Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mennyire lehetne eltervezni a...

Mennyire lehetne eltervezni a szülés évszakját, hónapját?

Figyelt kérdés
Tavasszal, vagy a nyáron szeretnék szülni, és ezekhez megfelelően kellene teherbe esnem. Kérdés aki szintén így eltervezte az évszakot, azoknak sikerült? Nyilván változó, mert nem mindenki egyformán termékeny.

2012. júl. 23. 22:21
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%

Mi nagyon termékenyek vagyunk. Első hónapban összejöttek a gyermekeink, és bizony a harmadikat már úgy terveztük, hogy melyik hónapban szülessen.


(Nekem a nyár végi/ősz elei szülés jön be amúgy :o)

2012. júl. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:
Gratulálok hozzájuk! :) Remélem én is meg tudom majd szabályozni! Na majd kiderül az első gyerkőcnél =)
2012. júl. 23. 22:29
 3/35 anonim ***** válasza:
100%
nekünk szintén egy alkalomból összejött a kislányunk,így én a köv. terhességet már úgy tervezem,h ismét tavaszi/ nyár eleji baba legyen,így fogunk próbálkozni is vele.Sok sikert Nektek:)
2012. júl. 23. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is hamar összejött, de eszembe nem jutott tervezni. Ettől függetlenül lehet, aztán vagy bejön, vagy nem. :)
2012. júl. 23. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
100%
nekünk nem sok tévedéssel, de nem volt kudarcos a kísérlet az időzítésre... novemberre szerettünk volna babót, szilveszterre vagyok kiírva :) majdnem jó lett az időzítés, csak a vártnál 1 hónappal többet menstruáltam, nem így akartuk, de majdnem tökéletes :)
2012. júl. 24. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
100%
NYári babát akartam, mindkétszer, össze is hoztuk nyárinak:) Az elsőre 6 hónapot hagytam, az 5. hónapban jött össze, a második viszont elsőre:)
2012. júl. 24. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Én is nyári babát szeretnék, vagy tavasz vége felé! Egyik ok, hogy én télen, ősszel, tehát hűvösben nem szeretnék szülni, de inkább azért, mert külföldön élünk, és szeretném, ha édesanyám ki tudna majd hozzám jönni szülés előtt pár nappal, és itt maradjon velünk 1-2 hónapot, de ezt ő csak nyáron tudná megoldani. Plusz az apuka is nyári. tényleg jó lenne május-augusztus között szülni :)

Akkor szeptemberben kellene elkezdeni majd a próbálkozást, mit javasoltok?

2012. júl. 24. 16:16
 8/35 anonim ***** válasza:
100%

Mi is nyár végi/őszi babát terveztünk volna, de volt egy alkalom amikor nem védekeztünk, és összejött a baba. Februári lett volna mint a kisfiam. Nagyon örültünk neki, mert pont a kisfiam második születésnapján született volna, de sajnos a 10. héten elment. :( Ha visszaáll minden a normális kerékvágásba, és megint elsőre összejön a baba, akkor még lehet nyár végi v. őszi babánk. Vagy máshogy alakul majd.

Szóval lehet hogy te tervezel, de majd ott fent eldöntik, hogy mi lesz.


Elsőt nem terveztük, két alkalomból fogant (akkoriban a párom külföldön dolgozott, és ezért sem terveztük, csak nem védekeztünk). Ő tavasz végén született, szerintem az nagyon jó, és a várandósság is ősszel-télen sokkal könnyebb.


A kisfiam télen született, az első trimeszter a nagy melegben nagyon rossz volt, aztán meg az utolsó hetek, nagy hóban-fagyban menni NST-re, meg szülni.


Mindegyik gyerek első hónapban megfogant. De lehet hogy most már ez is változni fog. :(


Ha ilyen könnyen teherbeesős tipus vagy, akkor elvileg tervezhetsz, egészen pontosan is.

2012. júl. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:

Egyenlőre az első babánkat tervezem, szóval nem tudom mennyire vagy könnyen teherbeesős típus még, de remélem, hogy könnyen teherbe fogok majd esni!

Ahogy írtad, a várandósság szerintem is könnyebb lehet ősszel és télen, mint akkor szülni. A tavasz végi baba nekem is tökéletes lenne, de nyáron is bármikor megszülethetne, a fentebb említett okok miatt. Nos, majd kiderül mi lesz, csak kíváncsi voltam, van e olyan, aki kitűzött egy évszakot, körülbelülre, és sikerült is neki! :) Mindenkinek szurkolok, hogy összejöjjön a kívánt baba!!

2012. júl. 30. 13:54
 10/35 anonim ***** válasza:

Az az igazság, hogy van egy tavaszi meg egy téli gyerekem :) Először azt hittem, h a tavaszi milyen jó volt brühaha...De az az igazság, h minden évszakban jó a szülés, mert utána ahogy nő, úgy változik a nehézség-könnyebbség. Pl. Most a téli babám, tök jól elvan, csak egy body-t kell rátennem; amikor a tavaszi baba volt ekkora, akkor meg pont tél volt, felöltöztetni 3 réteg ruhába, mikor már forgolódik mindenfelé...:S :)

Szóval rem. érthető :)

2012. aug. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!