Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Háziorvos beutalhat-e progeszt...

Háziorvos beutalhat-e progeszteron szint méréses vérvételre?

Figyelt kérdés
A nőgyógyász orvosom írt egy papír a háziorvosomnak, hogy ő (a háziorvos) utaljon be vérvételre progeszteron szint megnézése miatt. Kicsit bonyolult a helyzet, mert a háziorvosom 200 km-re van, nem ott, ahol lakom, és át is kellene jelentkeznem. A kérdés az, hogy miután átjelentkeztem, a háziorvos valóban elküldhet e hormonszint megnézős vérvételre? (már volt lombikom egy éve, sikertelenül, és idén nem akarok újra, csak a nőorvosom, aki szintén új, szeretné látni az értékeket, de állítólag a kórházába nem mehetek vérvételre, mert nem oda tartozom. :- ( ) Egyszóval: segítség!
2009. jún. 24. 12:02
 1/8 anonim ***** válasza:
Sajna nem!!
2009. jún. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én a háziorvosomtól kaptam beutalót hormonvizsgálatra.
2009. jún. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ez patt helyzet, miért nem a körzetrdhez tartozó kórházba jársz?
2009. jún. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A nőgyógyász szokott vérvételt kiírni, hogy abban a kórházban csinálják ahol ő dolgozik. (már ha a magánrendelésére jársz gondolom) A háziorvos is kiírhat vérvételt persze, nincs jelentősége, csak nem ez a megszokott ügymenet. A ciklus során 3x szokott lenni vérvétel a teljes kivizsgáláshoz. Ha majd prolaktin is kell, akkor azt a ciklus 21. napján csinálják erre figyelj, mert különben nem jó eredményt kap a doki. üdv
2009. jún. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszi a válaszokat.

A helyzet az, hogy a főváros közelében élek, de az állandó lakcímem még a határ közelében van. Volt egy nőgyógyászati műtétem otthon a határ közelében. :-) De a főváros közelébe költöztem, ajánlás után nőgyógyászt váltottam, az Üllői úti klinikára mentem hozzá. Ő állítólag nem utalhat be a saját laborjába. Nem értem mért nem. Na most a háziorvosnak írt egy "kérést", hogy utaljon be vérvételre a lakóhelyemen. De a háziorvosom is a határ közelében van. Nagyon jó orvos, és mivel keveset vagyok beteg, ezért nem jelentkeztem még át. Azért volt a kérdésem, hogy érdemes e átjelentkeznem, vagy semmi értelme, mert az orvos így se úgy se írhat beutalót.

Egyébként nem is értem az egészet. Tudom egyszerűbb lenne elmenni a Baross utcai klinikára, mert oda tartozom. De az újonnan talált nőgyógyász nagyon kedves és szimpi, és benne van ezekben a meddőségi kérdésekben, és az onkológiai témában is, és nekem mindkét problémám fennáll(t).

Bocs a hosszúságot, és még egyszer köszi a válaszokat.

2009. jún. 25. 08:09
 6/8 anonim ***** válasza:
Hát a házidoki nekem nem volt hajlandó megírni a beutalót - Sajnos
2014. aug. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A nődoki meg szabadságon van -
2014. aug. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Vagy megcsináltathatod még magánúton

De akkor pénzbe kerül -

2014. aug. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!