Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szeretnék 2. babát most 16...

Dudu07 kérdése:

Szeretnék 2. babát most 16 hónapos lányommal vagyok Gyeden. A Kft még van ahol dolgoztam de nem tudom meddig. Szeretném hogy az ottani bérem alapján kapjam a juttatásokat de mi van akkor ha a teherbeesést követően a terhességem alatt megszűnik a cég?

Figyelt kérdés
2012. máj. 18. 09:58
 1/3 anonim ***** válasza:
Én az első gyermekemmel voltam gyed-en, amikor elkezdődött a felszámolása a cégnek. Hamarosan pedig teherbe estem a kistesóval. Semmi gond nem volt, a csődeljárás elindítása után a felszámoló cég lett hivatalosan a munkáltatóm, ő töltötte ki a tgyás és gyed igénylő papírjaimat, és az cégnél korábbi hivatalos bérem alapján számolták a juttatásokat. Már a kicsi is elmúlt egy éves mire lezajlott a felszámolás, minden papírom rendben volt.
2012. máj. 18. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha megszűnik amíg terhes vagy, akkor az elég nagy szívás. De azért annyira nem gyors egy ilyen eljárás, jó esélyed van rá, hogy megszülsz, még a megszűnése előtt.


Ha mégis a terhességed alatt szűnik meg, akkor az álláskeresési támogatással tudsz sakkozni, hogy járjon gyed és tgyás, de mivel annak maximális időtartama 3 hónap, így ebből a szempontból sem mindegy mikor szűnik meg.

Ha még meg sem indult a cég felszámolása, akkor ne aggódj, legalább egy év, amíg minden lezongorázódik.

2012. máj. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!A helyzet az hogy még megy a cég,de már csak a főnők csinálja!Én még nem vagyok terhes de szeretnénk tesót úgy hogy a m.hely alapján számolják a pénzem!Jól tudom hogy az előző évet nézik a számításnál?A babám 2011.01.14-én született és 2013.01.14 jár le a gyed.Onnét GYEs lesz.Ahhoz hogy ne a minimált kapjam mikor kéne szülnöm?Meddig tart egy csődeljárás?Mikor értesülök ha netán ez lesz?
2012. máj. 18. 15:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!