Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mennyire hatásos? Abba fogom...

Mennyire hatásos? Abba fogom hagyni a fogamzásgátló szedését, babát szeretnénk. De szeretnék legalább 3 hónap pihenőt. Ezen idő alatt hüvelykúpot szeretnék használni. Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatba?

Figyelt kérdés
2009. júl. 7. 19:01
 1/7 anonim ***** válasza:
kúp mellett könnyű teherbe esni nem véd annyira,de ha össze jön a baba sem lesz baja. hajrá!
2009. júl. 7. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem akarok nagyon belepofázni, nyugodtan tolj le, ha úgy érzed, hogy mégis, de szerintem nem kötelező a három hónap pihenő. :-) Ezek a mai gyógyszerek nagyon alacsony hormontartalmúak, és nem raktározódik el a szervezetedben. Gondolj bele: ha csak egy tabletta is kimarad, megvan a veszélye, hogy azonnal érni kezd egy petesejt! Szóval nem kell megvárni semmiféle hormon kiürülését a szervezetből, mert amint nem szedsz tablettát, nincs plusz hormon a szervezetedben.


Egyik barátnőm úgy csinálta, hogy abbahagyták a tablettás védekezést, és mindjárt a következő hónapban teherbe esett. Most egy gyönyörű, két és fél éves kisfiú anyukája, és most tervezik a második babót.


Szóval ha babát akartok, akkor akár most azonnal is akcióba lehet lépni, nem kell 3 hónapot várni, mert teljesen felesleges. Ráadásul simán előfordulhat, hogy a tabletta abbahagyása után a szervezeted nem veszi fel a ritmust azonnal, akár hónapokba is beletelhet, mire megint lesz peteérésed. (Volt itt egy nő, akinek a tabletta után másfél évig nem volt peteérése!)

2009. júl. 7. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hát csak hallottam már mindenfélét a tabletta utáni szünetről.Én is hallottam már jót is rosszat is,ijjeszgettek már engem is mindenfélével.Remélem minden rendben lesz.Akkor tényleg nem muszály a szünet,szóval akkor mindent bele és tényleg nem lesz baj?Köszi a válaszokat.
2009. júl. 7. 19:29
 4/7 anonim ***** válasza:

Mindenről vannak pletykák, nem kell rájuk hallgatni. Annak a babának se lesz semmi baja, ami tablettaszedés MELLETT fogan, pl egy hasmenés eredményeképp. Nem méreg ez, amit szedsz, csak hormon... és amint nem szeded, már nincs is benned, nem raktározódik el.


A kb 3000 különböző gyógyszer jközül, ami magyarországon forgalomban van, csak 41 teratogén, azaz magzatkárosító hatású. Ezek főleg pattanás eleni készítmények, vagy speciális betegségek kezelésére valók. Antibiotikum pl nincs köztük, ettől se kell félni. A hormonális fogamzásgátlók se tartoznak ebbe a kategóriába. Ezen a téren túl nagy a tájékozatlanság, és túl sok a felesleges pánik meg pletyka.


Ja, a fogorvosi röntgen vagy a tüdőszűrés sem éárt a babábak. Egy ilyen alkalommal 10 egység éri a szervezetet, 150 egység alatt azonban még soha nem észleltek semmiféle károsodást. Ennek ellenére Magyarországon a biztonsági határértéket 100 egységnél húzták meg, csak e fölött javasolhatja az orvos a terhesség megszakítását.


Egyszóval: ha babát szeretnél, akkor elég abbahagyni a tablettát, és máris lehet próbálkozni. A legrosszabb, ami történhet, hogy nem jön össze azonnal.

2009. júl. 7. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi mégegyszer is a válaszokat!Aranyosak vagytok!Remélem hamarosan már pozitív hírekről számolhatok be!
2009. júl. 8. 08:03
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi azért nem hagytunk szünetet, mert az én dokim nem is javasolta. Azt mondta, hogy a házi statisztikája azt mutatja, hogy aki hagy szünetet, az jó sokat, mert felborul a szervezete. Aki nem hagy szünetet, annak nagyon hamar összejön a bébi.


A hüvelykúp pedig nem hormonális fogamzásgátló, hanem spermiumölő hatású. Én pl. elég sok spermiumölőre allergiás vagyok, meg nekem elég macerásnak tűnik a stopperrel való szerelmeskedés (aktus előtt minimum 10 perccel kell felhelyezni, ha egy órán belül nincs magömlés, akkor még egyet, ha több aktus van, akkor mindig újat, mindig legalább 10 percet várni stb.). Mivel a hüvelyedben van és a flórádat megváltoztatja, így gombás fertőzés előfordulhat.

A tájékoztatót itt (is) el lehet olvasni, én biztos, hogy nem használnám:

[link]

2009. júl. 8. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Azt hiszem,hogy ezek után a válaszok után nem fogok hüvelykúpot venni,bár többfélének elolvastam a tájékoztatóját,volt amelyik azt is írta, hogy esetleges fertőzések kezelésére is valamelyest alkalamas,bár nem tuodom hogy ez mennyire hihető.De mivel itt már nagyon sok kedves és megnyugtató választ kaptam a szünet tartásáról,hát nem valószínű hogy be fogjuk tartani,mindent beleadunk,aztán remélem minden OK lesz!
2009. júl. 8. 11:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!