Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha valaki terhes, akkor a...

Ha valaki terhes, akkor a méhszája már rögtön ovuláció után fenn van és kemény vagy csak a mensikor emelkedik fentebb és lesz zárt?

Figyelt kérdés
Még 5 napom van a nem vártig, most eléggé lent van a méhszájam, kicsit puha és enyhén nyitott.
2009. júl. 9. 11:45
 1/3 anonim ***** válasza:

A méhnyak a ciklus kezdetén kemény, zárt és jól elérhető. Egy folyamatos változáson megy keresztül, minél közelebb vagyunk az ovulációhoz: a hüvelyben felfelé mozog (azaz egyre nehezebben elérhető), egyre puhább lesz és a méhszáj kinyílik. Amíg az ovuláció időpontjához közeledve először a méhnyak helyzete változik (és csak utána a konzisztenciája és a nyitottsága), addig a ciklus második felében elöször a konzisztencia (puha > kemény) változik, majd a nyitottság és a pozíció. A változások a tüszőrepedés után gyorsan zajlanak le és közvetlenül az ovuláció után elkezdődnek.

A méhszájat legjobb este kitapogatni, mert reggel sok nőnél puha a konzisztenciája. Szeretkezés után nem ajánlatos nézni a méhszájat, mert változtathatja a tulajdonságait.

Ezt a babatervezők otthona.hu-ról másoltam sok mindent megtudhatsz még onnan. Szép napot!

2009. júl. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy írtál. Ezt már én is olvastam, de nem ad választ a kérdésemre! Azért köszi mégegyszer!
2009. júl. 9. 11:54
 3/3 anonim ***** válasza:

Sok terhesgörbén látni lehet, hogy a méhszáj a kimaradó menstruáció környékén zárt, kemény és a hüvely közepén vagy belsö végén helyezkedik el (nehezen elérhetö). Ez védi a magzatot a felszálló fertözésektöl.


akkor lehet ezt is olvastad, de a kérdésedre passzolok! :)

2009. júl. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!