Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Segitenétek az 5. napi hormons...

Segitenétek az 5. napi hormonsor kiértékelésében?

Figyelt kérdés

Ma kaptam meg az eredményeket, csak jövő héten megyek dokihoz. De azt hiszem katasztrofális.


LH: 18,15 IU/l

follic. szakaszban: 2.40 - 12.6

ovu. szakaszban : 14.0 - 95.6


FSH: 5.35

follic. szakaszban: 3.50 - 12.50

ovu. szakaszban : 4.70 - 21.50


Ösztradiol: 846.2

follic. szakaszban: 46 - 607

ovu. szakaszban : 315 - 1828


Progeszteron: 2,79

follic. szakaszban: 0.6 - 4,7

ovu. szakaszban : 2,4 - 9,4


0 perces vércukor: 5,5

0 perces inzulin : 6,3


Terheléses vércukor és inzulinszint mérést azért nem csináltak mert egy héttel azelőtt 7,4 lett az éhgyomri cukrom. PCO-s vagyok, egy honapja derült ki. A prolaktinom, tesztoszteronom, és TSH-m tökéletes. Csak ezek a hormonok nagyon nem stimmelnek. Az ösztradiol nagyon magas igaz? és az LH-FSH arány sem jó ha jól sejtem. A cukrommal pedig biztos hogy nagy bajok vannak. Bár egyből elkezdtem a diétát ahogy megtudtam hogy ez lehet a baj, ezért lett jobb a mostani cukrom.

Még annyi, hogy lehet hogy ez már a 6. napi hormonok, mert nem volt meg rendesen a vérzésem, illetve volt, csak joval kevesebb, bár arányaiban megfelelt a mensinek, csak emiatt nem tudtam honnan számoljam. Az orvos ugyan felirta a norcolutot, de mivel pont akkor kezdett megjönni nem szedtem be. Csak mivel kevesebb volt jócskán, ezért nem tudom, hogy jó e ez így?


2012. jún. 29. 10:46
 1/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ösztrogén-dominanciád van. Neten van róla sok minden hogy mit lehet tenni ellene. Az tuti hogy kerülni kell a fito-ösztrogéneket és xeno-ösztrogéneket is. Tehát pl. cickafarkteát véletlenül se, a marhahús is tele van. A zsírban raktározódnak, tehát ha vannak zsírpárnácskáid, akkor tényleg jót tehet egy diéta. Azért nem kell elkeseredni :)

Hormonvizsgálatnál az az első nap amikor "rendesen" megjön.

Azt javaslom, hogy cukrot egyáltalán ne fogyassz, se kávéba, se sütit, és finomított lisztet se, tehát se tésztát, se kenyeret. (Barnát lehet azért néha :) ) Így max 2 hónap és már látható lesz az eredmény.

Laboros vagyok, nem orvos, úgyhogy ez csak tanács, természetesen az orvos majd mond sokkal okosabb dolgokat.

2012. jún. 29. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

nagyon koszonom a valaszod, nagyon hasznos. a dietat mar vagy 3 hete csinalom. cukros eteleket egyaltalan nem eszek, tehat pl zero nasi suti cukorka jegrem, stb, a kaveba is edesitot teszek mar. a szenhidrat dietat tartom, durumtesztat eszek ritkan, teljes kiorlesu kenyerbol napi 2 szelet vacsira szendvicskent (ez a negyzetalaku kismeretu szenvicskenyer kicsomagolasu). lisztbol azota meg semmit nem csinaltam, de a grahamlisztet fogom venni ha kell valamibe (pl panir, besamel martas). azonkivul salatat, parolt, sult zoldsegeket eszem.

sajnos a szules utan maradt rajtam felesleg, elotte se voltam vekony, de ez a pco sajnos most alakult ki, elotte semmilyen probelmam nem volt, a lanyommal is "vedekezes" (megszakitasos) mellett estem teherbe, es most mikor a teso lenne a cel, akkor jon elo. a szoptatas befejezesevel borult fel a ciklusom, ez lett gyanus, de a doki mindig csak turelemre intett, de addig jartam a nyakara mig vegul csak kiderult hogy cisztas a petefeszkem.

2012. jún. 29. 11:51
 3/10 anonim ***** válasza:

Méred a hődet? Jó lenne látni hogy van-e tüszőrepedésed... mert nem sokszor van valószínű, de pár havi hőgörbéből már látszódna valami.

