Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Azt hallottam, h van olyan, h...

Bea9e kérdése:

Azt hallottam, h van olyan, h egy nonek 1honapba lehet akar 2peteerese is. Vajon mindket alkalommal lemegy, majd felmegy a ho? Kivancsi vagyok ra!

Figyelt kérdés
2012. máj. 26. 18:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Nálam pl. sokszor van, mivel 25 naposak a ciklusaim, ami ugye rövidebb, mint egy hónap, ezért előfordul, hogy hónap elején és végén is menstruálok. Hőmérőzni nem szoktam, de gondolom, igen, felmegy a hő.
2012. máj. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Első: A kérdező nem erre gondolt. Ő arra gondolt (szerintem), hogy egy CIKLUSON belül két peteérés.

Neked nem két peteérésed van egy cikluson belül, csak szimplán a ciklusod rövidsége miatt van, hogy úgy jön ki, hogy egy hónapban van két peteérésed, de KÉT ciklusból.


Kérdező: A hő megemelkedése a progeszteron hatása. A progeszteront a petesejt helyén a petefészekben kialakuló sárgatest termeli.

Ha teszem azt van egy peteérés az x. napon, akkor utána nap megemelkedik a hő a progeszteron hatására és menzeszig (kb. 14 napig) fenn is marad.

Ha közben még egy petesejt kilökődik, akkor az annak a helyén kialakuló sárgatest is elkezd progeszteront termelni, de azt már nem fogod látni a görbén, hisz alapból emelkedett.

(Maximum még feljebb megy a magasabb progeszteron miatt).


Legalábbis én így gondolom. De ez nem tuti, csak nekem így lenne logikus.

2012. máj. 26. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Másodiknak igaza van!A kérdező egy cikluson belül érti szerintem is!És én is így képzelem el!Szerintem sem látszódna a hőn ha lenne extra peteérés!
2012. máj. 27. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nagyon ritka, hogy valakinek 2 peteérése legyen és nem is biztos, hogy jó, ha 2 van, mert általában sokkszerű hatásra történik, ami nem feltétlenül pozitív.

Sajnos úgy vagyunk kitalálva, hogy egy örömhír kevésbbé ráz meg minket, mint valami negatív esemény... Ilyesmik hatására lehet extra peteérése az embernek pl: közeli hozzátartozó nemvárt halála, nemi erőszak, szeretett hozzátartozó váratlan hazatérése háborúból (gondolom ez sem fenyeget)...stb. Ezt most nem azért írom, mert valami ilyen iszonyatosan pesszimista hozzáállásom van, hanem olvastam erről egy tanulmányt, ahol pont ezt vizsgálták :)

Persze előfordulhat állítólag erős orgazmus hatására is, de az előbbiek alapján szerintem csak akkor, ha valakinek nem szokott orgazmusa lenni és annyira hirtelen éri, hogy szinte sokkot kap... De végülis ez csak egy cikk volt, lehet, hogy tévedek, de én úgy tudom, hogy ez nagyon ritka, szóval nem érdemes ebben reménykedni (persze ha babát akartok érdemes azért próbálkozni, mert végülis ki tudja, és legalább addig is jól szórakoztok ;)

2012. máj. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!