Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Már megbeszélted a munkáltatód...

Már megbeszélted a munkáltatóddal, hogy közös megegyezéssel megszüntetitek a munkaviszonyt egy adott dátummal, de közben kiderül hogy terhes vagy, végre sikerült a kistesó. Mit teszel?

Figyelt kérdés
A héten kellene bemennem a papírokat aláírni, természetesen bemegyek, de nem fogok aláírni semmit. Etikus?
2012. szept. 10. 06:43
 1/10 anonim ***** válasza:
nem
2012. szept. 10. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
nem.
2012. szept. 10. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

nézd, ez nehéz kérdés, könnyű egyből nem választ adni.

nézni kell az anyagiakat, milyen juttatást fogsz kapni ezután stb.

én nem szüntetném meg, mert nekem számítana a gyed és a tgyás is.

nem tudom hogy van az alapszabály, jó lenne utánanézni, hogy a munkaviszonyod megszünése után mennyi idővel szülsz, mert egy kis idő után már nem jár a tgyás és a gyed.

emiatt meg etika ide vagy oda, én nem írnám alá.


szóval, a mai világban a pénz nagy úr :(

2012. szept. 10. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ebben a helyzetben nem mondható nem etikusnak hiszen a baba egy rendkívüli helyzet!nem tudhatta akkor még.

Ha aláírod nem kapsz semmit csak gyest,ami nagyon kevés a többihez képest!

Ha nem írod alá nem rúghatnak ki hiszen kismamaként védettséget élvezel!

Én a helyedben elmennék táppénzre miután megmondtad a főnöködnek mi van.

2012. szept. 10. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
57%
De azt nyilván tudta, hogy gereket akar.
2012. szept. 10. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
28%

sajnos kiteheti mert a munkaviszony megszüntetésére közösen vállalkoztak

ott van a kérdésben


etikusnak nem etikus amit csinálni akar


nekem volt hasonló egy munkavállalóval ö kérte a munkaviszony megszüntetését mert talált mást (ott 6 hónap próba idő lett volna) erre közölte h terhes, mégsem menne el -- kirúgtam mert nagyon nem szép dolog h fel akar mondani utána meg mégsem mert éppen terhes lett

ne hogy már szórakozzon itt velem és a többiekkel

2012. szept. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
A közös megegyezés: a fiam születése után nagyon vártak vissza, jeleztem hogy 2 éves kora után szeretnék visszamenni, amennyiben nem sikerül a kistesóval teherbe esni, visszamentem dolgozni, leteltek a szabijaim és közölte, hogy a szabik letelte után már nem tud/akar visszavenni és menjek be adott időpontban a papírokat aláírni... Közben várandós lettem. Nagyon kora terhes vagyok, kb. 6 hetes és szerda v. csütörtök kellene bemennem.
2012. szept. 10. 12:16
 8/10 A kérdező kommentje:
Szóval én nem akartam felmondani egyáltalán, a sikertelen próbálkozások után én vissza akartam menni dolgozni.
2012. szept. 10. 12:17
 9/10 anonim ***** válasza:

egyik válaszol rosszul írta. Nem tehet ki a munkáltató, mert nem írtál még alá semmit.

szóval, nem írsz alá semmit, mert terhes vagy, védettséget élvezel, nem tehet ki.

Ne írj alá semmit, mert tényleg nem fog járni a tgyás és gyedre.

és elmehetsz táppénzre is, ha már nem akarsz jelen lenni a munkahelyeden, ha érted..

2012. szept. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

időrendiség


hiába esett teherbe előbb ha mire kiderült a felmondás már le volt beszélve


ha megszünteti a munkakört leépíti az osztályt stb....akkor kiteheti terhesen is

vagy felajánl mást olyan munkakört amit nem tud és akar majd elfogadni a munkavállaló

2012. szept. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!