Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Párommal lassan 1 éve már,...

Párommal lassan 1 éve már, hogy szeretnénk összehozni egy babát. A problémám az, hogy most már 5. napja késik a "nem várt"; ugyanakkor 3 tesztet is csináltam már (az 1. ,3. ,5. napon) de mindegyik negatív lett. Szerintetek lehetek terhes?

Figyelt kérdés
Tüneteim vannak: has szurkálás, bővebb folyás, "meg akar jönni" érzés, időnként furcsa közérzet, amit nehéz konkrétan leírni. Nem tudom most mi a helyzet... Vajon van baba, vagy nincs?!? Tudna valaki tanácsot adni?
2012. szept. 7. 20:28
 1/7 anonim ***** válasza:

Ugyan olyan tesztel csináltad az összeset vagy különbözőkkel?


Az a baj, hogy sokan a tüneteket "bebeszélik" maguknak. Most nem azt mondom, hogy te is, de akik nagyon rá vannak állva a gyermekvállalási témára, azok emiatt iszonyat nagyokat szoktak csalódni.


Ebből nehéz megmondani, hogy terhes vagy-e vagy nem.

Igazából az lenne a tuti, ha hétfőn elmennétek a nőgyógyászodhoz és kérnél egy terhességi vérvételt. Az 100%-ot fog mutatni, nem pedig a "reménység" között hagy.


Nekem semmi terhes tünetem nem volt, én megérzésre teszteltem. Akkor is halvány pozitívot este fél 11-kor.

6 hetes terhes voltam, 8mm-s volt a lányom és még így sem vették észre csak hüvelyi ultrahanggal.

Na, én akkor voltam kétségbeesve, mert vagy 30 pozitív terhességi teszt volt a "kezembe".


Ne adjátok fel, ne görcsöljetek rá!

Sok sikert és szurkolok :]

2012. szept. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az összes ilyen tünettel az a baj, hogy gyakorlatilag megegyezik a megjövés előtti tünetekkel. Ha a teszt negatív kicsi a valószínűsége, hogy terhes vagy.

Ha már egy éve próbálkoztok akkor érdemesebb orvoshoz menni kivizsgáltatni mi a baj. Én is átéltem ezt a minden hónapban reménykedek, tesztelek, megjön és összezuhanok dolgot, tudom, hogy nem könnyű. Nekünk viszont az orvosi kivizsgálás után fél évvel lett babánk, az a fél év is a gyógyszerek miatt kellett szóval megéri, fel a fejjel.

2012. szept. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem volt, hogy két hétig késett annyira akartam a babát. Szerintem nálad is ugyanez van. Mostmár nem görcsölök rá, jön amikor szeretne. :)
2012. szept. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Egyébként 3 különböző tesztet csináltam (x-epil, digitális Clear Blue, Gabriel).

Igyekszem nem rágörcsölni a dologra. Tulajdonképpen még az idő sem sürget annyira...

Igazából nem is azért vagyok tanácstalan, mert nem pozitív a teszt -bár nagyon örülnénk neki- hanem az zavar, hogy eddig sosem késett és ennek ellenére -eddig úgy néz ki- nem terhesség az oka... Mindig 28-29 napos ciklusaim voltak, most már a 33. napon vagyok és semmi... Van egy PG/53 mikroszkópom, ami jelezte is aug. 16.-án a peteérést, viszont azóta is csak páfrányokat mutat minden nap (22 napja!). Érti ezt valaki? Mert én nem...

2012. szept. 7. 22:10
 5/7 anonim ***** válasza:
a pg53 egy kamu, semmit nem ér azalapján nem állapítható meg a peteérés.
2012. szept. 7. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
elég jó teszteket csináltál.. nem gondolnám, hogy terhes vagy..
2012. szept. 8. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mikroszkóp helyett szerintem a peteérés kimutatására ovulációs tesztet vegyél, biztosabbnak tűnik. A vaterán láttam olcsón, mert ebből viszonylag sok kell ha minden nap tesztelni akarsz.
2012. szept. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!