat vagy utal a nemekre.


(szintén orvos :))

2012. ápr. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 Manka68 ***** válasza:
100%

Szia!

A babonáknak továbbra sincs semmi alapja. :-)

Én is lány vagyok, pedig édesanyám szerint a fogantatásom napján édesapám nem volt teljesen józan. :-))

2012. ápr. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Egy kis helyesbítés a "kedves" válaszolónak:

Tévhit (!) hogy a nem az apán múlik minden esetben, mert - nem tudom szakzsargonnal megfogalmazni - bizonyos nők szervezete termel olyan antianyagot, ami az egyik fajtát kinyírja. A megtermékenyülés megtörténik, de a beágyazódás nem. Ez tény. Czeizel bácsi mondta. ;)


Én vmi olyasmire gondoltam, hogy pl. az alkohol lassítja/gyorsítja a spermiumokat, mert... és ez valamelyiknek kedvez, mert... vagy változtat a PH-n, ami köztudottan befolyásolja a nemet... Vagy ilyesmi. (Mert pl. a fű rontja a spermiumok minőségét, és lassítja is őket, de mivel az X-ek nagyobbak és ellenállóbak, többen maradnak életben, így a rendszeresen füvet fogyasztók gyerekei között több a lány. Ez sem humbuk, hanem egy kutatás eredménye.)

Tehát az érdekelt van-e alapja. Nem eszerint akartam meghatározni a leendő gyerekem nemét. ;) Arra voltam kíváncsi van-e tudományos magyarázat. ;)

2012. ápr. 17. 21:21
 9/21 anonim ***** válasza:
83%
Jól van, legyél akkor okosabb, mint az egyetemi biosz könyvem, és higgy amit akarsz. Jó. Ha nagypénteken lila nadrágban a részeg férjeddel szeretkeztetek a mezőn hat birka mellett, akkor kisfiú. Ha csak öt birka van, akkor lány, mert a birka gyapja mágneses teret idéz elő, ami turbómeghajtást ad a spermiumoknak. Oké?
2012. ápr. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert te nem érted, hogy mit is mondott Czeizel, azért még nem kéne butaságokat állítani.

Nem befolyásolja se az étkezés, se a cigi, se az alkohol a baba nemét

2012. ápr. 17. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!