Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mitől cikk-cakkos a luteális...

Mitől cikk-cakkos a luteális fázisom?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ma vagyok a 12.dpon. Több hónapja mérem a reggeli hőmet, ezért már nagyjából ismerem a ciklusomat. Általában 14 napos a luteális fázisom.

Ebben a cikusban nagyon szépen megmutatkozott a tüszőrepedésem, mivel 36,2-ről 36,7-re ugrott fel a hőm.

Eddig szépen fent is volt, 36,8-37 fok körül, azonban az utolsó pár nap az alábbiak szerint alakult:

7.dpo: 36,9

8.dpo: 36,6

9.dpo: 36,8

10.dpo: 36,5

11.dpo: 37

12.dpo: 36,7

Mitől ilyen cikkcakkos??? Sárgatest elégtelenség lenne?

Válaszokat előre is nagyon köszi! :)

Szép napot mindenkinek!



2012. szept. 6. 08:17
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Ne keress minden "apróságban" problémát. Tudod,hogy 14 napos luteális fázisod van és az nagyon jó. Ha amúgy nincs más tüneted, akkor ne foglalkozz vele, mert majd minden hülyeségben a problémát látod és az vezet majd bajhoz.

Nekem csak 11-12 napos luteális fázisom volt, ráadásul ahogy elkezdtünk próbálkozni, elkezdtem mensik elött barnázni. Hát ez azért jobban kétségbe is ejthetett volna, mint az,hogy kicsit ugrál a testhő. Azt sok minden befolyásolja. De nem pánikoltam be, nem kerestem mindenben a hibát, sikerült is teherbe esnem:)

Tényleg, nincs más problémád, más tüneted?

2012. szept. 6. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszi, hogy írtál! :)

Nem igazán pánikolás miatt írtam ki a kérdést, hanem azért, mert eddig nem tapasztaltam ilyet (kb. 6 ciklust mértem már végig) és kíváncsi vagyok miért lehet ez. :)

Eddig olyan szép, bíztató volt a görbém, olyan magas hővel, amit szintén nem tapasztaltam még eddig. (36,8 nál nem nagyon szokott fejjebb menni a hőm az is csak egy-egy napra, most pedig több napig 36,9-37-en stagnált)

Szóval reménykedem/tem abban, hogy esetleg sikerült teherbe esnem.

Most viszonyt kicsit alábbhagyott a remény. :(

Igaz, a mellem még mindig nagyon "fáj", duzzadt és érzékeny...

Nagyon kíváncsi vagyok mi lesz ebből! :)

2012. szept. 6. 09:10
 3/17 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy pont most lettél babás, azért ilyen a görbéd :)

Drukkolok nagyon!

2012. szept. 6. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
De lehet, hogy kevés a progeszteronod :(
2012. szept. 6. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

köszi a drukkot, aranyos vagy! :):):) - jó lenne, ha úgy lenne!

igen, gondoltam már én is arra, hogy esetleg kevés a progi hormonom... de az járna barnázással is, nem?

A vérzésem szerencsére jó, se az elején se a végén nincsen barnázás. (átlag 5 napos)

2012. szept. 6. 09:27
 6/17 anonim ***** válasza:

Szia! Első vagyok.

Mióta nem sikerül teherbe esned? Amúgy még mindig tartom magam ahhoz, hogy ha semmi más tüneted nincs és 14 napos luteális fázisod van normál mensivel, ja és persze nem már vagy 1 éve próbálkoztok, akkor egyenlőre nincs baj.

Ha meg sok idő eltelne és nem jönne a baba, akkor viszont tök jó, hogy vezeted a görbéd, mert egy esetleges orvosi kivizsgálás alkalmával oda tudod tenni a dokid elé. Ezt szokták is kérni.

Ovutszetet használtál már? Tudom nem a peteérés meglétére kérdeztél, de néha lehet nem árt 1-et 1-et ellőni:) Én használtam és nagyon jó volt. Ovu után palástfűteát ittam, abban a hónapban sikerült is.

2012. szept. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Ez a 3. ciklusom amiben próbálkozunk.

Ovutesztet még nem használtam, egyenlőre nem érzem szükségét, mert tényleg úgy látom, hogy szépen látszik az ovu. Azért kezdtem el mérni a hőmet, hogy lássam minden ok-e velem.

Én is iszom a teákat, ez a második ciklus. Azért kezdtem el inni, mert hosszú volt a ciklusom. Decemberben lesz két éve hogy abbahagytam a mogamzásgátlót és utána elég nehezen jött meg 50 napra ha jól rémlik, de gyógyszer nem kellett hozzá szerencsére! Utána szedtem barátcserjét (mert begyulladt a mellem a hormonoktól (!)), ami nekem egyáltalán nem használt nem csinált semmit, most meg iszom a cickát és a palástfüvet. Ezek tényleg nagyon hatásosak! :)

2012. szept. 6. 11:27
 8/17 A kérdező kommentje:
ja, az lemaradt, hogy a tea előtt 37-38 naposak voltak a ciklusaim
2012. szept. 6. 11:29
 9/17 anonim ***** válasza:

Nézd csak, nekem ilyen volt a diagrammom, mikor várandós lettem:

[link]


Nekem is kicsit cikk-cakkos, de semmi gond nem volt, egészséges kislány lett belőle! :)

Kívánom neked is, hogy sikerüljön!!!

2012. szept. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Szia! Köszi aranyos vagy hogy elkulted a gorbed! Azért a tied sokkal szebb mint az enyém, de azért remélem hogy jó fog kisulni belőle! :-) ami még fura nekem, hogy egyáltalán nem érzem az alhasam holott ilyenkor már rég gorcsolgetni szoktam! + 9 kor már alig bírom nyitva tartani a szemem. :-)

Kíváncsi vagyok nagyon hogy mi lesz!!!

2012. szept. 6. 18:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!