Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Inszeminációsok, milyen...

Inszeminációsok, milyen tüszőrepesztőt kaptatok?

Figyelt kérdés

Igaz az, hogy a szuri beadása után 36 órára rá megrepednek a tüszők?


Második inszemre készülök, azaz folyamatban van, de most sem akarnak tüszőrepesztőt adni.


Ti milyen injekciót kaptatok? Mi volt a neve????


2012. júl. 9. 14:24
 1/8 anonim ***** válasza:
Choragon ill. Ovitrelle
2012. júl. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Choragont kaptam.

Tényleg valahogy így volt, vasárnap este 7-kor kellett megkapnom a szurit, és kedd reggel 9-kor volt az inszem.

Ráadásul úgy emlékszem, a 23/-át kaptam csak meg akkor, és a mardékot az inszem után közvetlenül. 2 órát kellett feküdnöm a kórházban, utána mehettünk haza.

Elsőre sikerült, a fiam már 2,5 éves.

2012. júl. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

2. vagyok.

Szóval, a 2/3-át kaptam meg, két porampulla + 2 oldószer, és a maradék kedd reggel.

2012. júl. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Te már írtál kérdést. Én akkor teljesen el voltam hűlve, hogy nem kaptál tüszőrepesztőt! Nem is értem ezt a dolgot!

Én a helyedben keresnék másik meddőségi központot, kórházat, ahol ezzel foglalkoznak.

Én az egész ampullával megkaptam két nappal az inszem előtt.

Második sikerült.

2012. júl. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Igen, én már írtam a múltkori inszem előtt.


Most is ugyanaz a helyzet. NEM AKAR ADNI REPESZTŐT!


A múlt inszem nagyon ell lett szúrva időzítésileg. Pénteken leaduk az "anyagot", szombaton feltették és csak köv. szerdán repedtek a tüszőim. 4 cm-esen.


Ennyit erről :(


És most is ugyanez lesz tuti. Valahogy ki kéne harcolnom egy repesztőt.


Azt tudjátok, hogy kb. hány mm-esek voltak a tüszőitek, amikor be kellett adni az injekciót????

2012. júl. 9. 15:16
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Második vagyok, emlékszem én is a korábbi kérdésre, én is nagyon kiakadtam.

Idemásolom annak a klinikának a protokollját, ahol az én inszememet csinálték (a fiam már 2,5 éves!).


Milyen esetekben alkalmazzuk?

Amennyiben a kivizsgálás során nem találunk


•sem kóros spermaleletet,


•sem súlyos petevezető-betegséget (mindkét oldali elzáródást),


•sem kritikus hormonértékeket


akkor az asszisztált reprodukciós eljárások közül az inszemináció az, amit választunk.


Hogyan járunk el?


Minimális hormonnal a peteérést stimuláljuk, majd ultrahang segítségével ellenőrizzük a petefészkekben a domináns tüsző érését. Optimális érettségi állapotban – pontosan időzítve – tüszőrepedést váltunk ki. A frissen leadott spermiumváladékot előkészítés után egy vékony katéteren keresztül a méh üregébe fecskendezzük. A beavatkozás fájdalmatlan és nem megterhelő, ezért ambuláns módon történik.


A spermium származhat a pár férfitagjától, illetve ha nincs megfelelő minőségű spermium, akkor donorsperma anyagból is.


Mi az eredményessége?


Az eljárás sikerességi rátája 15-20%, amely kedvezőbb a spontán „otthoni” teherbeesési aránynál (10-15%)

2012. júl. 9. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

2 Choragont.


Szerintem keress másik orvost!


4 centis tüsző az nagyon nagy.


20-on pár mm-esen jók a tüszők.


Meg aznap csinálják az inszemet, mikor leadják az anyagot.


Így nem sok értelme van:-(.

2012. júl. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Pontosan, hogy így semmi értelme, hogy nincs időzítés tüszőrepesztővel, meg 5 nappal előbb tette fel az 1 nappal előbb leadott anyagot.


Nem is értem de komolyan!


És a párom! Na, az kiakaszt, mert nem akar máshova elmenni. Nem is értem. Így csak magamat gyötröm.


Most megmondom a dokinak, hogy vagy ad repesztőt vagy többet nem lát, megyek olyan helyre, ahol adnak!!!!!

2012. júl. 10. 08:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!