Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Volt olyan köztetek, aki nem...

Volt olyan köztetek, aki nem középidőben, hanem a ciklus vége felé lett terhes? Mármint úgy értem, hogy volt középidőben ovuláció, de a hónap végi szeretkezésnél volt még egy spontán, amiből baba lett? (nem tudom, hogy értitek-e)

Figyelt kérdés
2012. ápr. 25. 11:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Érteni érteném, de ilyen nincs.

Amit a köznyelv "spontán ovulációnak" hív, az lényegében az, hogy a peteérés egy cikluson belül előfordulhat "szabálytalan helyen". Ha a ciklus elején van, akár már menstruáció alatt az olyankor szokott előfordulni, amikor az azt megelőző ciklusban nem tudott kilökődni a petesejt, és így az új ciklus korai napjaiban ez megtörténik (és igen, sokszor egy jó kis orgazmus ami segít ebben!). A másik eset, ha nem a középidő környékén van, hanem kitolódik, ennek is több oka lehet (akár valamilyen gyógyszer szedése).

Ha már megtörtént egy adott ciklusban a peteérés, akkor olyan hormonokat termel a szervezet, amik újabb pete kilökődését gátolják. A két petéjű ikrek esetén pedig a két petesejt egymáshoz nagyon közel, kb. 48 órán belül lökődik ki, szintén emiatt a hormonhatás miatt.


3 gyermekem fogant eddig, egyik középidőben, másik a ciklus vége felé (kitolódott peteérés), a harmadik meg meglepőeb korán, a ciklus 10. napja körül. De az adott ciklusokban sehol máshol nem volt peteérésem.

2012. ápr. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszi a választ.
2012. ápr. 25. 11:34
 3/4 anonim ***** válasza:
Teljesen egyet értek az elsővel. Ilyen nincs. Olyan lehet, hogy még az ovu előtt esetleg van még egy spontán petekilökődés, de ha megtörtént a rendes ovuláció, utána a következő ciklusig már nem lesz, mert teljesen más hormonokat termel a szervezet. Vagy a rendes ovuláció tolódik ki.
2012. ápr. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kedves első! Látom,hogy te valamilyen szinten értesz hozzá! Az lenne nekem a kérdésem, hogy ha nekem átlagban 28 napont jön meg, de mondjuk előző hónap 24 napra jött meg, az azt elentheti, hogy nem volt peteérésem, így a ciklusom után korai peteérés lesz? Nem tudom, érted e a kérdésem? Köszi válaszod!
2012. ápr. 25. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!