Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Valaki segít eligazodni?

Bíborka07 kérdése:

Valaki segít eligazodni?

Figyelt kérdés
06.23.-án volt az utolsó menstruációm. 07.27.-én uh-n még semmi nem volt kimutatható, csak az, hogy vastagabb a méhnyálkahártya. 07.31.-én az orvosom mondta,hogy van már petezsák és benne szikhólyag, megnyugodhatok. Szívhangot még nem látott, azt mondta azt majd csak 1 hét múlva nézessek, még korai a terhesség. Mivel szabadságra ment, kérte, hogy keressek majd vkit a következő uh-ra, de értesítsem őt az eredményről. Végre megnyugodtam, mikor meg tegnap furcsán feszülni kezdett a hasam,meg ürült folyás, de nem a megszokott, hanem enyhén barnás-rózsaszínes. Bementem az ügyeletes kórházba,ahol végtelenül modortalanul bántak velem. Az orvos közölte, hogy ki volt az a felelőtlen, aki az esetemben terhességet mert diagnosztizálni, amúgy is legalább 3-4 olyan egyéb képletet is tudna mutatni a méhemben,ami petezsáknak hívható és vagy 10 egyéb okot fel tudna sorolni a terhességen kívül - amit persze nem tett meg- csak közölte, hogy ha meg elvetélek,majd észreveszem. Teljesen csüggedten hazakullogtam, majd a mai napone lementem sztk rendelésre, de már totál kész voltam. A doktornő megvizsgált, azt mondta, petezsákot lát, ami szabályos alakú, de egyebet nem. A papíromra a petezsák méreteit nem írta le, csak azt írta, hogy szabályos petezsák, benne élő embrió még nem látható. Biztatott,hogy talán túl korai, de azt is mondta,hogy a méhnyálkahártyán lát fellazulásokat,ami lehet vetélés előtti állapot is. A dokim uh gépe elég profi, a doktornő mondta,hogy az övé nem annyira, meg hogy menjek vissza 3 nap múlva. Én már nem tudom mit gondoljak. Borzasztóan aggódom. Most elképzelhető, hogy a szikhólyag is eltűnt, azt egyáltalán külön mondani a kellett volna, ha látja? Előre is köszi minden választ!!!

2012. aug. 6. 18:41
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy segít-e, de leírom, hogy nálam hogy volt.

Én nagyon korán mentem el nőgyógyászhoz, mikor 2 pozitív tesztem volt, az orvos akkor 4-5 hetes terhességet állapított meg, látott petezsákot és a méretét is megmondta. Annyit mondott, hogy még fiatal terhességről van szó, 2 hét múlva menjek vissza. De 1 hét múlva barna folyásom lett és fájt a hasam, így bementem a kórházba. Ott csináltak uh-t, ahol már látszódott a szikhólyag, kaptam gyógyszert, 3 napig bent tartottak, majd hazaengedtek, mert elmúlt a folyás és a hasfájás is. Amikor pedig eltelt az a 2 hét, elmentem uh-ra, ahol már volt szívhang, megmondták a szikhólyag, illetve a baba méretét. Ekkor voltam betöltött 7 hetes terhes.

Amúgy csak akkor beszélnek élő magzatról és utalnak a terhesgondozóba, ha már van szívhang, addig még bármi lehet, persze utána is, de akkor már élő magzatról beszélnek, vagy lehet ilyenkor még embrióról beszélnek, nem tudom.:) Tehát amíg petezsák és szikhólyag van, addig még semmi sem biztos. Majd ha lesz szívhang is, meg aztán majd a későbbi uh-k mutatják a fejlődést.

De a lényeg, hogy ha jól számolom, akkor a menzeszed alapján 6 hetes terhes vagy, 1-2 hét múlva már kéne szívhangnak lennie. És megnyugtató választ szerintem csak akkor fogsz kapni, mindenesetre nem kicsit volt bunkó veled az a bizonyos orvos.:(

Ha bármi problémád van, egyből menj szerintem orvoshoz, ha nincs, akkor meg várj 1-2 hetet és utána menj vissza.

2012. aug. 6. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat, remélem velem is minden rendben lesz! Tudom,hogy nem is tudok mást tenni, csak várni, de olyan lassan telnek a napok...
2012. aug. 6. 22:03
 3/6 anonim ***** válasza:
Csináltál tesztet? Ha igen és pozitív, esetleg többet is csináltál és erősödött a csík, nyugodtan az orruk alá dörgölheted. De én inkább amondó vagyok, hogy ha baj van, jobban járnál egy magánorvossal, mint az sztk rendeléssel és a kórházi ügyeletes dokival.
2012. aug. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Szia! Csináltam már négyet még ezek előtt a vizsgálatok előtt... Magánrendelésre járok, csak sajnos a dokim szabadságon van, el is utazott.Telefonon tájékoztattam a kórházas sztoriról, az sztk-s uh-val kapcsolatosan már nem akartam zavarni. azt mondta, hogy 13.-án hívjam fel, külön meg fog vizsgálni, amúgy csak augusztus végén rendelne. Nagyon rendes tőle.
2012. aug. 7. 10:31
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen, tudom, hogy van magándokid, én arra gondoltam, hogy amíg ő szabin van, elmehetnél egy másik magándokihoz, azért magánrendelésen a dokik normálisabbak az emberrel. A kórházi ügyeletes dokinak kellett volna az orra alá dugni a + teszteket, hogy ha szerinte nem vagy terhes, akkor ez mégis micsoda...

Na mind 1, azért ha vársz is aug 13-ig, addig is vigyázz magadra!

2012. aug. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hát fontolgatom a másik magándokit:-) amíg nem jön haza a sajátom, de már annyira félek, hogy mit fognak mondani. Na jó, a strucc politika se jó...
2012. aug. 7. 15:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!