Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Missed ab után vagyok. és...

Missed ab után vagyok. és azon agyalok, hogy így is olyan nehezen estem teherbe (1 évig próbálkoztunk), igaz az hogy missed ab után fogékonyabb az ember teherbe esni? Ha igen meddig? 3 hónap után is? (annyi várakozási időt mondott a doki)

Figyelt kérdés

Csak azért kérdezem, mert nagyon szerettük volna ezt a babát is, de ha már így alakult, nyilván próbálkozni fogunk, csak félek, hogy megint várhatok egy évet vagy többet... :(


Mitől fogékonyabbak ilyenkor a nők és meddig???


2012. aug. 8. 12:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A meddigre nem tudok írni semmit, a miértre? írok.

Mert gyakorlatilag terhesség alkalmával a szervezet elkezd felépíteni egy bonyolult rendszert, hormonokat "gyárt", fejleszti a méhet, táplálja az embriót stb. Ez olyan, mintha vmi "újat" tanulna. Amikor sajnos elmegy a baba, annyi a pozitívum, hogy nem kell mindent "újratanulnia", még keringenek kósza terhességi hormonok a szervezetben,amik gyorsabban fel tudják venni a lépést az új terhességgel. Amúgy szerintem egy fél év simán benne van, h addig könnyebb az esély a teherbeesésre.

2012. aug. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Igen úgy gondoltam én is, hogy még a testünk nem felejtette el, hogy terhes volt, csak azt nem tudom meddig .. :(
2012. aug. 8. 12:36
 3/13 anonim ***** válasza:

Igen így van, kb fél évig sokkal "befogadóbb" rá a szervezeted az előbb írt okok miatt!

Kedves 1. válaszoló nagyon jól és érthető módon megfogalmaztad!!!! OTT A PONT!!!

2012. aug. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Hűűű Én is remélem...!

Nekem most volt egy spontán vetélésem és 2 és fél éve vártuk őt!Meddőségi centrumba járok és beszéltem a dokival,azt mondta,hogy ez már jó jel,hogy babás lettem!

Nagyon sajnálom a helyzeted,hidd el átélem és a félelmeim ugyanazok,mint Neked!De hidd el nekünk is sikerülni fog!

2012. aug. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Igen egyébként, én már fél éve kaptam időpontot endokrinológiára hormonvizsgálatra, mert nagyon sokat híztam, de arra sajnos pont akkor jutottam el amikor terhes voltam, úgyhogy csak fele annyi hormont tudtak nézni mint alapesetben..., de az doktornő is azt mondta, hogy Ő úgy gondolja, hogy nagy hormonproblémám nem lehet, mivel teherbe estem, és a hormongondok nagy többségénél nem lehet teherbe esni... szóval ennek nagyon örülök, így legalább tudjuk, hogy lehet babánk.. :D remélem nektek is hamar összejön és Ő már itt marad veletek :D
2012. aug. 8. 13:00
 6/13 anonim ***** válasza:
Köszönöm,aranyos vagy!Viszont kívánok minden jót!!(Viszont tippem szerint a pajzsmirigyeddel van valami nekem is az volt hirtelen meghíztam ez a pajzsmirigybetegség egyik tünete és kaptam gyógyszert azóta jó)!
2012. aug. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nekem azt már fél éve nézték, de annak semmi baja :) azért köszike :D
2012. aug. 8. 13:26
 8/13 anonim ***** válasza:
Nekem nem jött be, hogy fogékonyabb lettem volna utána. Rá másfél évre lettem újra terhes.
2012. aug. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Én is ettől félek ezért is tettem fel a kérdést, de tudom, hogy hiába mondanak is bármit az orvosok.. úgyis akkor leszek terhes, ha jönni akar a baba :) Ezt nem mi döntjük el
2012. aug. 8. 14:18
 10/13 anonim válasza:
Én fogékonyabb voltam. Decemberben volt missed ab-om. Áprilisban pedig megfogant a következő baba. Ma már 17 hónapos nagy fiú :)
2012. aug. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!