Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » PCO, merckformin XR, barátcser...

PCO, merckformin XR, barátcserje, E-vitamin, folsav. Szedi valaki ezeket egyszerre PCO-ra? Segített valakinek ezek a gyógyszerek teherbeeséshez?

Figyelt kérdés
24 éves vagyok, fél éve próbálkoztunk a babával a párommal, de nem akart jönni. Januárban elhatároztam h ha meg fog jönni a menzi, elmegyek nődokihoz. Hát megjött. Enyhe PCO-t diagnosztizált nálam és tüszőim sem voltak nagyok, erre mondta h így nehezebben esek teherbe. Elküldött diabetikushoz, aki felírta nekem márciusban a Merckformin XR-t. Mellette szedem a barátcserjét (3 hete),E-vitamint és a folsavat. De szombaton megint megjött. Jövő pénteken megyek nődokihoz megint h megnézze van-e peteérésem. Jár valaki ugyanebben a cipőben? Van akinek ezek a gyógyszerek segítettek? Ha igen, mennyi idő után? És szed vki ezek mellett mást is? Vagy van jobb ötletetek? Köszönöm!
2012. máj. 7. 09:42
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem pajzsmirigyproblémám van/volt.

Tavaly nyár óta szeretnénk babát, nem jött össze. Most februárban próbálkoztunk úgy, hogy éreztem valamennyire a peteérés jeleit. Márciusban megjött. Elmentem, vettem magamnak zafír barátcserje kapszulát, cickafarkot/palástfüvet, 200 mg E vitamint, 1000 mg C vitamint. A vitaminokat adtam a páromnak is, ez nagyon fontos, mert neki a spermáit feltuningolja!!!!! Azóta nem jött meg! Sok sikert kívánok Neked is! 1 hónapig szedtem/szedtük ezeket!!! A teákat is ittam ugye, ovuteszteltem!! Drukkolok Nektek!

2012. máj. 7. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm a gyors választ! Először is gratulálok :) Ezek szerint nincs minden veszve, igaz én még csak 2 és fél hónapja szedem ezeket a gyógyszereket, és azt mondják 3 hónap mindegyiknek a hatóideje, ezért még van "esély". Tudom, mások hosszabb ideje próbálkoznak.. Megpróbálom a páromnak is az E-vitamint. Elvileg rosszat nem tehet vele :) Csak ez a PCO tűnne el belőlem :( De majd jövő pénteken kiderül mit mond a doki.
2012. máj. 7. 10:11
 3/8 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem leírni h a merckformint természetesen vérvételes vizsgálatok útján kaptam meg. Nem vagyok cukros, nincs semmi bajom (szerencsére) a pco-n kívűl. Tegnap jött ki rajtam nagyon az a tudat h ebben a hónapban sem sikerült. Bízunk a következőben :) Még azt szeretném megkérdezni h a pco-t a merckformin eltűnteti? Mert elvileg nekem a diabetikus erre írta fel. Ő mondta h volt aki 2 éve próbálkozott és elment hozzá és neki is ezt írta fel és 7 hónapos terhesen ment vissza. Vannak szerencsésebbek, bízok benne h lassan én is közéjük fogok tartozni...
2012. máj. 7. 10:47
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Én PCOs vagyok, és a Merckformin mellett egyáltalán ne szedd a barátcserjét. Azzal sem értek egyet hogy a hatása 3 hónap alatt megvan. VAn aki már az első hónapban terhes lesz a szedése alatt, nekem 9 hónap után sikerült. A Merckformin mellett a diétát (én sem vagyok cukros), és a mozgást kötelező tartani, akkor érsz el sikert. Én szedtem mellette az Elevitet és folsavat. Semmi mást ne szedj mellé, mert a barátcserjének másra van hatása. Jót akarok hidd el. A barátcserje az más hormont állít be, ami neked lehet hogy az jó, és csak rontanál rajta:(

2012. máj. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló! Igen igazad van h van akinek az első hónapban sikerül, így nem teljesen igaz a 3 hónapos hatóidő. Ez E-vitamin meg a folsav az biztos nem árt a merckformin mellett. Tudom a diéta és a mozgás nagyon fontos mellé, 55kg vagyok és a páromnak "fel áll a szőr a hátán" ha azt mondom diétázom :) Nem szereti hallani... A mozgást viszont nehezen csinálom, mert nagyon elszoktam tőle. Pedig futottam, úsztam régen, de ma már...

Tegnap elkezdte a párom is az E-vitamint, kíváncsian várjuk az eredményt.

2012. máj. 9. 10:44
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia, megkérdezhetem, hogy milyen értékekre kaptál mercformint?Nekem is emelkedett az inzulinom, de a doki nem ad gyógyszert.Eddig 2 szer elvetéltem és csak ebben hittem, mármin a gyógyszerben, mert annyi mindenkinek segített!:-(
2012. máj. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Szia utolsó válaszoló!

Nagyon sajnálom ami történt Veled!

Én is nagyon sok jót hallottam a merck-ről. Én is bíztam benne, meg a barátcserjében is. Nekem minden rendben volt az eredményemmel, de olyan diabetikusnál voltam, aki felírta nekem ezt a gyógyszert. Neki volt olyan betege, aki volt lombikon, de nem sikerült neki és ennek az illetőnek is felírta és sikerült. Éppen előttem ment be a diabetikushoz. Pénteken voltam a nődokimnál, mert letelt a 3 hónap amit a diabetikus mondott h menjek vissza ellenőrzésre. És félidőben mentem vissza, de elkeserített, mert nem volt peteérésem, nem voltak tüszőim. Elakart küldeni a petevezeték átjárhatóságira, de kiharcoltam a clostit. Ebben bízom most nagyon. Neked nem írták ezt fel? Van erről tapasztalatod? Nagyon bízom benne, mert tényleg nem akarom az átjárhatóságit, félek annak a fájdalmától :(

2012. máj. 21. 09:59
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia!Végül én is megkaptam a mercformint! 2 hét múlva várom, hogy összejött-e a babóka:-)Nekem volt petevezető átjárhatóságim is.Szerencsére minden rendben volt, nem is fájt egy csöppet sem, ne aggódj.Kicsit kellemetlen,mert fél az ember, de utána már vígan mentem ebédelni:-)Nekem a mercformint az inzulin eredményem alapján írták fel.Ha azzal nincs gondod, akkor sztem feleslegesen ne szedd, mert hipoglikémiát okozhat!Meg ha babát szeretnél jobb elkerülni ezeket a bogyókat.Én a vetélés miatt szedek még aspirin protectet is,meg ahogy pozitív a teszt duphastont!Meg persze folsav, gravida, e-vitamin és méhpempő!!!Az állítólag nagyon jó!:-)Remélem minden rendben lesz!Nálad van vmi javulás?Peteérés?
2012. júl. 4. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!