Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Bulimiásan is teherbe lehet...

Bulimiásan is teherbe lehet esni? Mennyi az esély rá? Van olyan köztetek aki ettől a betegségtől szenvedett és teherbe esett?

Figyelt kérdés
A kérdést nem azért írtam, mert én ebben szenvedek, csak érdekel a dolog.
2012. máj. 2. 11:31
 1/8 anonim ***** válasza:

Minden pszichés zavar -még a krónikus stressz is- fiziológiás gátja lehet a terhességnek, ugyanis az emberi szervezet ilyenkor túlélésre és nem reprodukcióra rendezkedik be, ez ismert tény.


Tehát a teherbeesés esélye is csökken bulimia esetén, súlyosságtól függően, de hogy mennyire, azt százalékban nem lehet kifejezni. Természetesen nem 0 a valószínűsége.


A tapasztalat az, hogy ha ilyen típusú táplálkozási zavarok esetén jön létre a terhesség, akkor pusztán fizikailag abszolút kihordható, és az esetek többségében rendben zajlik. Az alapbetegség azonban gyakran súlyosbodik, hiszen a terhesség komoly testi változásokkal jár, és az ilyen zavaroknak ez nem kedvez. Tehát akárhogy is nézem, jobb pontot tenni az ilyen irányú kezelések végére, vagy legalább is normalizálni a helyzetet a gyermekvállalás előtt.

2012. máj. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Elvileg nem kizárt, föként ha még nem fogyott nagyon le az illetö. De hogy egészséges gyereke lehetne, azt eléggé kétségesnek tartom.
2012. máj. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :) De ha megtudja egy bulimiás, h. terhes, és abbahagyja a hánytatást, akkor lehet egészséges a babája még?
2012. máj. 2. 11:45
 4/8 anonim ***** válasza:

Persze. De az esetek többségében a bulimiát pszichiáter diagnosztizálja és kezeli - azaz ha a kezelés alatt létrejönne a terhesség, akkor fokozottan figyelik a homeosztázist, és a babának nem szokott problémája lenni ebből.


Ismétlem, ami a gond, az az, hogy egy bulimiás beteg NEM fogja abbahagyni a hánytatást, mikor kiderült, hogy terhes. Általában ez nem így szokott zajlani.

2012. máj. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
És ha valaki fogyasztó tablettát szed, akkor lehet baja a babának? Mármint úgy értem terhesség előtt, ameddig nem tudja hogy baba lesz.
2012. máj. 2. 11:51
 6/8 anonim ***** válasza:

Úgy gondolod, hogy egy bulémiás beteg nő, ha megtudja, hogy terhes, akkor meggyógyul?

Így nem lehet gyereket vállalni!!!!!!!!

Ez önképzavar. Ha terhesség előtt is problémája van magával, akkor terhesen mikor akaratlanul jönnek fel rá a kilók nem lesz? Ezt még egy egészséges nő is nehezebben viseli, nemhogy egy bulémiás.

Volt már egy ilyen kérdés, de nem is értem, hogy az ilyen ember mit gondol.

Én 21 éves vagyok, kiskoromtól kezdve aerbikoztam, sportgimnasztikáztam, az alakom egyszerűen kifogástalan. Szép, keres izmos popsim van, szép cicim, izmos hasam, combom, vádlim. De a párommal régóta együtt élünk, szeretjük egymást, és most vagyok 5 hetes terhes. Minden vágyam ez volt, és innentől kezdve már nem én vagyok az első, nem is testem, hogy hogy néz ki, hanem a kisbabám, aki bennem növekszik.

Nem edzek, nem diétázom, nem járok szoláriumba. Pedig ezelőtt ezek voltak a természetes dolgok, és mindig jól akartam kinézni. Mostantól ezek már nem érdekelnek, mert már nem én vagyok az első. Én fogok tudni változtatni, ahogy már változtattam is, mert egészséges vagyok, de egy olyan nő aki hánytatja magát, mert megeszik egy almát...kétlem!!!

Tisztában vagyok vele, hogy a testem el fog változni a terhesség és a szoptatás miatt. De nekem megéri :))

Szóval evvel csak arra akartam utalni, hogy egy nem egészséges nő még ha teherbe esik is, veszélyeztetni fogja a kisbabáját, mert kizártnak tartom, hogy ilyen gyorsan és egyszerűen meggyógyuljon egy olyan állapotban, mint a bulémia. Ha már nőni fog a hasa, többször lesz éhes, több mindent megkíván. Majd akkor is kihányja, mert hizni fog 5-10-15 kg-t?!???! Márpedig terhesen nem fogyni fog, hanem épp az ellenkezőjét :)

2012. máj. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én majdnem 10 éve vagyok bulímiás, bár az utóbbi 3 évben szerencsére nagyon sokat javultam.

Nem segített semmiféle dilidoki (kettőt is próbáltam), csupán magam erejéből jutottam el a javulásig.


Mikor teherbe estem eszembe sem jutott, hogy fogyókúrázzak, még az elején talán 3-szor hánytam, utána nem.

Az előző rosszul írta, mivel a tapasztalat azt mutatja (nem én mondom, Dr. Túry Ferenc doktor Úr könyvében olvastam többek közt aki elismert szaktekintély ebben a témában), hogy terhesség esetén látványos javulás figyelhető meg a betegek állapotában.

Erre példa itt vagyok én is.

2012. máj. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Amúgy a 12:33-as válaszoló még nem tudja miként fog reagálni, hiszen csak 5 hetes, még a puffadás sem kezdődött el nála, nemhogy a hízás, hasnövekedés.

És ahogy olvasom, elég perkekcionista személyisége lehet, kíváncsi lennék, ő miként fogja nevelni a gyerekét....

A túlzott tökéletességre vágyás sem egészséges, sőt!

2012. máj. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!