Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 27 hetes terhes vagyok és...

27 hetes terhes vagyok és eddig nem igazán lehetett számítani a kisbabám apjára! 5 éve vagyunk együtt! Mi a véleményetek a következő sorokról?

Figyelt kérdés
23 éves vagyok, a párom 27 lesz,7 hetes terhes voltam, amikor kiderült, hogy terhes vagyok, nem terveztük a babát, mert még együtt sem élünk azóta sem, meg ráadásul a barátom vidéken él a szüleivel és ott is dolgozik, habár nagyon hülyén fizetik őt ki. De párom elejétől fogva mondta, hogy attól független, hogy még nem tudtunk összeköltözni, el fog tartani minket a babával. Na ahhoz képest úgy kell neki könyörögni, hogy adjon pénzt a babára, mert én nagyon kevés táppénz kapok. Eddig a 6 hónap alatt kb. 15 ezer forintot adott bele, pedig egy kisbabához nagyon sok pénzre van szükség. Anyukám nagyon sokat segít nekem, de az apa dolga lenne eltartania a családját. Mindenre azt mondja, hogy hagyjuk meg majd ad pénzt, ha tud, csakhogy az idő meg megy. Anyu már be sem engedi a lakásba, joggal! Mi a véleményetek a helyzetről meg az apáról? Fog változni a helyzet szerintetek?
2012. máj. 2. 18:49
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Leültél már vele ezt megbeszélni? Ha igen, mi volt a reakciója? Tudott magyarázatot adni arra, hogy miért veszi félvállról a dolgot? Akarja a babát vagy megtartottátok, mert jött?

A leírásod alapján sok jóra nem számítanék, de mindenképp le kell vele ülni beszélni, hátha azt gondolja, hogy még nincs semmi kiadás, majd ha megszületik akkor lesz. A pasik néha unpraktikusan tudnak gondolkodni. "Amíg a pocakodban van, addig miért kéne költeni rá, úgyis azt eszi, amit Te."

Tudom, hogy baromi sok kiadás, és mennyi lesz még. De ezt tudja ő is? Ha tudja, akkor gáz van, ha nem tudja, akkor egy beszélgetéssel, esetleg a várható költségek papírra vetésével rendet lehet tenni a fejében.

2012. máj. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Nem és ne haragudj, de nem is értem, hogy lehet ilyen kapcsolatra egy gyereket vállalni. Készülj rá, hogy egyedül fogod nevelni.
2012. máj. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Én is egy hasonló helyzetben vagyok, csak annyi különbséggel hogy az én lányom már 2 éves, és még arra sem volt képes hogy megnézze az apa, ja és egy fillért sem kapok, és nem is kaptam soha. Szóval, még most dönts gyorsan hogy te mit is szeretnél. Én javaslom ha megszületett a baba akkor bírósági úton kérj gyerektartást, és hagyd a fenébe az apukát, hisz most sem számíthatsz rá! Csak azt tudom mondani, mivel te is pénzszűkében vagy, hogy nem kell mindenből újat venni, csak abból amiből muszáj. Hát sok sikert, és ne idegeskedj csak a babára gondolj. Ülj le beszélj a szüleiddel ők mit tudnak neked segíteni ha megszületett a baba, és örülj hogy ilyen szüleid vannak! 27 éves férfinak nem így kellene viselkednie, már nem kisgyerek!
2012. máj. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

Egy szájhős az a fiú, nem tartotta be, amit ígért.

Nem lehet megbízni benne.

2012. máj. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

Azt javaslom én is, amit a 3. hozzászóló, kérj bírósági úton gyerektartást. De mindenképpen megbeszélném a párommal, hogy ez így nem járja, vagy segít anyagilag, vagy mehet a... tudjuk, hova.

