Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Nem túlzás, ha pre mens...

Nem túlzás, ha pre mens tabletta mellé szedek folsavat, c-vitamint,2 naponta multivitamint, e-vitamint és iszom a cickafark teát?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam hogy ez már kicsit sok, de szeretném ha normál ciklusom és mihamarabb babám legyen. Semmit hormontartalmú szert nem szeretnék már szedni. Főleg nem ciklusbeállításra...
2012. aug. 23. 16:52
 1/10 anonim ***** válasza:

Komolyan mondod hogy tisztában vagy vele hogy nem normálisan működik a ciklusod, és folsav meg a C vitamin rendbe hozza? Vagy a cickafark? Akkor szedjél be amit csak lehet, és várd a csodát.

de pl egy simán kezelhető pajzsmirigy túlműködést, vagy prolaktin problémát NEM tudsz semmiféle csodaszerrel helyrehozni. Csak szorítani tudok hogy sikerüljön. Nekem 6 évembe került mire sikerült a kisfiam nem normális ciklussal,gyógyszerszedéssel a végén.

Ha a nem normális cikluson 28 nap helyett 30 vagy 32 napot értesz, akkor érhet valamit, de inkább a barátcserje +Evitamin+folsav szedése. A cicka csak jobban összekutyál.

2012. aug. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, ezekkel mind tisztában vagyok! 3 hónapja hagytam abba a gyógyszert és várom hogy helyre álljon a ciklusom. bogyó után 1 hónap kimaradt, utána 60.napra, utána 42 napra jött meg. Ezért gondoltam, hogy elősegítem a helyreállítást pre mensel és cickával (vitaminokat amúgy is szedek már évek óta)de ha a kövi ciklus is ilyen lesz akkor mindenképp dokihoz megyek. Csak gondoltam hátha valaki volt ilyen helyzetben, és tud tanácsot adni
2012. aug. 23. 17:40
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem túlzás:) Igenis szedj amit józan ésszel jónak látsz. Nekem a nőgyógyászom annó, fél évvel a gyógyszer abbahagyása után javasolt egy 3 hónapos vitamin kúrát, hogy hátha az beállítja végre a vérzést. Sírva jöttem ki a rendelőből... Úgy éreztem, nem orvosnál, hanem kuruzslónál jártam. Nekem nem lett szerencsém, én endokrinológusnál kötöttem ki, de ez nem törvényszerű. Sok sikert, mielőbbi babásodást!!!!
2012. aug. 23. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok. Engem is a bogyó abbahagyása zavart be. Vártam a csodát. Teáztam, minden kipróbáltam amit csak kilehetett, éveket próbálkoztam "csodaszerekkel", endokrinológusnál kötöttem ki végül, és igaz nem az ő , de a férjem segítségével is sikerült a kisfiam. Azért írtam amit írtam, mert saját tapasztalat, hogy évekig elteázgathatsz, vagy vitaminokat szedhetsz, ha valóban baj van, azon nem segít.

Nézd. Természetesen a vitaminokkal nem ártasz. Ez tény. Amit neked ajánlok az a barátcserje kapszula, folsav, és B vitamin. Ezen kívül bőven elég ha ezeket egy multivitamin pezsgőtabival beveszed.

Érdemes lenne a probléma elejébe menni, és elmenni endokrinológushoz. Ő csinál egy vérvételt, és ha gubanc van, az rögtön kiderül. A pajzsmirigy is bekavarhat ilyenkor,ennek normál működését egy tabletta segíti, ami a nem megfelelő pm működést segíti.

Évek mentek el hiába, egy nagyon rossz döntésem miatt, hogy fogamzásgátlót szedtem. Tudom nem mindenkinek hat így az abbahagyása, de nézz át itt pár GYK-s kérdést, és több az olyan válaszoló akinek problémát okozott, mint akinek nem.

Addig menj amíg teljesen rendbe nem tesznek, ne állj meg egy dokinál ha az azt mondja a nem okéra, hogy minden oké. Én ott rontottam el hogy megbíztam a dokimban. Kár volt. Teljesen véletlen több év után derült ki a vérvétel eredményemből (itt a neten kérdeztem rá, mivel a doki szerint jók az eredmények, de érzetem hogy valami nem klappol), hogy magas a TSH-m. Elmentem endokrinológushoz, és rendbetett. Előtte a ciklusaim olyan volt mint a mesében. Hol volt, hol nem, végül amire beállt, és normálisnak gondoltam az a 34-38 nap volt, pedig ez sem volt jó.

Minden jót neked, és kérlek járj a dolgok után! Remélem valóban csak egy aprócska kilengése ez a hormonrendszerednek, legyen így, ezért drukkolok!

2012. aug. 23. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
azt tudod, hogy egyeseknek a premens és a cicka árthat.
2012. aug. 24. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Tea felesleges, csak bekavar. Nekem a 36-napos ciklusból csinált 45-öt!!!! Akkor ittam utoljára
2012. aug. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igyekszem mindent szem előtt tartani, még egy ciklust megvárok és utána lépek.
2012. aug. 24. 15:56
 8/10 anonim ***** válasza:
nekem a cickától 3 hetes erős vérzésem volt, nem szabad ezzel szórakozni
2012. aug. 26. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Én 2,5 hónapja iszom a cickát, mensi előtt kezdem, olyan mintha ez hozná meg, de semmit nem tapasztalok, nem erősebb a vérzésem, 5 nap alatt lezajlik és 2 nap van csak normál vérzés, a többi már ilyen barnás. Kíváncsi leszek most hány napra jön meg, a kezdeti 60 után a 42 már biztatóbb, de remélem most hamarabb megjön majd. Köszi a válaszokat!
2012. aug. 26. 15:27
 10/10 anonim ***** válasza:

A cickát akinek van csöpp esze csak akkor kezdi inni a mensi előtt mikor erős görcsei vannak, és tudja nagyon fog neki fájni a hasa. Mensi alatt görcsoldó.

Már hatása nincs!!! HIdd már el! Engem is összekavart, és látod másokat is rajtam kívül!

Inkább barátcserjét szedjél, azzal biztosan nem ártasz magadnak!!!!

2012. aug. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!