Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mitől függ, hogy a Merckformin...

Mitől függ, hogy a Merckforminból naponta mennyi szemet és hány mg-ost kell szedni?

Figyelt kérdés

IR-re kaptam, napi 2 szemet kell szednem az 500 mg-osból.

PCOs-m nincs.


2012. máj. 5. 21:16
 1/7 anonim ***** válasza:
... az állapotodtól nyilván. Ha napi 2-t kell bevenned, akkor úgy folyamatosan szívódik fel, és az úgy jobb. Én pl. csak este szedem a 750mg-osat.
2012. máj. 5. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hát természetesen az inzulinrezisztancia mértékétől. A májból való glükózleadást gátolja, egyszerűen szólva minél erősebb az IR, annál erősebb gyógyszer kell.
2012. máj. 5. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen, az eltérések mértékétől. Nekem a csillagokban volt mindenem napi 3x850-t írt fel a doki (és még ez sem a legtöbb, amit lehet). Biztosan nem olyan rosszak az eredményeid! Ha betartod a diétát és rendszeresen, megfelelően mozogsz, szépen helyreáll minden!
2012. máj. 6. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi. Hát engem jól beijesztett az orvos, mert azt mondta, hogy életem végéig szedni kell a gyógyszert és ebből azt gondoltam, hogy súlyos IR.

A diétát nem nagyon tudom tartani, inkább arra figyelek, hogy 2-3 óránként egyek és nem eszek édességet, fehér lisztes ételeket. Az első héten betartottam a diétát, de egyből fogytam, amit pedig nem kéne, mert pont jó a súlyom.

Így is beállítja a gyógyszer a jó értékeket?

2012. máj. 6. 10:15
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem játék az IR! Nem véletlen van diéta előírva, függetlenül a súlyodtól! A szénhidrát felbontásához dupla annyi inzulint használ fel a szervezeted mint az egészséges embereknek, és diéta segít az egészséges egyensúly fenntartásában.

Én tojtam a diétára,eredményeim is rosszak lettek, és folyamatosan elvetéltem, és az endokrinológus szerint ez is közbejátszhatott.....

2012. máj. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az első vagyok. Egyenlőre én sem diétázom, csak kerülöm a cukrot amennyire tudom, és a fehér lisztet. Az én endokrinológusom szerint elég ha csak ezeket csinálom, és főként zöldséget eszem (ez még nem megy). Azt mondta, reméli hogy nemsoká kopogtat a gólya: a cukrot sem nézi vissza, a terhességem lesz a kontrollja. Én lassan tudok ezekre ráállni, a lényeg szerintem hogy az ember szépen életmódot váltson. Majd alakul nálad is, nem olyan sok az 1000mg Merck.. És persze minden függ a többi értékedtől: nekem sem az éhgyomri cukorral, sem az inzulinnal nem volt gond. A súlyom is ideális a magasságomhoz, és én is fogytam a diétától. Nyilván akinek ezek is rosszak, komolyabban kell diétáznia.
2012. máj. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nem játék. Csak mindenki aki látta a cukor és inzulin értékeimet azt mondta hogy nem IR, mert mind határértéken belül volt.

Köszi utolsó, remélem igazad lesz és sikerül tartani a diétát. Majd egy hónap múlva kiderül, akkor megyek újabb kontrollra.

2012. máj. 6. 15:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!