Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lányok! Tisztáznánk a dolgokat...

Lányok! Tisztáznánk a dolgokat, hogy mások ne kavarodjanak úgy meg mint én?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy ezelőtt pár kérdéssel olvastam, hogy a palásfű nem segíti a beágyazódást......sőt!

Most akkor mi is az igazság ezekről a teákról?

A cicka is, a palást is kapja a hideget meleget!

Teljesen összezavartatok. Azért kezdtem el inni, mert csupa pozitív tapasztalatot - vagy legrosszabb esetben "nem használt" tapasztalatot - olvastam itt, de amióta én is használom jönnek a csupa negatív dolgok róluk.

Most akkor mi is az igazság?

Segítsetek nekem tisztázni, mert szerintem nem én vagyok az egyetlen akit ez érdekel.

Köszönöm a válaszokat.


2009. jún. 30. 10:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
63%

Palástfű-tea (150 Ft )


A palástfű segít menstruációs zavarok, fehérfolyás, alhasi panaszok, hormonzavar és a klimaxos rosszullétek esetén, a kezdődő pubertás időszakában kedvezően hat a női szervezetre, cickafarkkal együtt alkalmazva. Hogyha fiatal lányoknál a menstruáció orvosi gyógyszerelésre sem áll be a havi rendszerességre, cickafarkkal keverve a palástfű (egyforma mennyiséget véve mindkettőből) egyenesbe hozza a dolgot. A palástfűnek összehúzó hatása van, igen gyorsan gyógyít, ugyanakkor használják vízhajtóként és szíverősítő szerként is, sebláz, gennyező sebek és elhanyagolt fekélyek esetén is. A női nemi szerveket, mindenekelőtt a méhet erősíti, így az anyaságra való felkészülés, valamint szülés előtt és után alkalmazható haszonnal.



Szülés utáni sérülések, nehezen szülő nőknél alhasi petyhüdtség esetén, koraszülésre hajlamos nőknél terhesség megtartásában, a méhszalagok megerősítésében igen sokat segít a palástfű. A harmadik hónaptól palástfűteát kellene fogyasztania minden olyan nőnek, akiknek ilyesfajta problémái vannak.


Vetélés: A vetélés megelőzésére a terhes nő az első trimeszterben igyon palástfű teát, így megelőzhető az embrió kilökődése.


Az ezüstös palástfű különösen elhízás ellen jó. Naponta 1-2 csészével elég meginni, hogy kedvező hatását kifejtse.


Teaként: 1 teáskanál palástfüvet leforrázunk 2-3 dl vízzel, 1-2 percig állni hagyjuk, majd kortyonként fogyasztjuk. Napi 2-3 csésze ajánlott.


Fürdő: 0,5 liter vízben forraljunk fel 4 evőkanálnyi palástfű levelet, majd szűrjük le, és a főzetet adjuk a fürdővízhez. Fehérfolyás, menstruációs fájdalmak, változókori panaszok esetén ajánlható.


Jó tudni: naponta 2 csészénél több palástfű-teát ne fogyasszunk, mert károsíthatja a májat! Lázzal vagy vérzéssel kísért hasmenés esetén forduljunk orvoshoz.

2009. jún. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
"A palástfűnek összehúzó hatása van" ezért nem értem miért iszàtok beàgyazodàshoz, ha összhuzohatàsa van, eleve kidobja a petesejtet!
2009. jún. 30. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Gondoltam, hogy ez lesz. Két válasz....két válasz, ami üti egymást. És az a durva, hogy minkettőben látok igazságot.........hát okosabb még mindig nem vagyok
2009. jún. 30. 10:26
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

És az miért van,hogy a tea csomagolására az van írva,hogy hasmenés elleni szer??

Akkor nem lehet vízhajtó,nem?Vagy én tévednék?

2009. jún. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Tök egyértelmű.A palástfüvet ihatod,ha nem akarsz terhes lenni,csak a mensit és egyéb bajokat szabályozza.A cickafark füvet bármikor baba esetén és nem baba esetén.A kettőt kombinálhatod is.

Üdv.gyógyszerész!!

2009. jún. 30. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Valóban a hasmenés van rá írva,ez a magyar fordítása,ami férfiakra így hat és gyerekekre.
2009. jún. 30. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Hát ez egyre jobb. Isszuk, csak nem tudjuk mire és milyen hatással van ránk. Azt hiszem jól tettem, hogy feltettem ezt a kérdést, és mindegyikőtők válasza egyformán fontos, de kihansúlyoznám, hogy egy gyógyszerész bizonyosan jobban ismeri ezeket a "szereket", úgyhogy kimondottan örülök és köszönöm azt, hogy írt.
2009. jún. 30. 11:31
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Doki a tuti nem ezek a szerek!Ha doki irja fel mert erre van szükséged akkor oké!De ha szeded és nincs is ré szükséged mert nem ez a probléma akkor?szerinted használ???,


van aki szedi de ez is a problémája annak bejön .van akinek meg más a problémája annak nemjön be!

2009. jún. 30. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Én mindkettőt ittam, nem tudom, hogy volt-e szerepük benne, de hamar teherbe estem, és a palástfű sem "dobott ki" semmit, mert itt a baba a pocimban...
2009. jún. 30. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
72%
Ha cickàt a palàstfûvel iszod van esély, hogy megmarad a baba, de mint màr mondtam egy tea nem okozhat méhösszehuzodàst is meg beàgyazodàst is! Ez hülyeség! Màskor ha elkezdtek inni valamit, elöbb nézzetek utànna, ott a net elöttetek, miért kell màsra hallgatni! S mivel a szervezetünk se egyforma, lehet ami az egyiknek jo, nem biztos hogy a màsiknak is! Szoval cickàt, csalànt és most hallottam hogy a libapimpo is jo, beàgyazodàsra! De tessék utànna olvasni!!!
2009. jún. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!