Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Minek járnak az emberek...

Minek járnak az emberek orvoshoz, ha utána jobban hisznek a fórumon elhangzott véleményeknek?

Figyelt kérdés

Ha valakinek van orvos ismerőse, akkor az tudja, hogy pokoli sokat tanulnak az egyetemen, és utána még évekig... és nem hiszem, hogy Magyarországon lenne bárki aki a pénzprt ment orvosnak... szóval egy kicsivel több tisztelet járna nekik, nem?

Mellesleg teljesen mindegy, hogy kinek mi volt korábban a tapasztalata, mert NEM VAGYUNK EGYFORMÁK!! talán arra kellene bízni a döntést, aki ért hozzá és letette a hippokratészi esküt, hogy mindent a beteg érdekében, nem?...


2009. júl. 22. 10:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%
teljesen igazad van
2009. júl. 22. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

szia!

Egyetértek veled, viszont azt gondolom, hogy a tapasztalat csere bere is jól jöhet. A lényeg, hogy tudjon az ember szelektálni a válaszok között, mert itt sokan alaposan félretájékoztatnak sajnos...

Én úgy gondolom, hogy sokat tanulnak az orvosok, csak nem a gyógyításra tanítják meg őket, hanem a tüneteket kezelni. Mindemellett én megbízom az orvosomban (és 95%-ban megfogadom amit mond)

34 hetes km

2009. júl. 22. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
nem a tapasztalatcsere zavar, hanem az, hogy "voltam dokinál, ezt és ezt mondta, de nem azt, amit én szerettem volna hallani ezért megkérdezem, hogy valaki esetleg mondja-e azt, amit én szeretnék hallani" és persze ha véletlen valakivel ugyanez megtörtént és őneki sem azt mondta a doki, amit hallani akart, akkor már többen vagyunk és a doki biztos hülye vagy direkt rosszat akart. (kicsit eltúlozva)
2009. júl. 22. 10:31
 4/12 anonim ***** válasza:
79%
Nekem a saját nőgyógyászom mondta (azaz jónéhány éve végzett és praktizáló orvos, akit én is és a többi hozzá járó és nála szült lány is nagyon szeretünk), hogy a meddőségi központokban már egyáltalán nem érdekli az orvosokat az ember, nem a beteg, hanem a haszon az első, és rengeteg olyan nő kerül vissza a sima nőgyogyikhoz, akiknél a meddőségikben a "gyerekgyártás" közben mindenféle probléma lett. Szóval az sajnos nem alap, hogy a betegért vannak a dokik. Ahogy az sem, hogy aki elvégzi az orvosit, az tuti okos. Én is jártam egyetemre (nem orvosira), és néha totálisan elképedve hallgatom, hogy egy ugyanott végzett ember miket állít. Szóval ez sem biztosíték. És az én esetemben pl. ugyanarra a dologra a két orvos homlokegyenest ellenkező dolgokat mond, de én pl. sokkal jobban megbízom a nőgyógyászomban, de tudom, hogy a másik pedig erre specializálódott. Ilyen esetben felteszem itt a kérdést, mert sok lánynak van már tapasztalata (szintén orvosoktól), és ez talán segít dönteni egy olyan helyzetben, amikor kiszolgáltatott és tanácstalan vagy.
2009. júl. 22. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
73%
Én mondjuk sokszor találkozok olyan kérdésekkel, hogy azért kérdeznek a lányok, mert a doki semmit nem mondott. Az a baj, hogy nehéz megtalálni a tökéletes orvost. Próbálgatni pedig nem ajánlott. Főleg nem egy kisvárosban. Akinek meg nincs nagy ismerősi köre, az még ajánlás útján se tud jó orvost találni. Ráadásul vannak olyan dolgok ami miatt az ember nem hívja fel az orvost, mert lehet, hogy az a doki nagyon lényegtelen lenne, a babára várónak viszont életbevágó.
2009. júl. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
66%
Igazad van! És főleg az a baj, ha a feltételezéseiket kikezdhetetlen tényként tálalják a válaszolók. Bár némelyik kérdés mögött mélységes tudatlanság lapul. De az is igaz, hogy sok orvos egyszerűen nem mond el semmit, így marad a találgatás. És hát nem csak mi nem vagyunk egyformák, hanem az orvosaink sem, hiszen emberből vannak.
2009. júl. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
67%
Teljesen egyetértek a 11:00-ás válaszolóval.Attól, hogy valaki elvégzi az orvosit, még egyáltalán nem biztos, hogy jó szakember, és lelkiismeretes.Persze le a kalappal előttük, amiért annyit tanultak, és megszerezték a doktorit. De attól még ők is emberek, és tévedhetnek. Csak annyi különbség, hogy ők emberi életekért felelnek. Én nem akarom bántani őket. Nekem nagyon sok orvos ismerősöm van. És van köztük jó szakember és kevésbé jó. Valamint van köztük jó szakember, de totál nem lekiismeretes. Ha a nőgyógyászokat nézzük, akkor a sajátommal most meg vagyok elégedve. Viszont az előző terhességemnél nagyon rossz tapasztalataim voltak. Sajnos a gyermekem életébe került a dolog. És mielőtt letámadnátok közlöm, hogy 100%-ban biztos, hogy az orvosok felelőtlensége miatt halt meg a gyerekem. Úgyhogy nem kell őket annyira védeni, de alaptalanul hibáztatni sem. Ahogy írtam, ők is emberek. Ez a fórum pedig azért van, mint a többi fórum is. Megosztjuk másokkal a véleményünket. Aki ezzel akarja kiváltani az orvost, az elég buta. De attól még számomra hasznos, hogy megismerhetem mások véleményét.
2009. júl. 22. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

sajnálom a babádat és azokat is sajnálom, akinek nem jó tapasztalatai vannak... de ez nem jelenti azt, hogy minden orvos hülye, aki nem azt mondja, amit hallani akarunk. és ha megnézitek az itt feltett kérdések zömét, nem igazán az a hangvételük, hogy "oké, a doki ezt mondta, de volt-e más hasonló cipőben és neki mit mondtak, mert szeretnék erről többet tudni", hanem egészen más.


akinek meg nem inge, ne vegye magára!

2009. júl. 22. 16:22
 9/12 anonim ***** válasza:
47%
nem mond semmit nem mond semmit mert KÉRDEZNI kell.... nem hogy hazajövök a vizsgálatról és itt irják hogy jaaj ezt is elfelejtettem meg azt is.
2009. júl. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Igen az alapfelállás az, ha kérdez valaki, én szoktam és ebből indultam ki. De akármilyen hihetetlen , nem mindig kaptam választ.
2009. júl. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!