Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek a cigi és az...

Szerintetek a cigi és az alkohol mennyire befolyásolja a teherbeesést?

Figyelt kérdés
Ha a párod elsziv napi másfél - 2 doboz cigit, és mellé sörözik is (nem minden nap)az mennyire gátolja a teherbeesést?

2012. jún. 11. 12:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem véletlen írják rá a dobozra, hogy a dohányzás ártalmas a hímivarsejt termelésre vagy okozhat impotenciát. Röviden szólva egyáltalán nem előnyös a gyerekvállalásnál, a babára is nagyon káros, ha bármelyik szülő dohányzik.


Szép napot!!!!

2012. jún. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hát a párom erős dohányos, hétvégente sör is fogy 1-2 dobozzal, a pozitív tesztig én is cigiztem, bár keveset.

az elsővel a második, a másodikkal a harmadik hónapban maradtam állapotos.

2012. jún. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
46%
Mindkettő káros! A dohányzás eleinte "csak" lassítja és rontja a spermiumok és a petesejt minőségét, a későbbiekben pedig oxigénhiányos állapothoz vezet a magzatnál. A magzati alkohol szindróma pedig egy súlyos állapot, ami agykárosodáshoz vezet a gyereknél. Aki szülő akar lenni, annak fel kell nőnie, és saját önzését háttérbe szorítva kell élnie egy másik emberért. Erről szól a szülőség! Ideje leszokni! Most már más életéért is felelősséggel tartozik az ember, nem csak a sajátjáért!
2012. jún. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
2012. jún. 11. 13:44
 5/7 anonim ***** válasza:

A dokim szerint a dohányzás annyira nem gátolja a teherbeesést, de később gondok szoktak lenni a babával (koraszülés és hasonlók), tehát nem javasolja. Természetesen az alkoholt sem, de ha egy-egy pohár vörösbor lecsúszik az első hetekben, az még nem baj. De később abba kell hagyni persze.


Próbált a párod rávenni az egészségesebb életmódra, hiszen azt a babát ő is akarja. Ennyit igazán megtehet érte.


Sok sikert!

2012. jún. 11. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha nem akar majd jönni a baba és nálad nincs különösebb baj, mielőtt téged kezdenének el vizsgálgatni, küld el a párod az andrológiára. Ott kap majd beutalót a spermavizsgálatra. Az én férjem régen erős dohányos volt, most egy éve csak napi 2-3 szálat szív. Az alkoholt igyekszik csak a hétvégére korlátozni. Az andrológus szerint ez belefér, viszont a spermaképe elkeserítő. Már másodszorra kezdte el a három havi gyógyszert. Elég makacs, hizs a dokinak -ami normális; csak szerintem az a doki nem, aki ilyen lelettel azt mondja hogy ennyi belefér....

Lassan egy éve nem jön a baba.

2012. jún. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem van egy elég jó barátnőm, ő már letette a cigit (8 év után), de a párja változatlanul 1-1,5 dobozzal szív, néha iszik is, és 2 éve (!) próbálkoznak, és semmi (a barátnőm 1,5 éve nem dohányzik, rendszeres a ciklusa, szed vitamint)... Orvoshoz még nem mentek, de a párja nem hajlandó leszokni. Anyósoméknál szintén hasonló volt a helyzet, ő 1,5 év után esett teherbe úgy, hogy apósom is cigarettázott, és elég sokat ivott. Második gyerekük nem is lett, pedig sokat próbálkoztak. 28N
2012. jún. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!