Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Reggeli hőmérés előtt forgolód...

Reggeli hőmérés előtt forgolódás befolyásolhatja a hőmet? Valós értket mutat? Részl. Lent.

Figyelt kérdés

szóval minden nap reggel 6-kor ébresztem magam

de az utóbbi napon már felkeltem fél ötkor és utána forgolódtam össze-vissza. Talán aludtam 6-ig olyan 15 percet egyhuzamban szerintem.

Nem keltem fel, csak az elején pisilni.


ilyenor mi van? nem alszik mindig jól az emebr, attól még a hőm valós értéket mutat?



2012. szept. 3. 21:07
 1/4 A kérdező kommentje:
ilyenkor - javítom magam, bocsánat
2012. szept. 3. 21:09
 2/4 anonim ***** válasza:

Elvileg nem befolyásolja számottevően.


De azt tudnod kell, hogy a hőmérőzés a lehető legmegbízhatatlanabb módszer és hosszú hónapok kellenek, mire kitapasztalod a saját tested működését és rengeteg minden befolyásolja. Tehát gyakorlatilag csak arra jó, hogy jól felidegeld magad, miért nem annyi amennyinek szeritned kellene lennie.

Én fél év hőmérőzés után abbahagytam.

2012. szept. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
igen, ezt tudom, ezzel tisztában vagyok. Én csak azt szeretném tudni, hogy van-e egyáltalán peteérésem.
2012. szept. 4. 13:49
 4/4 anonim ***** válasza:

Első vagyok.


A reggeli hőmérséklet az ösztrogén szinted megugrásakor emelkedik, tehát a hőmérőzés egy közvetett módszer.


Ha a peteérésed akarod megtudni, akkor miért nem méred ösztrögén szintet mérő teszttel (PG53) vagy LH szintet mérő teszttel (ovulációs teszt)?


A PG53-at egyszer kell csak megfizetni, azt hiszem kb 3000 Ft és utána akárhányszor használható. Amikor elkezd szálkásodni, akkor kezd emelkedni az ösztrogén szint és 1 nap, amikor tisztán szálkás a kép, akkor van a csúcson. Ezen a napon mutat az ovulációs teszt is pozitívat.


Az ovulációs teszt már sokkal drágább, mivel állandóan újat kell venni. Ezért én a kettőt kombináltam és csak akkor használtam az ovulációs tesztet, mikor a másik szálkás képet mutatott.


Ezek a peteérés hormonális nyomon követésének módjai. Emellett még simán lehet, hogy nincs rendes peteérésed vagy a megérett pete nem jó stb. Ezért szokták még emellé a nődoki ultrahangos megfigyelését is alkalmazni, az még egy fokkal biztosabb.


Remélem hasznosat válaszoltam.

2012. szept. 5. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!