Szüleiddel beszélj mindenképp, mondd el pontosan, hogy mi a helyzet, és kérd meg őket, hogy segítsenek neked. És tedd össze a két kezed! Nekem sajnos nem ilyen az anyukám... :(

Egy ilyen link pasira nem fogsz tudni számítani. Ha már most nem lehet, akkor később sem fogsz tudni, mert neki fontosabb lesz a sörözés a haverokkal, vagy istentudja, mi, mint a családja és annak a jóléte. ÉS sajnos, amíg pici a baba, amíg nem beszél, nem szobatiszta és nem jár, addig a pasinak csak nyűg, mert nem tud vele mit kezdeni. Éspedig pont akkor kellene a legtöbb olyan dolog, ami rengeteg pénzbe kerül.......

Sok sikert neked!

2012. máj. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Az első válaszolónak reagálnék először.

Mind ketten ugyanúgy akartuk az első pillanattól kezdve a babát. Már többször leültünk beszélni, szinte mindig a baba a téma. Tudja pontosan a párom, hogy mennyi a kiadás a babára, mindig mondom neki, hogy mit vettem már meg neki és még mennyi minden kell és, hogy legyen szíves segítsen, már nem szépen mondom Neki. De engem már nem a kifogásai érdekelnek, hogy nem kapott fizut meg stb., hanem fizessen. Nem gondoltam volna, hogy így fog hozzáállni, mert elvileg imád Minket.

2012. máj. 2. 21:55
 7/23 A kérdező kommentje:
Második válaszolónak: A mi kapcsoltunk jó volt alapból a párommal és attól a perctől kezdve, hogy megtudtam, hogy terhes vagyok, imádom a babát és nem akartam elvetetni.
2012. máj. 2. 21:58
 8/23 A kérdező kommentje:

3. és 5. válaszolónak:

Remélem nem jutunk el odaáig, hogy be kelljen perelnem a párom gyerektartás miatt, de ha nem fizetne, akkor természetesen ez következne, de ez csak végső esetben. Ha javul a helyzet és végre aktivizálja magát az apa, akkor nem hagyom őt el, ellenkező esetben pedig igen, mert az ő gyereke is, és az a normális, hogy az apa tartja el az gyerekét és a párját. Büszke is vagyok Anyura, mindig mindenben számíthattam rá, de mégsem várhatom el Tőle, hogy tartson el Minket annyi kiadás mellett, a párom meg csak éli világát, ez nem helyénvaló.

2012. máj. 2. 22:04
 9/23 anonim ***** válasza:

5. vagyok.


Mit dolgozik a párod? Szerintem egy normális munkahelyen nincs olyan kifogás, hogy hol kap fizetést, hol nem. Feketemunkában van, de ott gyakorlatilag még megfenyegetni sem tudja a főnökét, hogy fizessen, mert nincs jogalapja. Vállalhatna rendes, törvényes munkát a párod, és megoldott lenne a fizetésével a gond. Mert így, a "majd-fizetek"-re tényleg nem lehet semmit alapozni, és való igaz, örökké nem maradhattok anyukádnál. Előbb-utóbb kell egy lakás, egy albérlet, amit rendszeresen fizetni kell, különben úgy dobnak az utcára mindhármótokat gyerekestül, mint más a cigicsikket szokta. Ezt jó, ha közlöd vele.

Mint már írtam, aktivizálni csak akkor fogja magát, ha a pici már nem függ annyira tőletek. Addig egy pasi tényleg nem tud mit kezdeni a gyerekkel... ez családból merített saját tapasztalat, és kollégák is megerősítettek benne.

Nagyon nehéz lesz neked, ahogy írtad, abból elnézve a párod elég link alak lehet. Kerek-perec állítsd a tények elé, néha sajnos nekünk, nőknek kell az asztalra csapni és megrendszabályozni a párjainkat, mert különben elkanászodnak, és csak rosszabb lesz az egész.

2012. máj. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
A páromnak bejelentett munkahelye van, csak hetente fizetnek, és elvileg nem minden héten fizetik ki rendesen, csak azt furcsállom, hogy valamikor az elmaradást a főnöknek be kell hoznia. Ha együtt maradunk, akkor mindenképpen albérletbe tervezzük az összeköltözést, ha rendes, jól fizető munkahelye lesz, ahol nem linkeskednek fizetés terén. Én végül is itthon vagyok Anyumnál, ugyanis születésemtől fogva itt lakom.
2012. máj. 3. 16:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!