Ovu tesztet felesleges csinálni mert az LH szintet méri, hogy mikor ugrik meg, annak hatására lesz a tüszőrepedés, de sajnos nem mindig. A szervezet azért próbálkozik..

Az viszont jó hogy a TSH tökéletes :)

2012. jún. 29. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

sose mertem a homet, es sose ovu teszteltem, mert ugy gondoltuk majd jon a baba ha akar. februar ota probalkozunk es azota csak 3* mensiztem (februar, aprilis, junius), es ez lett gyanus, na akkor keseredtem el amikor kiderult a pco. de mindket elozo ciklusban probalkozott a szervezetem a peteeressel, mert eloszor egy ciszta lett belole, a doki mondta, hogy nem repedt meg es azert, igy huzodott el februartol aprilisig a ciklusom, aztan az aprilisi mensi utan mentem dokihoz kontrollra, a 11. napon 13 mm foll.t latott erni. azt hittem akkor talan rendbe leszek, ezutan megint nem jott meg, de terhes se voltam, igy egy het keses utan megint dokihoz mentem, nem tudtuk meg hogy kirepedt e a tuszo vagy nem, de akkor mar latszodtak a petefeszek cisztak. mondjum abban a ciklusban elkezdtem meregetni a homet, csak akkor kivancsisagbol, es szepen a 16. vagy 17. napon kezdett is felmenni a hom,ezert hittem hogy talan rendben leszek, aztan par nap utan azt is abba hagytam, mert ugy gondoltam, hogy amit akartam megtudtam. aztan lehet hogy megis elakadt valahol a folyamat.

ugyhogy most egy picit el vagyok keseredve,mert ugy tunik messze van meg a vege.

2012. jún. 29. 12:15
 5/10 anonim ***** válasza:

ne keseredj el. valóban PCOS, az LH:FSH arányom nekem még rosszabb volt (FSH: 8, LH: 28). Az éhgyomri inzulinod is egy picit magas. Terhelésest nem néztek?

Ha van rá lehetőséged, mindenképp ajánlom a mensmentist, ott engem 8 hónap alatt rendbe hoztak, pedig nekem menstruációm sem volt, a terhelt inzulinom pedig 160 fölött volt. Kaptam gyógyszert, és tartottam a diétát, amit írtál is. Fel a fejjel, néhány hónap és rendeződik.

34 hetes kismama

2012. jún. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok, bocsi most látom, miért nem terheltek. Nekem a mensmentisben sokszor nézik 30g reggeli CH után is a cukrot, az is egyfajta terhelés, bár nyilván nem az igazi OGTT.
2012. jún. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
most oda jelentkeztem be 9.ere kaptam idopontot, breyer helga doktornohoz. az inzulinnak mennyinek kene lennie ilyenkor? marmint mi lenne a normalis.
2012. jún. 29. 19:46
 8/10 anonim ***** válasza:
az éhgyomri inzulint 3 ill. 5 körül szeretik a dokik, a terheléses pedig ennek max. ötszöröse lehetne.
2012. jún. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
azt olvastam, hogy az osztrogen dominancia valthatja ki az ir-t. egyebkent a ciklusaim is szabalytalanok, asszem irtam mar, februar ota csak haromszor mensiztem. (a cikluszavart is irta). szerintetek melyiket fogjak kezelni? az ir-t vagy a kivaltojat, es akkor valamennyire rendezodik az ir is. vagy ezekre a pco-s gondokra mindenre a met-et es szarmazekait hasznaljak? vagy az en esetemen kapok valami progi alapu gyogyszert, amitol helyreall az egyensuly? na es az fsh-lh arannyal mi van?
2012. jún. 29. 22:26
 10/10 A kérdező kommentje:

de messze van meg 9.e

szerintetek csinaltassak 21. napi hormonsort is? mert azt az elozo endodoki nem is emlitette ezert nem hozza megyek, nem volt tul szimpi, illetve inkabb alapossag tekinteteben volt kicsit kaki, pl ez is. vagy felesleges, majd az elso par honap gyogyszeres kezeles utan eleg egy rendes 3. 21. napi hormont csinaltatni.

2012. jún. 29. 22:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!