Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ez nem a szokásos "megtartsam-...

Ez nem a szokásos "megtartsam-e" kérdés?

Figyelt kérdés

Nem 16 éves vagyok és nem olyan sztori, hogy nem védekeztem, becsúszott, anyáék besegítenek, stb...



27 éves vagyok, nincsenek nagyszülők, 2 gyerekem van, stabil házasságom, saját házunk, autónk, nem élünk jól, de megélünk tisztességesen. 4 és 2 éves, egészséges gyerekeink vannak, problémamentes terhesség és szülés, én is egészséges vagyok. Védekezünk. De...A lakásunk fullon van, elköltözni nem tudunk és nem is akarunk. Nagyon sok munkámban van, hogy visszanyertem az alakom, és nem kevés pénzemben is van az új ruhatáram, sikerült végre sínre tenni a jövőmet is, suliba járok, nemsokára vége, lehet végre karrierem, talán kiszakadok valahára az itthonlétből, kicsit megint önmagam lehetnék, vége lassan az örökös éjjeli keléseknek, a férjem sokat dolgozik, ő is ki volt már készülve a babázással járó nemalvástól, megbeszéltük, hogy nem kell több gyerek. Eladtam minden babacuccot, minden kicsi és nagy dolgot, az összes terhesruhát, mindent.

Lehet, hogy terhes vagyok...késik pár napja, még nem tudtam elmenni tesztért, mert betegek a gyerekek, a férjem meg nem sejti mi van...és először magamban akarok mindent tisztázni, mert ismerem magam, tudom, hogy rám lesz írva, mit gondolok, amikor elmondom, mi újság, és át szeretném előtte rágni magamban.

Őszintén, szerintetek ilyen helyzetben bevállaljam-e (ha van egyáltalán) a babát, vagy vetessem el?


2012. máj. 29. 09:09
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:

Itt az a kérdés,hogy te,hogy érzed?

Be tudjátok vállalni anyagilag?Idegileg?Akkor hajrá.Én nem beszéllek le mivel nekem 4 van.Többet én se tervezek,mert most iszonyatos anyagi gondjaink vannak.

S a fő kérdés,hogy elférnétek-e a lakásba?

Én megtartanám a helyedbe!

2012. máj. 29. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
100%

"Talán kiszakadok végre az itthonlétből."

"Visszanyertem az alakom, nem kevés pénzemben van a ruhatáram."

"Kicsit megint önmagam lehetnék."


Ha visszaolvasod, akkor szerintem egyértelműek a vágyaid.


Félre ne érts, én is anyuka vagyok, tudom milyen, amikor végre megint picit magaddal is tudsz törődni, abortuszom is volt, bár nagyon fiatalon, tehát bárhogy döntesz, nekem semmi jogom ítélkezni. De mi nem segíthetünk neked egy ilyen döntésben, sőt, senki nem segíthet. A soraidból én úgy érzem, hogy te most nem babázni szeretnél. Tesztelj, és dönts aszerint, hogy milyen szakaszában vagy most az életednek.


Sok sikert ehhez!

2012. máj. 29. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 A kérdező kommentje:
Akkor Tőled azt kérdezem, (és köszi az eddigi válazt), hogy ha becsúszna egy ötödik mit tennél?
2012. máj. 29. 09:19
 4/40 A kérdező kommentje:

mármint az elsőtől :)

köszi, második! Annyira rossz ez...valaki éveket vár egyetlen babára, nekünk összejöttek egyből, én mindent megtettem, hogy ne legyen több, erre lehet...és undorodom az abortusztól, de jelenleg akkora NEM van bennem a babázással kapcsolatban...

2012. máj. 29. 09:21
 5/40 anonim ***** válasza:
100%

Második vagyok. Az abortusztól én is undorodom, meg magamtól is undorodtam, mikor átmentem rajta. Nekem akkor az volt sajnos a helyes döntés, de pont emiatt mondom azt, hogy nem írhatom sem azt, hogy elvetetném a helyedben, hiszen hogy is írhatnám, annak ellenére, hogy megértelek, értem, hogy mi miatt van benned ez a hatalmas NEM. Viszont jó szívvel azt sem írhatom, hogy tartsd meg, hiszen ki vagyok én, hogy ezt mondjam, mikor lehet, hogy neked most teljesen más út lenne az ideális?


Ezért próbáltam a te soraidból kiemelni inkább azt, ami szerintem a NEM mögött húzódik. Ezeken gondolkozz el, és azon, hogy ha jönne egy pici, akkor mennyire fájna, hogy megint nincs karrier, megint 24 órás ügyelet van, és megint elsősorban anyaként kell helytállni.

2012. máj. 29. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
100%

Én pont a másik irányból közelítem meg az ilyesmit, nem az a lényeg, hogy mit szeretnél jobban, hanem szerintem fel kell tenned magadnak azt a kérdést: Melyik fájna kevésbé?

Ha ugrana az eddigi nyugis életed, karrier, alakod, lakáshelyzet vagy ha át kellene menni egy műtéten, utána ezt elfogadni és maradna a két gyerek.

Amelyik kevésbé lenne negatív számodra hosszútávon, azt kell választani

2012. máj. 29. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
Ezt tényleg neked kell eldöntened. Az egy dolog, hogy most racionálisan levezetted, hogy miért nem fér bele az életetekbe egy újabb baba, tehát jelen pillanatban nem az a boldogan várt, tervezett kis emberpalánta, ahogy egy kisbabának érkeznie kell egy családba. Viszont csak egy új gyermekről van szó (ha van), tehát ha tényleg terhes vagy neked kell eldöntened, hogyha megszakítod a terhességet, az okoz-e traumát az életedben, illetve mekkorát. Hiszen nem egy tárgy, nem arról döntöl, hogy egy új autót vegyél-e, mert nem tudod fenntartani és ha mégis baj van, legfeljebb visszaviszed. :) Neked kell eldöntened, hogy az érzéseid az új jövevénnyel milyenek. Ahogy leírtad nyilván nem fér bele a jövőképedbe egy új gyermek, de egy abortuszt fel tudsz majd dolgozni? Ezt csak te tudhatod. Kívánom, hogy olyan döntést tudjál hozni, amit később nem bánsz meg, illetve kisebb sérülést okoz! :)
2012. máj. 29. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 A kérdező kommentje:
annyira KÖSZÖNÖM hogy nem estetek nekem :) Féltem, hogy jönnek olyan válaszok, amitől mégnagyobb roncsnak érzem majd magam...ha úgy döntök, hogy nem tartom meg, ez lesz az én egyetlen titkom, mármint az ismerőseim előtt, mert senkinek nem bírnám elmagyarázni, ami bennem zajlik :(
2012. máj. 29. 09:44
 9/40 anonim ***** válasza:

először is várd meg h tényleg az vagy-e. és h akkor mit érzel ha meglátod a tesztet. ha ugyanezt,vetesd el még mielőtt babaformája lesz,és akkor kevésbé fog sztem megviselni,hisz 2 hetesen még csak egy sejtcsomócska,ami magától is kilökődhet/ne/


azután kérj időpontot sterilizációra. így spontán már biztosan nem eshetsz teherbe,ha meg megggondolod magad később,beültetéssel még mindig lehet babád



én abortusz ellenes vagyok alapból,de a te helyedben lennék ilyen érzésekkel,nem tartanám meg,mert a gyerek egész életére kihatna h nem akartad

2012. máj. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
Igen, nehéz döntés. Megértem az érzéseid, nehéz lehet újra egyenesbe jönni, és már alig várod a folytatást, érzem, csak azt sajnálom, hogy a sok "én ... én ... én" között nem jelent meg egyetlen "ő" sem. Aludj erre egyet-kettőt!
2012. máj. 29. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!